Borgward BXi7
 بورگوارد یک برند بسیار قدیمی است که سال ۱۸۹۰ در آلمان تاسیس شد. این شرکت خودروسازی در سال ۱۹۶۱ ورشکسته شد و دیگر فعالیتی در صنعت خودرو نداشت؛ اما در سال ۲۰۰۸ با سرمایه‌گذاری چینی‌ها، دوباره متولد شد و بعد از حدود نیم قرن غیبت، در سال ۲۰۱۵ اولین محصول خود را با نام BX7 رونمایی کرد. با اینکه محصولات این شرکت در چین تولید می‌شوند؛ اما بورگوارد شرکتی چینی-آلمانی است. فوتون، تولیدکننده‌ی بزرگ کامیون و خودروهای تجاری در چین است که بورگوارد را پس از نیم قرن زنده کرد.

بورگ‌وارد حالا پس از تولد دوباره، قصد دارد یک نسخه الکتریکی جدید از مدل BX7 خود را در نمایشگاه شانگهای به نام BXi7 معرفی کند. یک تصویر از این خودرو نشان می‌دهد که Borgward BXi7 جدید با ویژگی‌هایی مانند رنگ آبی روشن در چراغ‌های جلو، آینه‌های جانبی و آرم شرکت به همراه یک جلو پنجره مشبک، ظاهر متفاوتی به خود گرفته است.

جزئیات مربوط به سیستم الکتریکی این خودرو هنوز مشخص نشده است؛ اما برخی گزارش‌ها نشان می‌دهد که این SUVالکتریکی جدید دارای محدوده رانندگی ۲۵۵ کیلومتر با یک بار شارژ است. بورگوارد وعده داده است که PHEVها و مدل‌های تمام الکتریکی را با تولید BXi7 جدید در کارخانه خود در برمن آلمان با قیمت‌های مناسب و جذاب عرضه کند. این کارخانه تولید BX5 سازگار با استاندارد اروپا را نیز کلید خواهد زد، که برای تولید پلاگین‌های هیبریدی و سیستم محرکه تمام الکتریکی هم بکار گرفته خواهد شد.

در ماه گذشته این شرکت خط تولید خودروی بنزینی کوچک‌تری را با نام BX5 در چین راه‌اندازی کرد که مجهز به پیشرانه سوپرشارژ ۱۹۰ اسب‌بخاری است. Borgward BXi7 الکتریکی جدید در تاریخ ۱۹ آوریل در نمایشگاه شانگهای نمایش داده خواهد شد.

اروند پلاک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *