خوراکی

راه هایی برای شارژ بدن

به جای اینکه لیوان پشت لیوان، چای و قهوه بنوشید و چشم‌های‌تان را با چندبرابر کردن مصرف کافئین، باز نگه‌دارید، به توصیه‌هایی که پژوهشگران مطرح کرده‌اند، عمل کنید. آن‌ها می‌گویند شما با مصرف خوراکی‌های بی‌ضرری هم می‌توانید به کاهش خستگی و افزایش انرژی‌تان کمک کنید.

روی آب، لیمو بریزید
به گزارش سلامت نیوز به نقل از هفته نامه آتیه نو، روزتان را با یک لیوان آب که در آن یک لیموی تازه را چکانده‌اید، شروع کنید. این نوشیدنی، نه تنها بدن‌تان را پاکسازی کرده و باعث کاهش وزن‌تان می‌شود، بلکه خستگی شما را هم کم می‌کند و انرژی بیشتری برای فعالیت‌کردن به شما می‌دهد.

قندهای طبیعی را فراموش نکنید
اگر قندخون‌تان بالا برود، خستگی سراغ‌تان نمی‌آید. اما برای بالابردن قندخون‌تان، باید روش‌های سالمی را امتحان کنید. مصرف میوه‌های تازه، یک راه خوب برای افزایش قندخون و بالابردن انرژی است.

به بادام پناه ببرید
سعی کنید همیشه در جیب‌تان یک مشت آجیل داشته باشید. مصرف آجیل‌ها به ویژه بادام، انرژی شما را بیشتر کرده و از پرخوری و هله‌هوله‌خوری هم جلوگیری می‌کند. بادام، یکی از بهترین آجیل‌ها برای کاهش گرسنگی، جلوگیری از پرخوری و البته افزایش انرژی است.

سوپ جو دوسر بپزید
از سوپرمارکت محله‌تان، یک بسته جو دوسر بگیرید و به مدت پنج دقیقه آن را بپزید. می‌توانید جو دوسر را به سوپ‌تان هم اضافه کرده یا به عنوان صبحانه، با شیره مربا میل کنید. این ماده سرشار از فیبر، عضلات شما را تقویت کرده و انرژی‌تان را در طول روز بیشتر می‌کند.

گوشت را حذف نکنید
بسیاری از افرادی که به سندرم خستگی مزمن دچار هستند، از فقر آهن رنج می‌برند. کم‌خونی یا کمبود آهن خون آن‌ها، باعث خستگی مداوم‌شان می‌شود و انرژی‌شان را برای فعالیت روزانه کم می‌کند. اگر شما هم یکی از این افراد هستید، سبزیجاتی مثل اسفناج را در برنامه غذایی هر هفته‌تان قرار دهید و سعی کنید که با مصرف گوشت قرمز، ذخیره آهن بدن‌تان را بیشتر کنید.

فکر و خیال نکنید
استرسی که در تمام روز با شماست و شب‌ها هم باعث پایین‌آمدن کیفیت خواب‌تان می‌شود، یکی از دلایل اصلی خسته‌بودن مداوم‌تان است. اگر توصیه‌های خوراکی ما، گرهی از مشکل شما باز نکرده‌اند و با وجود پایبندبودن به آن‌ها، هنوز هم مدام خسته و کم‌انرژی هستید، به یک روان‌شناس مراجعه کنید.

تانی کال

هفته نامه آتیه نو

 • ساعت بیولوژیکی بدن

  ساعت بیولوژیکی بدن چیست؟

  ساعت بیولوژیکی بدن چیست؟ در مورد ساعت بدنتان چه میزان اطلاع دارید ساعت بیولوژیکی در بدن هر…
 • Deep Breathing

  نشانه های کمبود اکسیژن در بدن

  نشانه های کمبود اکسیژن در بدن اکسیژن رکن اساسی حیات و بقا، در حقیقت اکسیژن کافی باید وارد …
 • بدن

  علت کبودی بدن

  علت کبودی بدن همه ما در برخی از شرایط با کبودشدگی و برآمدگی بدن مواجه می شویم اما به نظر م…
 • اسرار قسمت هایی از بدن

  بدن انسان ها دنیایی است پر از رمز و راز. رمز و رازهایی که هنوز خیلی از ما نتوانسته ایم دلی…
 • راههای تنظیم غده تیروئید در بدن

  راههای تنظیم غده تیروئید در بدن

  راههای تنظیم غده تیروئید در بدن همانطور که می‌دانید یک غده کوچک در پشت گردن شما قرار دارد …
 • alcoholic

  آسیب مشروبات الکلی به بدن

  آسیب مشروبات الکلی به بدن آسیب مشروبات الکلی به بدن مبحث مهمیه که تقریبا همه ما با اون آشن…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *