Game of Thrones

واکنش بازیگران Game Of Thrones به «نبرد وینترفل»؛ اختلال در شبکه‌های HBO‌ برای سومین هفته متوالی

بزرگترین نبرد تاریخ «بازی تاج‌وتخت» (Game of Thrones) به نمایش درآمد و همانگونه که انتظار می‌رفت حاوی صحنه‌های دلخراش و تلخی بود. اما برای سومین هفته‌ی متوالی، مخاطبین گزارش دادند که پلتفرم‌های اینترنتی مختلف HBO به دنبال پخش اپیزود سوم از فصل هشتم «بازی تاج‌وتخت» که «نبرد وینترفل» را به تصویر کشید، دچار اختلال شده است.

علاوه بر این، بار دیگر پیش از آنکه اپیزود پرخرج فصل هشتم و طولانی‌ترین اپیزود تاریخ سریال روی ایر برود، تصاویری از «نبرد وینترفل» سر از توئیتر درآورد. در دو هفته‌ی گذشته نیز اپیزودهای اول و دوم فصل هشتم پیش از موعد درز کردند. اپیزود اول چهار ساعت زودتر از HBO از سرویس DirecTV Now پخش شد و اپیزود دوم از طریق آمازون پرایم آلمان.

پیش از آنکه از دست HBO کاری برآید، تصاویر اپیزود سوم از فصل هشتم، به سرعت اشتراک گذاشته شد و بخش‌هایی از داستان از جمله نبرد حماسی علیه «وایت واکر‌»ها و مرگ چند شخصیت برای مخاطبین فاش شد.

هیجان «نبرد وینترفل» که در آن از جلوه‌های ویژه‌ای در حد آثار سینمایی استفاده شده بود، به حدی بالا رفت که هواداران در شبکه‌های اجتماعی هشدار ساعت‌های هوشمند خود در مورد افزایش میزان تپش قلب را به اشتراک می‌گذاشتند.

پایان «نبرد وینترفل» اگرچه ممکن است برخی از بینندگان را غافلگیر کرده باشد اما این لحظه از سه سال قبل در ذهن «دن وایس» و «دیوید بنیاف» وجود داشته است. در پایان این «آریا استارک» بود که به داد «وستروس» رسید و «نایت کینگ» را با استفاده از فولاد ولریایی و البته سخنان الهام‌بخش «ملیساندر» نابود کرد.

در ویژه‌برنامه‌ای که پس از هفتادمین اپیزود سریال تحت عنوان «شب طولانی» (The Long Night) پخش شد، بنیاف و وایس فاش کردند از سال‌ها پیش می‌دانستند که آریا شخصیت شرور قصه را به زانو درخواهد آورد. بنیاف می‌گوید: «خدای من، فکر می‌کنم حدود سه سالی باشد که مطمئن شده‌ایم این آریا است که تیر خلاص را می‌زند. «جان اسنو» همیشه قهرمان داستان بوده، کسی که ناجی دیگران می‌شود، اما برای این لحظه او به نظر ما انتخاب درستی نمی‌نمود.»

«میزی ویلیامز» ۲۲ ساله که نقش «آریا استارک» را بازی می‌کند نیز در مصاحبه با «اینترتینمنت ویکلی» می‌گوید تردید داشته که هواداران او را به عنوان شخصیتی بپذیرند که شخصیت شرور اصلی را شکست می‌دهد. او می‌گوید: «به طرزی باورنکردنی هیجان‌انگیز بود. اما من فوراً فکر کردم که هیچکس خوشش نخواهد آمد؛ اینکه آریا لیاقتش را ندارد. سخت‌ترین مسئله در هر سریالی شکست دادن شخصیت ضدقهرمانی است که شکست‌ناپذیر به نظر می‌رسد.»

«کیت هرینگتون» بازیگر نقش «جان اسنو» نیز اضافه می‌کند: «فکر می‌کردم [ناجی] من باشم! اما خوشم آمد. اینگونه آموزش‌های آریا هدفمند به نظر می‌رسد. او این کار را به شکل بسیار بهتری صورت می‌دهد.»

در این اپیزود شاهد بازگشت شخصیت «ملیساندر» بودیم که از زمان ورودش به داستان در فصل دوم هواداران می‌دانستند که او نقشی کلیدی در قصه ایفا می‌کند. این کاراکتر که با گردنبندی جادویی جوان به نظر می‌رسد، در فصل هفتم سریال «بازی تاج‌وتخت» در حین گفتگویی با «واریس» مرگ خودش را پیش‌بینی کرده بود: «برای آخرین بار باید در این سرزمین غریب، مانند تو جان دهم.» او علاوه بر این در فصل سوم پیش‌بینی کرده بود که آریا دنیا را نجات خواهد داد: «ظلمتی در تو می‌بینم. و در این ظلمت، چشمانی به من خیره گشته. چشمانی قهوه‌ای، چشمانی آبی، چشمانی سبز. چشمانی که تا ابد بسته می‌مانند. ما دوباره یکدیگر را ملاقات خواهیم کرد.»

ملیساندر با این جملات به آریا متذکر می‌شود که به گادزوود بازگردد و از برادرش «برن» در برابر «نایت کنیگ» محافظت کند. او معتقد بود که «شاهزاده‌ی موعود» جان یا دنریس است، بنابراین به وینترفل بازگشت تا در مقابل «نایت کینگ» آنان را یاری دهد.

در شبکه‌های اجتماعی اغلب مخاطبین در مورد اینکه چه کسی مُرده است و یا نتیجه‌ی نبرد چه خواهد بود بحث نمی‌کنند، بلکه بیشتر به «تاریکی بیش از حد» تصاویر اشاره می‌کنند که پیگیری حوادث را دشوار می‌کرد. تمامی لحظات نبرد شب هنگام روی می‌دهد بنابراین اینکه برخی صحنه‌ها بیش از اندازه تاریک به نظر رسند قابل درک است. اما با وجود آتشی که قلعه را محاصره کرده بود، بسیاری از هواداران به تاریکی صحنه‌ها معترض شدند. خوشبختانه در تریلر اپیزود چهارم از فصل هشتم می‌بینیم که فضا روشن‌تر شده و اکنون همه‌ی نگاه‌ها به تخت آهنین و سرنوشت «سرسی لنیستر» معطوف شده است.

سرنوشت «گوست» دایروولف وفادار «جان اسنو» که در ابتدای اپیزود در کنار هوردهای دوتراکی به سوی «ارتش مردگان» حمله‌ور شد در هاله‌ای از ابهام قرار داشت. اما هواداران تیز چشم پس از انتشار تیزر اپیزود چهارم از فصل هشتم، «گوست» را در کنار ارتش شمال و سربازان وینترفل یک روز پس از نبرد یافته‌اند. آن‌ها در هفته‌های گذشته تهدید کرده بودند در صورتی که «گوست» کشته شود دست به شورش خواهند زد!

تانی کال

30nama

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *