خانه ورزش اخبار ورزش چرا AFC در نامه لغو میزبانی در زمین بی طرف نام ایران را از قلم انداخت؟

چرا AFC در نامه لغو میزبانی در زمین بی طرف نام ایران را از قلم انداخت؟

0
ایران

چرا AFC در نامه لغو میزبانی در زمین بی طرف نام ایران را از قلم انداخت؟

هیات رییسه کنفدراسیون فوتبال آسیا در تازه‌ترین نشست خود با حضور اینفانتینو، رییس فیفا قانونی را از تصویب گذراند که به موجب آن بازی در زمین بی‌طرف در قاره آسیا لغو و کلیه دیدارهای آسیایی فوتبال از این پس بر اساس این مصوبه به صورت رفت و برگشت خواهد بود و رسما بازی در کشور ثالث منتفی است.

هیات ایرانی حاضر در محل نشست هیات رییسه کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از اینکه در این مصوبه با نام بردن از سه کشور عربستان، امارات و قطر روبه‌رو شد، خواستار توضیح هیات رییسه AFC درباره این قانون شد که در نهایت با مذاکره علی کفاشیان نایب رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا با هیات رییسه، مشخص شد که قانون لغو بازی در زمین بی‌طرف شامل تمام کشورهای آسیایی خواهد شد و مختص این سه کشور عربی نیست.

هیات رییسه AFC در این باره به علی کفاشیان توضیح داده که به دلیل اینکه دعوای عربستان و امارات علیه قطر اخیرا به AFC ارائه شده مشخصا با نام بردن از این کشورها، بر دعوای تازه این سه کشور در مورد عدم بازی در خاک قطر تاکید شده و گرنه مصوبه مشمول تمام کشورهای عضو این کنفدراسیون خواهد بود.

علی کفاشیان به نقل از هیات رییسه AFC تاکید دارد که این قانون شامل باشگاه‌ها و تیم ملی ایران نیز می‌شود.

سایت رسمی AFC در خبری و با شرح مصوبات اخیر هیات رییسه کنفدراسیون فوتبال آسیا به صراحت از سه کشور عربی قطر، عربستان و امارات یاد کرده بود و نامی از ایران در اجرای این مصوبه نبرده است.

اکنون باید امیدوار بود که تفسیر شفاهی هیات رییسه کنفدراسیون فوتبال آسیا از قانون جدید به مرور به فراموشی سپرده نشود و مسوولان عرب AFC تحت فشار سعودهای اصرار به اجرای مصوبه مکتوب هیات رییسه نداشته باشند.

تانی کال

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *