خانه تکنولوژی اخبار سریع‌ترین مدل خودروی BMW اجازه تردد در خیابان هارو گرفت

سریع‌ترین مدل خودروی BMW اجازه تردد در خیابان هارو گرفت

0
BMW

سریع‌ترین مدل BMW را با مجوز تردد در شهر ببینید

سریع‌ترین مدل BMW را با مجوز تردد در شهر ببینید

این ب‌ام‌و M235i با پیشرانه ۵۷۰ اسب‌بخاری خود یکی از مدعیان پیست نوربرگ‌رینگ است. این خودرو توسط AC Schnitzer تقویت شده و توانسته به عنوان سریع‌ترین ب‌ام‌و با مجوز تردد در شهر شناخته شود.

شرکت AC Schnitzer یک شرکت آلمانی است. AC Schnitzer به عنوان یکی از شرکت‌های تیون‌کننده خودروهای ب‌ام‌و و مینی شناخته می‌شود. این شرکت در سال ۱۹۸۷ میلادی تاسیس شده است.

این خودرو از یک پیشرانه‌ای ۶ سیلندر خطی با حجم ۳ لیتر بهره می‌برد. نتیجه آن شده که این پیشرانه تویین توربو قادر باشد حداکثر توان ۵۷۰ اسب‌بخاری را تولید کند. البته همه چیز به مشخصات فنی مطلوب این ماشین ختم نمی‌شود. این ب‌ام‌و قدرتمند از نظر ظاهری هم با تغییراتی از جمله آیرودینامیک بالاتر همراه بوده تا اتلاف خروجی کم‌تری در مقابل هوا داشته باشد. آیرودینامیک بالای این خودرو مدیون بخش‌های زیاد فیبر کربن در بدنه، باله‌ بلندتر، اسپلیتر جلو و دیفیوزر پشتی بهینه شده است.

سیستم تعلیق این خودرو با پیشرفت‌هایی همراه بوده و حداکثر سرعت آن روی ۲۰۵ مایل بر ساعت یا همان ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است. برای رسیدن از حال سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت تنها ۳٫۹ ثانیه زمان لازم دارید. شرکت AC Schnitzer صندلی‌های پشتی این خودرو را به‌طور کامل حذف کرده و صندلی‌های جلوی مخصوصی را هم جایگزین مدل استاندارد درنظر گرفته است

هنوز زمان‌گیری این خودرو در پیست نوربرگ‌رینگ منتشر نشده است. رکورد سریع‌ترین خودرو با مجوز تردد در شهر در دست مک‌لارن P1 LM است که زمان ۶ دقیقه و ۴۳٫۲ ثانیه را در کارنامه خود ثبت کرده است. البته این یک اتومبیل تولید انبوه عادی نیست و تا زمان انتشار زمان‌گیری این نسخه قدرتمند ب‌ام‌و باید کمی منتظر بمانیم.

دی جی کالا مگ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *