خانه سینما و تلویزیون اخبار فروشنده يك قدم به اسكار نزديكتر

فروشنده يك قدم به اسكار نزديكتر

0

 

آکادمی علوم و فنون سینمایی ایالات متحده فهرست نه نامزد اولیه‌ی بخش بهترین فیلم خارجی زبان اسکار را از میان هشتادونه فیلم ارسال شده از سراسر جهان معرفی کردند که در میان آن‌ها نام “فروشنده” هفتمین اثر سینمایی اصغر فرهادی نیز به چشم می‌خورد.

بیست‌وچهارم ژانویه آکادمی پنج فیلم از این فهرست را به عنوان نامزدهای نهایی بهترین فیلم خارجی زبان معرفی خواهد کرد.

داستان “فروشنده” اقتباسی از نمایشنامه‌ی “مرگ فروشنده” اثر آرتور میلر نویسنده‌ی بزرگ آمریکایی است. “مرگ فروشنده” یکی از موفق‌ترین آثار آرتور میلر به شما می‌رود که دو جایزه‌ی ادبی پولیتزر و تونی را برای او به ارمغان آورده است و این موجب شده برخی از منتقدین شانس فرهادی را در بخش بهترین فیلم‌نامه‌ی اقتباسی اسکار را نیز پررنگ بدانند.

در کنار نماینده‌ی ایران در این فهرست، “تانا” به کارگردانی مارتین باتلر و بنتلی دین از استرالیا، “اینجا ته دنیاست” به کارگردانی خاویر دولان از کانادا، “زیر شن” به کارگردانی مارتین زاندولیت از دانمارک، “تونی اردمن” به کارگردانی مارن آده از آلمان، “انتخاب پادشاه” به کارگردانی اریک پوپ از نروژ، “بهشت” به کارگردانی آندری کونچالوفسکی از روسیه، “مردی به نام آو” به کارگردانی هانس هولم از سوئد و انیمیشن “زندگی من به عنوان یک کدو” نامشان حضور دارد.

از این فهرست تنها “فروشنده” و “تونی اردمن” در میان نامزدهای بهترین فیلم خارجی زبان گلدن گلوب نیز قرار دارند که همین موضوع آن‌ها را به عنوان رقبای جدی هر دو جایزه مطرح می‌کند.

منبع :تاینی مووی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *