فین‌تِک

فین تک ترکیبی از دو کلمه‌ی Financial و Technology یعنی “امور مالی” و “تکنولوژی” می‌باشد. اما یک شرکت فین‌تک چیست؟ در اینجا توضیحی در این‌باره را مطالعه فرمایید:

صنعت خدمات مالی و سرمایه‌گذاری از لحاظ حجم داده هایی که در عملیات روزمره تولید می‌کند و همچنین حجم اطلاعاتی که با هدف ایجاد تصمیم‌های موثر تجاری، تحلیل و پردازش می‌نماید، یکتاست. شرکتهای فین‌تک با جمع آوری و تحلیل پیشرفته‌ی این داده‌ها و همچنین با بکارگیری تکنولوژی‌های خلاقانه باعث کمتر شدن زمان و انرژی صرف شده جهت انجام امور مالی، بانکی و سرمایه گذاری میشوند.

استارتاپ‌های فین تک تقریبا در تمام زمینه‌های صنعت امور مالی و بانکی همچون بانکداری سنتی، کارتهای اعتباری، امور پرداخت، وام‌های شخصی و کسب و کارها، بیمه، واسطه گری و مدیریت دارایی‌ها، و حتی تسهیلات خرید املاک و مستغلات در حال خلق خدمات و محصولات نوآورانه هستند.

علیرغم سرو صداهای رسانه ای اخیر درباره فین تک، این موضوع چندان چیز جدیدی نیست. بازیگرانی در این حوزه وجود داشته‌اند که تلاش کرده‌اند با ادغام تکنولوژی در کسب و کارشان، محصولات و خدماتی را برای تسهیل امور مالی ارائه دهند. پیشرفتهای اخیر در فناوری های موبایل، تحلیل داده‌ها و نوعی کمبود توجه اولیه در بخش سنتی بازارهای مالی این فرصت را فراهم کرده تا شرکتهای جدید فین تک رشد چشمگیری داشته و نام آن را بر سر زبان‌ها بیاورند.

فین تک باعث شده تا حوزه‌های غیر جذاب و قدیمی در خدمات مالی جانی تازه بگیرند و بطور همزمان توجه بسیاری از طرف شرکتهای سرمایه گذاری خطر پذیر و سرمایه گذاران خصوصی دریافت کنند.

بسیاری معتقدند که فین‌تک، آینده‌ی صنعت خدمات مالی و بانکداری است.

محتوای خوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *