جینا کارانو

مقایسه آمریکا با آلمان نازی موجب اخراج «جینا کارانو» از سریال Mandalorian شد

«جینا کارانو» بازیگر نقش «کارا دیون» در دو فصل اول «مندلوری» (The Mandalorian) دیزنی+، چهارشنبه شب به دنبال انتشار پست‌های جنجالی در شبکه‌های اجتماعی توسط لوکاس‌فیلم اخراج شد.

در بیانیه‌ی لوکاس‌فیلم آمده است: «جینا کارانو در حال حاضر توسط لوکاس‌فیلم استخدام نشده و برنامه‌ای برای او در آینده وجود ندارد. با این حال، رفتار او در شبکه‌های اجتماعی و بدنام کردن افراد را براساس هویت‌های مذهبی و فرهنگی غیرقابل‌قبول و ناپسند است.»

کارانو سه‌شنبه این هفته بار دیگر در کانون اعتراضات هواداران «جنگ ستارگان» قرار گرفته بود. او در صفحه‌ی اینستاگرامش با ارسال پستی تفرقه سیاسی فعلی در ایالات متحده را با آلمان نازی مقایسه کرد. این اقدام کارانو سبب شد که جنبش «جینا کارانو را اخراج کنید» (#FireGinaCarano) دوباره شعله‌ور شود. هواداران «جنگ ستارگان» و «مندلوری» نوامبر گذشته نیز از لوکاس‌فیلم خواسته بودند کارانو را به دلیل توهین به افراد تراجنسیتی، ادعای تقلب در انتخابات و نپوشیدن ماسک اخراج کند.

در استوری بازنشر شده‌ی کارانو آمده بود: «یهودیان در خیابان‌ها لگدمال شدند، نه توسط سربازان نازی بلکه توسط همسایگان‌شان… حتی توسط کودکان. از آن‌جا که تاریخ تحریف شده، اغلب مردم امروز متوجه نیستند که برای رسیدن به نقطه‌ای که سربازان نازی بتوانند به راحتی هزاران یهودی را جمع کنند، ابتدا دولت باید کاری کند که همسایگان‌شان از آن‌ها بیزار شوند چون یهودی‌اند. این نگاه چه تفاوتی با بیزاری از یک فرد به دلیل عقاید سیاسی‌اش دارد؟»

کارانو چهارشنبه شب این استوری را حذف کرد. علاوه بر این، پست دیگری که یک فرد با چند ماسک را نشان می‌داد و در ذیل آن آمده بود:‌ «کالیفرنیا در همین حین» توسط کارانو حذف شده است.

«ونتی فر» سال ۲۰۲۰ گزارش داده بود که سکوت «جینا کارانو» در مورد جنبش «جان سیاهان مهم» است و لایک کردن پست‌هایی که اعتراضات را نکوهش می‌کردند نیز اعتراض هواداران را به دنبال داشته. کارانو سپتامبر گذشته هویت افراد تراجنسیتی را به تمسخر گرفته بود.

کارانو که پیش از ورود به هالیوود ستاره‌ی MMA بود، نوامبر گذشته خشم بسیاری از هواداران را دوباره برانگیخت وقتی که اعلام کرد به شبکه‌ی اجتماعی پارلر کوچ می‌کند. به دنبال حذف حساب کاربری «دونالد ترامپ» در توییتر، بسیاری از جمهوری‌خواهان به این شبکه هجوم برده بودند. با این حال، اپل، آمازون و این اپلیکیشن را امسال از پلتفرم‌های خود حذف کردند.

در مورد پست‌های جنجالی پیشین کارانو دیزنی و لوکاس‌فیلم بیانیه‌ای منتشر نکرده بودند. اما به محض اینکه پای یهودیان به میان آمد کارانو از سریال اخراج شد. پیش‌تر انتظار می‌رفت که کارانو در اسپین‌آف «رنجرهای جمهوری جدید» (Rangers of the New Republic) و حتی اسپین‌آف اختصاصی شخصیت «کارا دیون» ظاهر شود.

تانی کال

30nama

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *