خانه ورزش اخبار ورزش یک برد تا رکورد تاریخی برانکو؛ سی هفته صدرنشینی

یک برد تا رکورد تاریخی برانکو؛ سی هفته صدرنشینی

0
یک برد تا رکورد تاریخی برانکو؛ سی هفته صدرنشینی

پرسپولیس برانکو در پایان هفته چهارم، صدرنشین لیگ برتر بود. اتفاقی که برای بیست و نهمین بار از زمان حضور برانکو در پرسپولیس می‌افتاد. پرسپولیسی‌ها که عادت داشتند مدت زمان زیادی منتظر صدرنشینی تیم‌شان بمانند، حالا ۲۹ هفته با مربی کروات‌شان صدرنشین بوده‌اند و این هفته، با شکست گسترش فولاد یا حتی نبردن پارس جنوبی مقابل استقلال خوزستان، می‌توانند سی‌امین هفته صدرنشینی را جشن بگیرند.

پرسپولیس برانکو، اولین بار هفته بیست و ششم لیگ پانزدهم و بعد از پیروزی در دربی تهران، صدرنشین لیگ برتر شد. البته صدرنشینی آن‌ها بیشتر از ۲ هفته طول نکشید و با شکست مقابل نفت، صدرجدول را واگذار کردند. فصل پیش پرسپولیس از هفته سوم به صدر رسید و مجموعا، ۲۵ هفته در صدر جدول حضور داشت و در نهایت قهرمان شد. این فصل هم پرسپولیسی‌ها، هفته‌های سوم و چهارم صدرنشین بوده‌اند و منتظر سی‌امین هفته صدرنشینی با برانکو هستند.

پیش از برانکو، هیچ مربی در پرسپولیس نتوانسته بود صدرنشینی‌اش در لیگ برتر را به عدد سی برساند. علی پروین که پرسپولیس را لیگ اول قهرمان کرد، بعد از آن فصل هیچوقت در صدر قرار نگرفت و صدرنشینی پرسپولیس با افشین قطبی هم به بعضی از هفته‌ها و در نهایت قهرمانی لیگ هفتم خلاصه می‌شود. بگوویچ و دایی، دیگر مربیانی بودند که پرسپولیس با آن‌ها در مقاطعی کوتاه صدرنشینی را تجربه کرد. حالا برانکو، به موفق‌ترین مربی پرسپولیس در لیگ برتر تبدیل شده و در صورتی که این فصل هم به خوبی فصل قبل جلو برود، شاید تا پایان فصل هفته‌های صدرنشینی را از پنجاه هم عبور دهد.

برنامه نود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *