سوفی ترنر

«سوفی ترنر»: دستمزد بالاتر حق «کیت هرینگتون» است

هرینگتون برای بازی در فصل هشتم «بازی تاج‌وتخت» سه برابر بیشتر از ترنر دستمزد دریافت کرده است.

اگرچه بازیگران سریال «بازی تاج‌وتخت» (Game Of Thrones) دستمزدهای مختلفی دریافت کرده‌اند، اما «سوفی ترنر» بازیگر نقش «سانسا استارک» می‌گوید به اعتقاد او دستمزد همه منصفانه بوده است. تابستان گذشته اعلام شد که دستمزد بعضی از بازیگران از جمله «امیلیا کلارک» (دنریس تارگرین)، «کیت هرینگتون» (جان اسنو)، «لینا هدی» (سرسی لنیستر)، «پیتر دینکلج» (تیریون لنیستر) و «نیکلای کاستر والدو» (جیمی لنیستر) برای هریک از اپیزود فصل پایانی تا ۵۰۰ هزار دریافت کرده‌اند، در حالی‌که به دیگر همبازیان آن‌ها از قبیل «سوفی ترنر»، «میزی ویلیامز» (آریا استارک)، و «آیزک همپستد رایت» (برن استارک) برای هر اپیزود ۱۷۵ هزار دلار پرداخت شده است. ترنر در مصاحبه با مجله‌ی «هارپر بازار» در مورد این اختلاف می‌گوید: «مسئله‌ی دستمزدها پیچیده است، اما در مورد «تاج‌وتخت» منطقی به نظر می‌رسد.»

ترنر برای نمونه هرینگتون برمی‌گزیند و می‌گوید: :«کیت بیش از من دستمزد گرفت، اما او نقش مهمتری در داستان دارد. او برای قسمت‌های پایانی مجبور بود ۷۰ شب در محل فیلمبرداری حاضر شود، درحالی که زمان حضور من تا این حد نبود. با خود گفتم: «این پول حق اوست.»»

«سوفی ترنر» به فیلمبرداری طولانی نبرد وینترفل در فصل پایانی اشاره می‌کند. طبیعتاً «سانسا استارک» در چنین صحنه‌های نبردی به اندازه‌ی «جان اسنو» حضور ندارد و به همین علت از دستمزد بالاتر هرینگتون ناراضی نیست. گفتنی است که پرداخت بالاتر هرینگتون هیچ ارتباطی با جنسیت بازیگران ندارد چرا که کلارک و هدی دستمزدی برابر دریافت کرده‌اند. با این وجود، ترنر خود را متعهد می‌داند که در پروژه‌های آینده‌اش برای دستمزدهای برابر زنان و مردان تلاش کند.

قسمت اول از فصل هشتم «بازی تاج‌وتخت» ۲۶ فروردین ماه در دسترس قرار می‌گیرد.

تانی کال

30nama

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *