خانه ورزش اخبار ورزش روایت حیرت‌انگیز وکیل علی دایی: وزیر گفت 100 میلیون بدهید لیدرها با سنگ بیرونش کنند!

روایت حیرت‌انگیز وکیل علی دایی: وزیر گفت 100 میلیون بدهید لیدرها با سنگ بیرونش کنند!

0
علی دایی

روایت حیرت‌انگیز وکیل علی دایی: وزیر گفت 100 میلیون بدهید لیدرها با سنگ بیرونش کنند!

پس از این برنامه نود صمد ابراهیمی وکیل علی دایی سرمربی اسبق پرسپولیس که یکی از طرفین این ماجراست توضیحاتی ارائه کرده که در ادامه می آید:

«زمانی که علی دایی از پرسپولیس برکنار شد جلسه ای با حضور علی دایی، بهمن دهقان، حمید رضا سیاسی و علی اکبر طاهری برگزار شد و آنجا سیاسی اعلام کرد تمام مبلغ قرارداد سال دوم و مالیات متعلقه را طبق قرارداد پرداخت می کند تا دایی هم قید مبلغ سال سوم که طبق قرارداد می توانست بگیرد را بزند.

آن زمان علی دایی صد میلیون تومان از مالیاتش را که طبق قرارداد باید باشگاه پرداخت می کرد را خودش پرداخته بود تا ممنوع الخروج نشود. ذیحساب وقت باشگاه آقای ایمان زاده گفت فیش صد میلیون را به من بدهید تا ثبت کنم ظرف یک هفته پول آن را برمی گردانیم. علی دایی فیش مالیات پرداختی را به او داد و در حسابها به عنوان پرداختی باشگاه ثبت شده در حالی که پرسپولیس بابت آن هنوز پولی نداده است.

حمیدرضا سیاسی چک های سال دوم قرارداد را از حساب شخصی خود در بانک ملی به دایی داد و بابت مالیات هم یک فقره چک جداگانه داد. دایی را همه می شناسند و می دانند کار تجاری هم می کند. او چکها را با اعتمادبه سیاسی خرج کرد. چکهای قرارداد همه پاس شدند اما چک مالیات با ایام مشکلات قضایی سیاسی همزمان شد و لاوصول ماند،آن چک دست بهمن دهقان بود.تا اینکه یک روز سر تمرین صبا در ورزشگاه خیریه عمل که علی آقا سرمربی آن تیم بود از من و بهمن پرسید از اداره مالیات به من زنگ زده اند مگر مالیات را پرداخت نکردند؟ گفتیم سیاسی که به مشکل خوردو بازداشت است و چک وصول نشده.صلاح می دانید از طریق دفترش یا باشگاه پیگیری کنیم؟ گفت نه. بنده خدا بازداشت است و درست نیست الان بروید دفترش.به باشگاه هم نروید که حاشیه ای ایجاد نشود.

یک روز بهمن دهقان به من زنگ زد گفت سیاسی آزاد شده و تماس گرفته گفته می توانید ناهار بیایید دفتر من؟ گفتم من ظهر جایی قرار دارم ولی نیم ساعت برویم دفتر سیاسی بعد از آن به کارم برسم. رفتیم و همانجا هم آقای سیاسی گفت من شرمنده علی دایی هستم. وزیر ورزش باعث شد من آن برخوردها را انجام بدهم و باعث اخراج او شوم. وزیر به من گفته بود صد میلیون به لیدرها بدهید تا با سنگ و چوب و پنچر کردن ماشین علی دایی او را وادار به رفتن کنند. بعد در مورد چک مالیات هم گفت که من الان سمتی در باشگاه ندارم اما از طریق باشگاه پیگیری می کنم که پرداخت کنند.

زمانی که علی دایی اخراج شده بود سیاسی به او گفت ما تمام پول سال دوم را پرداخت می کنیم اما برای اینکه مالیات با باشگاه است و لازم نباشد مالیات همه پول را پرداخت کنیم می گوییم دایی فقط پول تا هفته هفتم را گرفته. دایی گفت من نمی توانم دروغ بگویم، نهایتا می توانم اسمی از رقم نبرم و بگویم توافق کردیم، طرف حساب مالیات هم خودتان باشید.

چند روز بعد مازیار ناظمی در رسانه ها و برنامه نود گفت باشگاه تمام پول سال دوم را پرداخت کرده و باشگاه ناچار شد پرداخت همه مالیات را متعهد شود. از آن به بعد که سیاسی گفت مالیات ربطی به من ندارد از طریق باشگاه پیگیر شدیم ولی باشگاه اعلام کرد ما به عنوان شرکت دولتی اجازه پرداخت مالیات عملکرد افراد را نداریم و فقط مالیات تکلیفی بر عهده ماست.

هیات حل اختلاف مالیاتی مطابق ماده ١٨٤ قانون مالیات های مستقیم، پرسپولیس را متضامنا محکوم به پرداخت مالیات کرد اما بازهم پرداخت نشد. علی دایی گفت به فدراسیون شکایت کنید و طبق قرارداد پول سال سوم را هم می خواهم. شکایت مطرح شد ولی باشگاه در دفاعیات خود بازهم مالیات را نپذیرفت و اعتقاد داشتند قانون اجازه پرداخت مالیات را نمی دهد.(سند یک تا ٤) مدتی بعد علی دایی به من و دهقان گفت آقایان جمشیدی و ترکاشوند گفته اند مصالحه کنیم و امشب در دفتر سعادت آباد بیایید برای جلسه. شب آقایان ترکاشوند و جمشیدی آمدند دفتر بیمه البرز علی آقا.(سند ٥) بحث های زیادی شد و علی دایی بابت یکی از مصاحبه های طاهری گلایه کرد. آخر دایی پذیرفت با پرداخت صد میلیونی که قبلا فیش آن را ارائه داده و دوازده یا چهارده میلیون تومان هزینه دادرسی پرونده انضباطی نسبت به مبلغ سال سوم اعلام گذشت نمایند.

پیرو همین مذاکرات هم علی دایی شخصا نامه نوشت (سند ٦) و هم من نامه ای به کمیته انضباطی زدم (سند ٧) که با دریافت این مبالغ، از دریافت مبلغ سال سوم اعلام انصراف می نماییم. اینکه چرا این توافق به سرانجام نرسید در حیطه وظایف من نیست ولی همه آنچه اتفاق افتاده و می شد موضوع را حل و فصل کرد(سند ٨) این بود.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *