خانه ورزش اخبار ورزش منشا: برانکو تمدید کرد تا پرسپولیس را قهرمان آسیا کند

منشا: برانکو تمدید کرد تا پرسپولیس را قهرمان آسیا کند

0
منشا

منشا: برانکو تمدید کرد تا پرسپولیس را قهرمان آسیا کند

مشروح گفت و گوی گادوین منشا مهاجم نیجریه‌ای تیم فوتبال پرسپولیس را در زیر می‌خوانید:

* بعد از یک فصل خوب در پیکان و زدن ۱۵ گل به پرسپولیس آمدی. شرایط برایت چقدر تفاوت کرده است؟

به هر حال پرسپولیس یک باشگاه بزرگ است و شرایطش با پیکان قابل مقایسه نیست، بازیکنان بزرگ و با کیفیتی اینجا هستند و می‌توانم به جرأت بگویم که همه بازیکنان خوب ایران دوست دارند که جزئی از پرسپولیس باشند. البته می‌دانم که مردم و هواداران در پرسپولیس توقع بیشتری از من دارند، به طور مثال آنها می‌خواهند که من اینجا بهتر از گذشته بازی کنم اما از این مسئله غافل نشوید که فصل اولی است که به پرسپولیس آمده‌ام و اگر دچار نوسان می‌شوم این مسائل طبیعی است. از این دست اتفاقات در فوتبال دنیا رخ می‌دهد و خیلی از بازیکنان به این شرایط دچار می‌شوند. به طور مثال الان علی علیپور را ببینید که چقدر خوب بازی می‌کند و گل می‌زند اما کسی دو سال قبل درباره او صحبت نمی‌کرد.

 * از وضعیت و شرایطت در پرسپولیس رضایت داری؟

فصل اولی است که من به اینجا آمده‌ام و فکر نمی‌کنم عملکرد بدی داشته باشم اما تأکید می‌کنم که از خواسته و انتظارات هواداران آگاه هستم. آنها دوست دارند من بهتر از این باشم و من هم دوست دارم به وظایفم به بهترین شکل عمل کنم.

* در سال‌های گذشته بازیکنان بی‌کیفیت خارجی به پرسپولیس آمده‌اند اما شرایط تو با آنها خیلی فرق می‌کند. فکر نمی‌کنی این مسئله کارت را سخت‌تر کرده باشد؟

این حرف شما برای من جای تعجب دارد! واقعاً نمی‌دانستم که چنین مسئله‌ای وجود داشته است و فکر هم نمی‌کنم اینطور بوده باشد. پرسپولیس تیم بزرگی است و بعید می‌دانم که بازیکنان بی‌کیفیتی اینجا بازی کرده باشند اما به عنوان یک بازیکن خارجی معتقدم که من باید توانایی‌های خودم را نشان دهم. من منشا هستم و برای اسم کسی فوتبال بازی نمی‌کنم. هیچ تمرکزی بر روی بازیکنان گذشته ندارم و اتفاقات آنها برایم مهم نیست اما همه تلاشم را می‌کنم تا خودم عملکرد خوبی داشته باشم. به اعتقاد من پرسپولیس باشگاه بزرگی است و بازیکن بی‌کیفیت نمی‌تواند اینجا بازی کند. فصل اولی است که من به پرسپولیس آمده‌ام و می‌دانم که باید تلاش مضاعفی داشته باشم. خیلی سخت است که شما به عنوان یک بازیکن بتوانید در پرسپولیس روند صعودی داشته باشید و باید خیلی تلاش کنید چرا که ستاره شدن در پرسپولیس کار بسیار سختی است اما با این وجود من همه تلاشم را می‌کنم تا بهترین عملکرد را از خودم نشان دهم.

* جو و شرایط پرسپولیس در این سال اولی که اینجا هستی چطور است؟

من سالهاست فوتبال بازی می‌کنم و در باشگاه‌های متفاوتی هم توپ زدم اما پرسپولیس یک باشگاه بسیار بزرگ است که جو متفاوتی با تیم‌های دیگر دارد. واضح بگویم جو پرسپولیس با تیمی مثل پیکان کاملاً متفاوت است. در پیکان تماشاگر نداشتیم اما در تمرینات پرسپولیس صدها نفر به ورزشگاه می‌آیند و زمانی که مسابقه داریم ۳۰ الی ۴۰ هزار نفر به استادیوم می‌آیند. تمرکز، تمرینات و بازی‌ها در پرسپولیس با سایر تیم‌ها متفاوت است و این مسئله کار را خیلی سخت می‌کند. گاهی همین فشارها و شرایط سخت در پرسپولیس شما را به عنوان یک بازیکن عصبی می‌کند و دچار استرس زیادی می‌شوید اما با همه این شرایط به عنوان یک بازیکن حرفه‌ای تلاش می‌کنم درست کار کنم.

 * زمانی به پرسپولیس آمدی که زوج طارمی و علیپور در شرایط خوبی قرار داشت و شاید خیلی‌ها معتقد باشند که حضورت در این تیم یک ریسک بود.

واقعیت را باید بگویم، فوتبال رشته‌ای است که رقابت حرف اول را می‌زند حتی در فوتبال می‌بینید که تیم‌های مثل پرسپولیس و استقلال با یکدیگر رقابت دارند یا اینکه در یک تیم بازیکنان برای بازی کردن با هم رقابت می‌کنند، این مسئله در همه تیم‌ها وجود دارد و اولویت اصلی در فوتبال رقابت‌کردن است که این مسئله ذات فوتبال است. شما ببینید وقتی لیگ شروع می‌شود همه تیم‌ها با هم رقابت می‌کنند و اگر رقابتی نباشد یک نفر می‌گوید پرسپولیس قهرمان است و لیگ تمام می‌شود، رقابت در فوتبال معنا پیدا می‌کند و همه تیم‌ها با هم رقابت می‌کنند من هم برای رقابت کردن به پرسپولیس آمدم.

* صحبت از طارمی شد در حالیکه به دلیل شکایت یک باشگاه ترکیه‌ای از طارمی و باشگاه پرسپولیس این بازیکن و باشگاهش محروم شدند اما او به قطر رفت. نظرت در خصوص جدایی او چیست؟

باید در نظر بگیرید که ما فوتبالیست‌ها حرفه‌ای هستیم. من نمی‌دانم پشت پرده جدایی طارمی از پرسپولیس چه بود و چرا رفت اما قطعاً هرکسی یک هدف خاصی را دنبال می‌کند. شاید او هم هدفی داشته که ر شده است، من برای طارمی در الغرافه آرزوی می‌کنم و امیدوارم افتخاراتش بیشتر شود چرا که او علاوه بر اینکه فوتبالیست خوبی است در رفاقت هم شخصیت خوبی دارد. از روزی که با او همبازی شدم باید بگویم که او را انسان باشخصیتی دیدم و یک دوست خوب و همبازی حرفه‌ای برایم به حساب می‌آید.

* چقدر احتمال می‌دهی که پرسپولیس قهرمان لیگ شود و آیا اینکه در ابتدای فصل پیش‌بینی چنین اختلاف فاحشی را با تیم‌های پایین‌تر می‌کردی؟

بدون شک قبل از شروع لیگ حدس نمی‌زدم که چنین اختلافی با رقبا داشته باشیم اما حالا می‌گویم که با این اختلاف پرسپولیس قهرمان لیگ خواهد شد. همه چیز در پرسپولیس خوب است و بازیکنان با انگیزه کار می‌کنند. زمانی که لیگ شروع شد، پیش‌بینی اینکه بگوییم قهرمان می‌شویم آسان نبود و من هم نمی‌توانستم چنین حدسی بزنم اما به هر حال همه می‌دانستند که بازیکنان خوبی در پرسپولیس حضور دارند و با هدایت برانکو خیلی خوب پیش می‌رویم.

 * با این حساب مدعی عنوان قهرمانی را پرسپولیس می‌دانی؟

فکر نمی‌کنم بلکه مطمئن هستم که پرسپولیس قهرمان لیگ خواهد شد و با اطمینان این موضوع را به شما می‌گویم. این مسئله را به دلیل فاصله امتیازی با رقبا و همچنین به خاطر شرایط خوبی که داریم می‌گویم. در پرسپولیس هواداران، بازیکنان و کادر فنی خوبی حضور دارند و از نظر امتیاز و شرایط هم وضعیتی داریم که باعث می‌شود بگویم قهرمان خواهیم شد.

* امسال دو عملکرد متفاوت داشتی. در لیگ ایران زیاد گل نزدی اما در لیگ قهرمانان آسیا یک مهره ویژه و مؤثر بودی.

من انسان دروغگویی نیستم، واضح می‌گویم که یکی از دلایل انتخاب پرسپولیس حضورش در لیگ قهرمانان آسیا بود چرا که خیلی دوست داشتم در این رقابت‌ها بازی کنم و به همین دلیل در لیگ قهرمانان آسیا تلاش بسیار زیادی کردم. دیدید که ما تا نیمه‌نهایی مسابقات هم خوب پیش رفتیم و خیلی خوب کار کردیم، خود من کنار سایر بازیکنان خیلی راحت بودم.

* صحبت از لیگ قهرمانان آسیا شد، خیلی‌ها اعتقاد دارند که اگر پرسپولیس می‌توانست مقابل تیم‌های عربستانی از امتیاز میزبانی استفاده کند این شانس را داشت که به فینال لیگ قهرمانان رفته و حتی قهرمان آسیا شود. با این موضوع چقدر موافقی؟

۱۰۰ درصد این حرف را قبول دارم و مطمئن هستم که اگر مقابل تیم‌های عربستانی از امتیاز میزبانی استفاده می‌کردیم می‌توانستیم به فینال رفته یا حتی قهرمان شویم. اجازه دهید از تجربه‌ام بگویم. من با پیراهن پیکان مقابل پرسپولیس بازی کردم و جو تماشاگران در ورزشگاه آزادی به شدت ما را تحت فشار می‌گذاشت، بازی کردن مقابل هواداران پرسپولیس به خصوص در ورزشگاه آزادی بسیار سخت است و من این مسئله را به خوبی تجربه کردم، حضور هواداران واقعاً تیم‌های مقابل را تحت فشار می‌گذارد مطمئناً اگر در تهران مقابل الهلال بازی می‌کردیم با فشار تماشاگران می‌توانستیم دفاع آنها را تحت فشار بگذاریم اما وقتی از میزبانی مقابل عربستانی‌ها محروم بودیم ما بیشتر از رقبا ضرر کردیم. شاید برای این تیم‌ها فرق نمی‌کرد در کدام زمین بازی می‌کردند اما برای پرسپولیس این مسئله خیلی مهم بود. آنها به اندازه ما تماشاگر ندارند و می‌دانم که قهرمانی در آسیا برای هواداران پرسپولیس چقدر مهم است. وقتی به تیم فعلی پرسپولیس نگاه می‌کنم با خودم می‌گویم چرا که نه؟ می‌توانیم قهرمان آسیا شویم. تیم ما پتانسیل خوبی دارد و امیدوارم که امسال این اتفاق رخ بدهد.

 * فکر می‌کنی امسال پرسپولیس بتواند با قهرمانی در آسیا، لیگ قهرمانان فصل گذشته را به فراموشی بسپارد؟

در فوتبال حرفه‌ای نمی‌توان به این راحتی پیش‌بینی کرد. ما باید بازی به بازی و مسابقه به مسابقه پیش برویم، اینطور نیست که مثلاً من در خانه بنشینم و به قهرمانی آسیا فکر کنم. اجازه بدهید مثالی بزنم. قبل از اینکه لیگ برتر امسال شروع شود و ما در استراحت بودیم کسی نمی‌توانست پیش‌بینی کند که پرسپولیس می‌تواند قهرمان لیگ شود اما با شروع بازی‌ها، مسابقه به مسابقه پیش رفتیم و الان می‌توانم بگویم که ما قهرمان لیگ خواهیم شد. درباره لیگ قهرمانان آسیا هم شرایط همین‌گونه است. هنوز بازی‌ها آغاز نشده و نمی‌توان درباره بازی‌ها صحبت کرد اما باید در نظر بگیرید که لیگ قهرمانان آسیا محل حضور بهترین تیم‌های آسیاست. که هرکدام از آنها رؤیای قهرمانی را در سر دارند. آنها با بهترین امکانات و برنامه‌ریزی‌ها به دنبال رسیدن به این عنوان هستند اما امیدوارم با توکل به خدا و تلاش زیاد امسال بتوانیم قهرمان آسیا شویم.

* یک سوال! چرا در لیگ ایران کم گل می‌زنی؟

این موضوع را قبول دارم و می‌دانم که انتظارات هواداران از ما زیاد است، آنها دوست دارند که من گل بزنم اما ابتدای صحبت‌هایم هم گفتم که وقتی فوتبالیست تیمش را عوض می‌کند نیاز به زمان دارد تا با تیم جدیدش وفق پیدا کند، این مسائل طبیعی است و باید در نظر بگیریم که سال اولی است که من اینجا هستم اما مطمئناً در ادامه متفاوت‌تر و بهتر خواهم شد.

* پرسپولیس از نقل و انتقالات محروم است و در تابستان نمی‌تواند بازیکنی را جذب کند. از طرفی هواداران دوست دارند تو در این تیم بمانی، آیا آنها می‌توانند امیدوار باشند که تو در سال‌های دیگر هم پیراهن پرسپولیس را به تن خواهی کرد؟

من به جز فصل فعلی، یک فصل دیگر با پرسپولیس قرارداد دارم اما اینکه از حالا بخواهم درباره سال‌های آینده صحبت کنم به نظرم کمی زود است، خودم دوست دارم در پرسپولیس بمانم اما این مسئله بستگی به پیشنهاد باشگاه دارد اما همانطور که گفتم از حالا زود است که برای قرارداد بلند مدت حرفی بزنم.

 * کار کردن با برانکو چطور است و او را چطور مربی‌ای می‌بینی؟

برانکو از نظر من یک مربی خیلی خوب و حرفه‌ای است و خوشبختانه ارتباط بسیار خوبی هم با او دارم. رابطه ما به عنوان بازیکن و مربی خیلی خوب است و شرایط خوبی با هم داریم.

* گل زدن در دربی برای هر بازیکنی یک اتفاق خوب است و بازیکنان می‌دانند که با گل زدن در این بازی خاص می‌توانند در تاریخ فوتبال ایران ماندگار شوند. فکر می‌کنی بتوانی در دربی تجربه گل‌زدن را به دست آوری؟

بله از حساسیت دربی آگاه هستم و می‌دانم که چقدر این بازی برای هواداران مهم است. ۱۰۰ درصد این توانایی را در خودم می‌بینم که در دربی با کیفیت خوبی حاضر شوم و این توانایی را دارم که در دربی گل بزنم. شاید دربی یک مسابقه معمولی باشد اما قطعاً نتیجه آن برای هواداران با سایر بازی‌ها تفاوت زیادی دارد، من این مسائل را خیلی خوب می‌دانم.

* چقدر احتمال می‌دهی که روزی به تیم ملی نیجریه دعوت شوی؟

تیم ملی نیجریه یک تیم بزرگ است که ستاره‌های زیادی را در فوتبال داشته و دارد. علاوه بر لیگ داخلی نیجریه بازیکنان زیادی هم در لیگ‌های با کیفیت اروپایی مثل اسپانیا، هلند، ایتالیا و انگلیس داریم که همگی ستاره‌های بزرگی هستند و به همین دلیل دعوت شدن به تیم ملی نیجریه کار بسیار سختی است. من فعلاً در پرسپولیس حضور دارم و همه تلاشم را می‌کنم تا عملکرد بسیار خوبی از خودم نشان دهم، امیدوارم که با درخشش در پرسپولیس روزی بتوانم به تیم ملی نیجریه دعوت شوم، این رؤیا و آرزوی من است.

 * ایران و نیجریه در جام جهانی ۲۰۱۴ با هم بازی کردند. از آن بازی موضوع خاصی به یاد داری؟

یک چیزهایی یادم هست. یادم می‌آید که بازی خیلی خوبی بود اما در نهایت دو تیم به نتیجه صفر-صفر دست پیدا کردند.

* عملکرد ایران و نیجریه را در جام جهانی ۲۰۱۸ چطور پیش‌بینی می‌کنی؟

باید واقعیتی را بپذیریم و آن این است که تیم ملی نیجریه با اینکه بازیکنان خوبی دارد اما قدرت سابق را ندارد، امیدوارم تیم ملی کشورم روز به روز بهتر شود و دوباره به روزهای اوج خود برگردد. درباره تیم ملی ایران هم باید بگویم که این تیم بدون شک قوی‌ترین تیم آسیاست و من آرزو دارم که تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ نتایج خوبی بگیرد چرا که من دوستان خوب زیادی دارم و دوست دارم آنها را خوشحال ببینم.

* زندگی در تهران برایت چطور است؟

در تهران هیچ مشکلی برای زندگی ندارم و اینجا با فوتبال زندگی می‌کنم. تفریحات من هم بعد از فوتبال بازی کردن حضور در خانه است و خوشبختانه همسر و فرزندم هم اینجا در کنارم هستند.

 * پرسپولیس شرایط خوبی برای قهرمانی دارد چقدر احتمال می‌دهی که بتوانید در پایان فصل یک قهرمانی شگف‌انگیز به دست بیاورید؟

قطعاً همینطور است و فکر می‌کنم با پرسپولیس بتوانیم یک قهرمانی شگفت‌انگیز به دست بیاوریم. ما می‌توانیم عنوان آقای گل، آقای پاس گل، بیشترین برد، کمترین گل خورده، بیشترین گل زده و کلین‌شیت را به دست بیاوریم. من نمی‌گویم ۹۹ درصد بلکه ۱۰۰ درصد مطمئن هستم پرسپولیس قهرمان لیگ خواهد شد.

* یک احتمالی وجود دارد و آن اینکه پرسپولیس بتواند با پیروزی در بازی‌های پیش‌رو و برد در دربی یک قهرمانی رؤیایی را کسب کند. فکر می‌کنی آیا بتوانید بعد از پیروزی مقابل استقلال قهرمانی در لیگ برتر را هم جشن بگیرید؟

نمی‌دانم چرا این مسئله را می‌پرسید، آیا به قهرمانی ما تردید دارید؟ من که مطمئن هستم ما قهرمان خواهیم شد.

* منظور ما این است که فکر می‌کنی با پیروزی در دربی بتوانید قهرمانی‌تان را مسجل کنید؟

چرا که نه؟! روی این مسئله کار می‌کنیم و تمرینات ما برای همین مسئله است.

 * در پرسپولیس با کدام بازیکن راحت‌تر هستی؟

سیامک نعمتی. با او خیلی دوست هستم و رابطه گرم ما از زمان حضور من در پیکان آغاز شد.

* هر فوتبالیستی رؤیاهایی برای خود دارد. رؤیاهای تو چیست؟

خیلی دوست دارم بتوانم در دربی گل بزنم، آقای گل لیگ ایران شوم و به تیم ملی نیجریه دعوت شوم. به هر حال زندگی فوتبالیست‌ها سرشار از ایده‌های بزرگ است و انشاالله که بتوانم به آن برسم.

* قبل از حضور در ایران شناختی از کشور ما داشتی؟

نه متأسفانه اطلاعاتی نداشتم اما وقتی که خواستم به ایران بیایم اطلاعاتی درباره این کشور جمع‌آوری کردم.

 * آیا در نیجریه، رسانه‌های ورزشی اخبار تو را رصد کرده و پوشش می‌دهند؟

بله، دوستان خبرنگاری دارم که اخبار من را در رسانه‌های نیجریه منتشر می‌کنند و آنها را برای من می‌فرستند. آنها حتی نتایج پرسپولیس را هم دنبال می‌کنند و اخبار تیم ما را منتشر می‌کنند. با اینکه در کشور خودم از سوی رسانه‌ها رصد می‌شوم و مرا پیگیری می‌کنند اما می‌دانم که دعوت شدنم به تیم ملی نیجریه بسیار سخت است. خدا را چه دیدید شاید خیلی خوب باشم و یک روز به تیم ملی دعوت شوم. فوتبال نیجریه پُر از ستاره است اما امیدوارم روزی این اتفاق بیفتد.

* از نظر تو بهترین بازیکن ایران کیست؟

به نظر من علیرضا بیرانوند یک دروازه‌بان عالی و فوق‌العاده است و باید اعتراف کنم که او از بهترین‌های ایران و آسیا به حساب می‌آید. خیلی دوست دارم او را در تیم‌های بزرگ ببینم تا موفقیت‌های بیشتری به دست بیاورد. آرزو می‌کنم روزی بتوانم علیرضا را در لیگ فرانسه یا انگلستان ببینم چون او واقعاً دروازه‌بان خوبی است.

* چقدر احتمال می‌دهی که با پتانسیلی که وجود دارد بتوانید با پرسپولیس قهرمان آسیا شوید؟

سؤال سختی است. پیش‌بینی کردن کار راحتی نیست اما پرسپولیس برای قهرمانی در آسیا نعمت بزرگی به نام برانکو دارد. او ۲ سال در پرسپولیس حضور دارد و از وضعیت تیم و بازیکنان آگاه است مطمئن هستم مربی بزرگی مثل برانکو وقتی قراردادش را تمدید می‌کند یعنی اینکه نقشه‌های زیادی برای آسیا دارد. برانکو با پرسپولیس قهرمانی ایران را به دست آورده و نقشه اصلی او برای قهرمانی آسیاست. وقتی او قراردادش را تمدید می‌کند یعنی اینکه برنامه‌های بلند مدت زیادی دارد.

 * صحبت از قهرمانی پرسپولیس در آسیا کردی اما وقتی ۴ گل از الهلال خوردید این یعنی اینکه فاصله زیادی بین این تیم با رقبایش وجود دارد.

این مسئله را قبول ندارم. شکست مقابل الهلال در بازی رفت واقعیت فاصله این دو تیم نیست. در دنیای فوتبال گاهی اوقات در آستانه بازی‌های مهم اتفاقاتی رخ می‌دهد که نتایج عجیبی را رقم می‌زند. یک زمان تیم شما بازی حساسی را دارد اما شما بنابر یکسری اتفاقات چند بازیکن اصلی را از دست می‌دهید به طوریکه حتی ترکیب اولیه هم دچار مشکل می‌شود پس این مسائل ملاک نیست و نمی‌توان فاصله پرسپولیس با رقبایش را اینگونه در نظر گرفت. اهل دروغ گفتن نیستم و درباره حذف از آسیا با صداقت می‌گویم که شاید ۴-۵ بازیکن پرسپولیس برای بازی رفت مقابل الهلال در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا در شرایط نرمال آن بازی نبودند. من درباره دیداری حرف می‌زنم که سطح بالایی دارد و چند بازیکن برای آن بازی در شرایط مسابقه نبودند و در این شرایط خیلی سخت است که شما یک بازی سنگین و سخت را انجام دهید. فاصله پرسپولیس با الهلال زیاد نیست اما در نظر بگیرید برای آن بازی ما سید جلال حسینی، مهدی طارمی، محمد انصاری و کمال کامیابی‌نیا را در اختیار نداشتیم و وقتی تیمی این تعداد از بازیکنان کلیدی را از دست می‌دهد کارش بسیار سخت خواهد شد.

* آیا این در وضعیت نرمال نبودن که از آن حرف می‌زنی به دلیل حواشی بوده است؟

منظور من اصلاً حواشی فوتبال نیست بحث من بحث روانی بازیکنان هم نیست اما شاید یک مصدومیت یا محرومیت روند یک تیم را دچار دگرگونی کند، الهلال تیم خیلی خوبی است اما شما همین شرایط ما را به الهلال بدهید می‌بینید که آنها هم نمی‌تواند روند همیشگی‌شان را داشته باشند. اگر الهلال هم ۴ بازیکن اصلی‌اش را نداشت مطمئناً آنها هم دچار مشکل می‌شدند.

* اگر روزی از تیم‌های حاشیه خلیج فارس پیشنهادی به تو برسد آیا حاضری از لیگ ایران به این تیم‌ها بروی؟

قبل از اینکه به پرسپولیس بیایم از تیم‌های عربی پیشنهاد داشتم که حتی چند برابر پرسپولیس به من پول می‌دادند، من پیشنهاد خیلی خوبی از تیمی از دوبی داشتم که پیشنهاد مالی‌اش فوق‌العاده بود حتی از قطر هم پیشنهاد داشتم اما ملاک من برای فوتبال بازی کردن فقط پول نیست، دوست دارم در فوتبال جذابیت را هم تجربه کنم اما این جذابیت در فوتبال تیم‌های عربی نیست، لیگ‌های عربی برای من جذابیت نداشت و به آنجا نرفتم اما این جذابیت در فوتبال ایران وجود دارد و اصلاً نمی‌توانید آن را با لیگ‌های عربی مقایسه کنید به همین دلیل است که دوست دارم در پرسپولیس بمانم و اینجا کارم را ادامه دهم.

 * پیش از حضور در پرسپولیس از این باشگاه شناختی داشتی؟

نه شناختی نداشتم اما می‌دانستم که در ایران دو باشگاه پرسپولیس و استقلال باشگاه‌های بزرگی هستند البته من از پرسپولیس زیاد شنیده بودم اما همه چیز در حد شنیدن بود.

* ارتباطت با هواداران پرسپولیس چطور است؟

خیلی ارتباط خوبی داریم و می‌دانم که خیلی مرا دوست دارند اما هنوز آنطور که خودم می‌خواهم نتوانستم هواداران را شاد کنم اما در این مسیر در حال بهتر شدم هستم. فوتبال جایی است که برای موفقیت باید در آن سخت تلاش کنید تا به موفقیت برسید.

* در بین باشگاه‌های اروپایی به کدام تیم علاقه‌داری؟

تیم مورد علاقه من رئال مادرید است و معتقدم رونالدو یک بازیکن کامل از همه لحاظ است.

 * مسی و رونالدو را با هم مقایسه می‌کنی؟

نه، دوست ندارم آنها را با هم مقایسه کنم. برای من رونالدو کامل‌ترین بازیکن در دنیاست.

* رونالدو صحبت‌هایی کرد مبنی بر اینکه او کامل‌ترین بازیکن تاریخ است و برخی‌ها انتقاداتی به او داشتند.

شاید خیلی‌ها از این حرف انتقاد کنند و یا مارادونا یا پله بگویند که آنها بهترین بازیکنان تاریخ هستند اما شما اگر فوتبال امروز را با فوتبال آن زمان مقایسه کنید متوجه می‌شوید که بازی کردن این روزها خیلی سخت شده است، الان بازی کردن بسیار سخت شده اما نظر من این است که رونالدو بهترین بازیکن دنیاست، فوتبال این روزها سخت‌تر از گذشته شده است و باید این مسئله را در نظر داشته باشید.

تانی کال

برنامه نود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *