اموزش افزایش سرعت فیس ‌آی‌دی در iPhone X

در این مطلب چند راهکار مفید را به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانید تجربه خود با فیس ‌آی‌دی در آی‌فون X را بهبود ببخشید و سرعت آن را افزایش دهید.

در ماه نوامبر سال ۲۰۱۷، فیس‌ آی‌دی به عنوان جدیدترین متد اپل برای ورود به دستگاه‌های بیومتریک، برای مصرف کنندگان آیفون X، وارد بازار شد. در حالی که این شناسه از مزایای Touch ID برخوردار است، اما بعضی از افراد احساس می‌کنند که از روش احراز هویت آهسته‌تر است.

این امر تعجب‌آور است، چرا که Touch ID از سال ۲۰۱۳ بخشی از اکوسیستم iOS است. مردم نه تنها از آن استفاده می‌کنند بلکه اپل از زمان اجرای آن سعی در بهبود عملکرد و تکرار آن کرده است. در مقابل، این نسل اول از شناسه چهره است و همان‌طور که  راه‌های جدیدی برای انجام دادن کارها از طریق آن وجود دارد، زمان زیادی نیز برای به‌دست آوردنش نیاز است.

لازم به ذکر است؛ اپل نیز به احتمال زیاد طی چندین سال آینده به روز رسانی و بهبود تکنولوژی خود را در دو قسمت سخت‌افزار و نرم‌افزار انجام خواهد داد. در حالی‌که ما بی‌صبرانه منتظر نسخه‌های جدیدتری از شناسه Face ID هستیم، اما هنوز هم می‌توانید چندین کار را برای سرعت بخشیدن به تجربه فعلی کار با Face ID در iPhone X انجام دهید، بنابراین از بهترین شیوه‌ها استفاده کنید.

خاموش کردن حالت حاضر باش و تشخیص (attention detection)

حالت تشخیص در واقع یک سطح اضافی امنیتی است که به فیس‌ آی‌دی رسیده و اجازه می‌دهد تا شناسه Face ID تنها زمانی‌که شما به آی‌فون خود نگاه می‌کنید، کار کند. به عنوان مثال، هنگامی‌که چشمان شما بسته می‌شوند، کسی نمی‌تواند آی‌فون شما را باز کند و این بدان معنی است که شما باید قبل از این‌که آی‌فون خود را قفل کنید، چهره خود را به آن بشناسانید.

بسیاری از کاربران با استفاده از Touch ID با آی‌فون جدیدتر می‌توانند قفل آن را باز کنند تا آماده استفاده شود البته قبل از این‌که حتی آن را از جیب خود بیرون بیاورند.

در حالی‌که این تجربه همانند Touch ID نخواهد بود، شما می‌توانید قابلیت تشخیص را به منظور کمک به سرعت بخشیدن به روند عملکرد فیس آی‌دی، غیرفعال کنید. فقط به یاد داشته باشید که شما به میزان کمی امنیت خود را فدای این کار خواهید کرد.

نحوه مدیریت ویژگی‌های مراقبت از شناسه صورت

متاسفانه در بخش فنی برای سریع‌تر کار کردن فیس‌ آی‌دی هیچ راهی جز غیر فعال کردن قابلیت تشخیص وجود ندارد. برخی از گزینه‌ها فقط به رفتارهای شما و شرایطی که از آی‌فون خود استفاده می‌کنید بستگی دارد. باید بدانید؛ شناسه صورت در هر بار استفاده نیاز به یک مجموعه خاص از داده‌ها دارد. بنابراین در ادامه این مطلب به مواردی می‌پردازیم که می‌توانید انجام دهید و اطمینان حاصل کنید که این شناسه به آن‌ها نیاز دارد.

لبخند برای سنسورها

فیس آی‌دی باید بتواند چشمان، بینی و دهان شما را شناسایی کند. این قابلیت در حالی‌که می‌تواند چشمان شما را حتی زمانی‌که بسته هستند (اگر توجه نکنید) تشخیص دهد، بنابراین باز هم باید برای باز کردن قفل آی‌فون خود، چهره‌تان را به آن بشناسانید.

باید به این نکته توجه داشته باشید که فیس آی‌دی برای تشخیص چهره در خصوص الزامات سخت گیری چندانی ندارد. به عنوان مثال اگر شما ریش داشته باشید و یا دندان‌هایتان را مسواک زده باشد و از این قابلیت استفاده کنید  هیچ مشکلی پیش نمی‌آید اما بهتر است قبل از استفاده هرگونه الزامات اضافی را از چهره خود حذف کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

هرچه تاریک‌تر باشد بهتر است

با وجود برخی نگرانی‌ها در مورد این شناسه، اما گزارش‌ها نشان می‌دهند که فیس آی‌دی در تاریکی بهتر کار می‌کند. این به این دلیل است که سیستم دوربین TrueDepth در فیس آی‌دی با استفاده از سنسورهای مادون قرمز کار می‌کند و مکان‌هایی با نور خورشید قوی ممکن است تشخیص را مختل کند، به خصوص اگر این نور درخشان بر روی صورت شما باشد. اگر در یک روز روشن با شناسه Face ID مشکل دارید، بهتر است سایه‌ای را پیدا و دوباره امتحان کنید.

فاصله بگیرید

در مورد Face ID، هرچه فاصله شما دورتر باشد بهتر است. قرار دادن کمی فاصله بین گوشی آی‌فون و چهره شما در حقیقت به تشخیص چهره کمک می‌کند، زیرا حسگرهای TrueDepth یک شات گسترده‌تر برای کار با آن می‌سازد، در حالی‌که عکس‌های نزدیک‌تر مانع از تشخیص درست می‌شوند. هر چند در این مورد نیز محدودیت‌هایی وجود دارد و ممکن است تشخیص چهره با مشکل مواجه شود اما امتحان آن ضرری ندارد.

تانی کال

آی تی رسان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *