Koei Tecmo یکی از منتشرکنندگان بازی‌های ویدئویی در ژاپن است که به نظر می‌رسد تصمیم ندارد برای بالغ شدن تکنولوژی واقعیت مجازی منتظر بماند! به همین دلیل با ماشین واقعیت مجازی VR Sense خود وارد عمل شده است!

واقعیت مجازی در حال آماده کردن مسیر برای نسل بعدی سرگرمی‌های تعاملی است. اما هنوز وجود سیم، نیاز به گجت‌های اضافی و نیاز به یک فضای بزرگ خالی برای جلوگیری از آسیب دیدن، این تکنولوژی را محدود کرده است.

حال باید دید آینده این تکنولوژی به کدام سو پیش می‌رود. در مطلب امروز هات اپ نیوز نگاهی خواهیم کرد به ماشین واقعیت مجازی VR Sensee و کاربردهای آن، با ما همراه باشید.

ماشین واقعیت مجازی VR Sense و ایجاد پنج حس در بازیکنان

ماشین واقعیت مجازی VR Sense

این کمپانی به جای پوشیدن یک هدست، یک ماشین واقعیت مجازی ارائه داده است که فرد قادر به نشستن داخل آن خواهد بود!

ماشین واقعیت مجازی VR Sense با وعده شبیه سازی پنج حس ما همچون یک بازی آرکید مسابقه‌ای با یک صندلی در جلوی صفحه نمایش است.

در حقیقت ماشین واقعیت مجازی VR Sense تصاویر سه بُعدی همچون تابع عطر، تابع لمسی، تابع باد، تابع گرما سرما و تابع گرد و غبار را ارائه می‌کند.

بنابراین به هنگام بازی امکان بوییدن رایحه‌ها مختلف، حس حرکت باد بر روی موهایتان، تغییرات درجه حرارت و حس خیس شدن زیر باران را خواهید داشت!

ماشین واقعیت مجازی VR Sense

این ماشین واقعیت مجازی در تابستان عرضه خواهد شد و دارای سه بازی GI Jockey Sense ،Horror Sense و Dynasty Warrior خواهد بود که هر کدام قسمت‌های مختلف بدن بازیکن را تحریک خواهد کرد.

برای مثال بازی jockey یک بازی اسب سواری است که بازیکن با حرکت در مناظر مختلف، حس باد، باران و برف را تجربه خواهد کرد.

در بازی  Horror Sense حشرات مجازی از سقف پایین می‌افتند و بازیکن خزیدن آنها را بر روی پاهای خود حس می‌کند که به نظر می‌رسد بسیار آرامش بخش خواهد بود!

بازی Dynasty Warrior هم، حس درگیر شدن در میان شعله‌های آتش در یک نبرد را شبیه سازی می‌کند.

ماشین واقعیت مجازی VR Sense

قبلا نیز شاهد بودیم که دستگاه واقعیت مجازی بویایی Vaqso VR برای وارد کردن بوهای مختلف به دنیای بازی‌ها طراحی شده بود.

بازیکنان علاقه‌مند، برای هر بازی مبلغی خواهند پرداخت که به نظر نمی‌رسد چندان بازی ارزانی باشد. بوییدنِ حس ترس واقعا هیجان‎انگیز خواهد بود و تابع عطر در یک بازی ترسناک، امکان لمس این حس را فراهم خواهد کرد!!

هات اپ نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *