خانه تکنولوژی اخبار پرونده‌ی فروش‌های ویژه؛ حراج سال نوی چینی

پرونده‌ی فروش‌های ویژه؛ حراج سال نوی چینی

0

در ادامه‌ی پرونده‌ی فروش‌های ویژه، امروز به یکی دیگر از مهم‌ترین رویدادهای سالانه‌ی دنیا نگاهی می‌اندازیم. یکی از این جشنواره‌ها که تاثیر زیادی در رونق بازارهای یکی از بزرگت‌رین اقتصادهای جهان دارد، سال نوی چینی (Chinese New Year) است. این سال با نام‌های سال نوی قمری یا فستیوال بهار نیز شناخته می‌شود. سال نوی چینی به وضعیت ماه بستگی دارد و مراسم مرتبط با آن معمولا در تقویم‌های شمسی تاریخ دقیقی ندارد و بین اواخر ژانویه تا اواسط فوریه برگزار می‌شود.

امسال هم مراسم سال نوی چینی در تاریخ ۲۸ ژانویه ۲۰۱۷ -برابر با ۹ بهمن- برگزار خواهد شد.

با نزدیک شدن به اعیاد سال نو در چین بسیاری از کسب‌وکارها در این کشور و خارج از آن برای عرضه محصولات جذاب خود آماده می‌شوند. در سال‌های اخیر، عرضه‌ی بخش مهمی از فروش به صورت آنلاین انجام می‌شود. دلیل اصلی این مساله، تعطیلی بسیاری از فروشگاه‌های فیزیکی طی روزهای عید است.

item_1-thumbnail-carousel-img-740-416s

نکته‌ی مهم این رویداد این است که محدود به بازارهای چین نیست. سه دلیل عمده برای این مساله وجود دارد. اول اینکه چینی‌های زیادی در کشورهای مختلف دنیا حضور دارند که این عید را به رسم سنت جشن می‌گیرند. تخفیف‌های مرتبط با این رویداد منجر به ترغیب سایر افراد برای خرید لوازم خانه یا سایر وسایل مورد نیازشان می‌شود و نهایتا از همه مهم‌تر این است که سال نو برای بسیاری از افراد به معنی خرید چیزهای جدید و نوست. همین مساله منجر به ترغیب بیشتر خریداران و مشتریان می‌شود.

در بازه‌ای که فستیوال بهار در جریان است در شهرهای بزرگی مثل لندن، نیویورک و پاریس رشد خریدها از فروشگاه‌های آفلاین و آنلاین افزایش پیدا می‌کند. تخمین زده شده که سال گذشته به واسطه‌ی همین رویداد، بازارها حدود ۱۱۱ میلیارد دلار در سراسر جهان افزایش فروش داشته‌اند.

‌‌‌منبع دیجی کالا مگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

insta-tanikal