Once Upon a Time in Hollywood

تارانتینو در اندیشه نگارش رمان «روزی روزگاری در هالیوود»

«روزی روزگاری در هالیوود» ممکن است به شکل رمان منتشر شود. «کوئنتین تارانتینو» به تازگی در مصاحبه با پادکست «سینمای ناب» (Pure Cinema) فاش کرده است که در حال حاضر به نوشتن رمان فیلم نامزد اسکارش فکر می‌کند. کوئنتین تارانتینو می‌گوید: «همین تازگی‌ها به این فکر افتاده‌ام. اما حالا تمام فکرم را به خود مشغول کرده. ممکن است رمان «روزی روزگاری در هالیوود» را بنویسم.»

استودیوی فیلم نهم تارانتینو را تابستان گذشته اکران کرد و به فروش ۳۷۴ میلیون دلاری دست یافت که برای یک فیلم درام اریجینال دستاورد بزرگی است. این فیلم با ستارگانی چون «برد پیت» و «لئوناردو دی‌کاپریو» و «مارگو رابی» ساخته شد. دو بازیگر نقش اول و مکمل مرد فیلم نقش یک بازیگر و بدل‌کار سریال‌های وسترن در دهه‌ی ۱۹۶۰ میلادی را بازی کردند. رابی نیز در نقش «شارون تیت» همسر «رومن پولانسکی» و همسایه‌ی شخصیت‌ دی‌کاپریو ظاهر شد. این فیلم اسکار بهترین بازیگر مرد نقش مکمل برای پیت و بهترین طراحی صحنه را تصاحب کرد.

صرف نظر از اینکه تارانتینو فیلم را به صورت رمان درمی‌آورد یا نه، هواداران احتمالاً نسخه‌ی طولانی‌تر آن را خواهند دید. کارگردان از زمان اکران فیلم بارها در مورد صحنه‌ها و حتی شخصیت‌های حذف‌شده‌ی «هالیوود» مصاحبه کرده است. کات ابتدایی این فیلم به گفته‌ی او حدود ۴ ساعت بوده است. «برد پیت» سپتامبر سال گذشته ادعا کرد که تارانتینو قصد دارد فیلم را به صورت یک مینی‌سریال به همراه صحنه‌های حذف شده عرضه کند.

تارانتینو پاییز گذشته از تمایل خود برای نوشتن یک رمان در مورد جنگ جهانی دوم هم گفته بود: «شخصیتی در ذهن دارم که یک کهنه سرباز جنگ جهانی دوم است و در میدان‌های خونین حاضر بوده و حالا به خانه برگشته است. او حدود پنجاه و چند ساله است و سینما دیگر برای او جذابیت ندارد. او پس از تجاربی که به دست آورده سینما را در خور جوانان می‌داند. سینما از نظر او یعنی هالیوود. اما سپس با فیلم‌های خارجی کروساوا و فلینی آشنا می‌شود و به این فکر می‌افتد: «شاید آن‌ها مانند هالیوود ساختگی نباشند.»» تارانتینو پیش‌تر فیلمسازی را «بازی جوان‌ها» خوانده بود.

تانی کال

30nama

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *