خانه ورزش اخبار ورزش رکوردزنی پرسپولیس با برانکو در لیگ قهرمانان آسیا

رکوردزنی پرسپولیس با برانکو در لیگ قهرمانان آسیا

0

به نقل از ایسنا، تیم فوتبال پرسپولیس موفق شد با برتری یک بر صفر برابر تیم پر ستاره و چند ملیتی لخویا راهی مرحله یک چهارم نهایی این رقابت‌ها شود تا تنها نماینده ایرانی باشد که در این مرحله حاضر است.

پرسپولیس تاکنون شش بار در لیگ قهرمانان آسیا حاضر بوده که غیر از دو مورد توانسته در چهار دوره دیگر راهی مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا شود.

سرخ پوشان هیچ وقت نتوانستند تا قبل از بازی دیشب (سه‌شنبه) به جمع هشت تیم برتر آسیا راه یابند ولی در نهایت این طلسم شکسته شد تا سرخ‌ها با هدایت برانکو ایوانکوویچ به این مهم دست پیدا کنند.

* ۲۰۰۳- ۲۰۰۲

پرسپولیس در اولین حضور خود در لیگ قهرمانان آسیا عملکرد چندان خوبی نداشت و در همان دور گروهی رقابت‌ها حذف شد. در آن سال از هر گروه تنها یک تیم راهی مرحله بعد می‌شد و پرسپولیس در گروهی که تیم‌های پاختاکور ازبکستان، الطلبه عراق و نیسا ترکمنستان در آن حضور داشتند در جایگاه دوم قرار گرفت و حذف شد.

* ۲۰۰۹- ۲۰۰۸

پرسپولیس در دومین حضور خودش در این سال راهی دور حذفی لیگ قهرمانان آسیا شد؛ جایی که با هدایت وینگادای پرتغالی در خانه برابر بنیادکار شکست خورد و همین باعث شد از رقابت‌ها حذف شود. سرخپوشان در مرحله گروهی در گروه سه تیمی بالاتر از الشباب عربستان و الغرافه قرار گرفتند ولی برابر بنیادکار با تک گل ریوالدو از روی نقطه پنالتی بازنده شدند.

* ۲۰۱۱-۲۰۱۲

پرسپولیس در سومین حضور خود در مرحله گروهی بار دیگر حذف شد و حرفی برای گفتن نداشت. در این سال یکی از ضعیف‌ترین عملکردهای پرسپولیس را شاهد بودیم که این تیم در گروه خود در رده آخر قرار گرفت و نتوانست به مرحله بعد برود.

* ۲۰۱۲-۲۰۱۳

پرسپولیس در این سال بار دیگر توانست راهی دور حذفی لیگ قهرمانان آسیا شود  ولی با شکست ۳ بر صفر برابر التحاد عربستان بار دیگر از حضور در جمع هشت تیم برتر باز ماند. این بار قرمزها بعد از الهلال به عنوان تیم دوم راهی مرحله حذفی شدند و طبق قوانین AFC در یک بازی در زمین الاتحاد عربستان به میدان رفتند که شکست خوردند.

* ۲۰۱۵-۲۰۱۶

پرسپولیس در پنجمین حضور خود در لیگ قهرمانان آسیا با هدایت حمید درخشان توانست به دور حذفی راه پیدا کند. این بار نیز پرسپولیس به عنوان تیم دوم بعد از لخویا به مرحله بعد رسید اما بار دیگر در این مرحله به الهلال عربستان برخورد کرد و ۳ بر صفر شکست خورد تا از لیگ قهرمانان آسیا حذف شود. سرخپوشان در بازی نخست با یک گل در تهران پیروز شدند ولی در ورزشگاه الهلال با سه گل شکست خوردند.

* ۲۰۱۶-۲۰۱۷

در نهایت پرسپولیس این بار با هدایت برانکو ایوانکوویچ برای اولین بار از مرحله یک هشتم نهایی پا را فراتر گذاشت و با شکست قهرمان لیگ قطر یعنی لخویا راهی مرحله بعد شد. در این مرحله پرسپولیس به عنوان تیم دوم بعد از الهلال به مرحله حذفی رسید و با کنار زدن لخویا برای اولین بار به جمع هشت تیم برتر راه یافت و بهترین عملکرد خود را در تاریخ این رقابت‌ها ثبت کرد.

قرعه‌کشی مرحله یک چهارم نهایی این رقابت‌ها سه‌شنبه هفته‌ آینده برگزار می‌شود و پرسپولیس با یکی از سه تیم العین امارات، الاهلی یا الهلال عربستان روبرو خواهد شد.

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *