«مایکل کین» ستاره‌ Tenet: نولان نسخه کامل فیلمنامه را به من هم نداد

حتی «مایکل کین» که در فیلم اکشن و جاسوسی «عقیده» به کارگردانی «کریستفر نولان» بازی کرده چیزی از فیلم نمی‌داند. کین یکی از دوستان نزدیک نولان و یکی از بازیگرانی است که اغلب در پروژه‌های سینمایی با فیلمساز همکاری کرده. کین که در هشت فیلم کارگردان ظاهر شده به تازگی در مصاحبه با «هیندو» می‌گوید نولان حتی فیلمنامه‌ی «عیقده‌» را در اختیار او قرار نداده است: «سهم من تنها چند صفحه متن و یک روز فیلمبرداری بود. نقشم را تنها در کنار جان دیوید [واشینگتن] بازی کردم. از آن زمان تاکنون خبری نشده است.»

همکاری طولانی کین و نولان وقتی آغاز شد که بازیگر به «بتمن آغاز می‌کند» (Batman Begins) پیوست تا نقش «آلفرد پنی‌ورث» پیشخدمت «بروس وین» را بازی کند. کین در مورد اولین ملاقاتش با نولان می‌گوید: «او با متن فیلمنامه به در خانه‌ی من آمد. از پشت شیشه او را می‌دیدم اما نمی‌شناختمش. وقتی خودش را معرفی کرد او را دقیقاً به جا آوردم زیرا از طرفداران سه فیلم کوچک‌تر قبلی‌اش بودم.»

وقتی نولان ایده‌ی «بتمن آغاز می‌کند» را با او در میان می‌گذارد، کین ابتدا با ایده‌ی او شوخی می‌کند چرا که فکر می‌کرد یک نقش مکمل بسیار ناچیز است: «به او گفتم: «برای «بتمن» زیادی پیرم. از من می‌خواهی در نقش پیشخدمت بازی کنم؟ دیالوگ‌های من چیست؟ باید بگویم نوشیدنی یا دسر میل دارید؟»

نولان سپس برای کین ایده‌هایش را شرح می‌دهد و نظر کین را تغییر می‌دهد. در فیلم نولان، آلفرد تنها پیشخدمت خانواده‌ی وین نیست و عملاً برای بروس پدری می‌کند. کین می‌پذیرد که در مقابل «کریستین بیل» در سه فیلم از جمله «شوالیه‌ی تاریکی» و «شوالیه‌ی تاریکی برمی‌خیزد» این نقش را بازی کند. کین اضافه می‌کند: «در فیلم بازی کردم و تبدیل به یکی از بهترین تجارب بازیگری‌ام شد.»

کین علاوه بر «عقیده» و سه‌گانه‌ی «شوالیه‌ی تاریکی»، در فیلم‌های «دانکرک»، «تلقین»، «بین‌ستاره‌ای»، و «پرستیژ» هم با نولان همکاری کرده هرچند در فیلم «دانکرک» تنها صدای او شنیده می‌شد. در فیلم «عقیده» بازیگران دیگری چون «رابرت پتینسون» و «جان دیوید واشینگتن» به ایفای نقش پرداخته‌اند. استودیوی برادران وارنر این فیلم را ۱۷ ژوئیه (۲۷ تیر ماه ۱۳۹۹) در آمریکا اکران می‌کند.

30nama

برچسب‌ها
insta-tanikal

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *