خانه ورزش اخبار ورزش چمنیان: حریفانمان در جام جهانی را کامل آنالیز کردیم

چمنیان: حریفانمان در جام جهانی را کامل آنالیز کردیم

0
چمنیان: حریفانمان در جام جهانی را کامل آنالیز کردیم

به نقل از فارس، عباس چمنیان جزو مربیان موفق رده پایه در فوتبال ایران است. او توانست تیم ملی نوجوانان به مقام نایب قهرمانی آسیا برساند و در حال حاضر تیم زیر ۱۷ سال را آماده حضور در جام جهانی ۲۰۱۷ هند می‌کند.

همچنین هدایت تیم ملی زیر ۱۶ سال ایران هم بر عهده چمنیان است و او در کنار تیم زیر ۱۷ سال این تیم را هم آماده حضور در رقابت‌های انتخابی قهرمانی زیر ۱۶ سال آسیا می‌کند.

عباس چمنیان، در مورد وضعیت تیم ملی زیر ۱۷ سال گفت: وضعیت ایین تیم خوب است و برنامه‌ها طبق روال پیش می‌رود. کارمان بسیار سخت و دشوار است اما با انگیزه و سخت تمرین می‌کنیم. روند کاری ما در تیم ملی زیر ۱۷ سال برنامه‌ریزی براساس دیدار مقابل گینه، کاستاریکا و آلمان است و خودمان را آماده حضور در جام جهانی می‌کنیم.

وی در مورد اینکه آیا فیلم دیدارهای حریفان ایران در جام جهانی به دستشان رسیده است، اظهارداشت: بله فیلم‌ها را کامل دیدیم و آنالیز کامل کرده‌ایم. این تیم‌ها از لحاظ فنی و جسمانی بسیار قوی هستند و باید بتوانیم خودمان را آماده رویارویی با آنها کنیم.

سرمربی تیم ملی زیر ۱۶ و زیر ۱۷ سال ایران در ادامه یادآور شد: برنامه‌های تیم زیر ۱۶ سال را هم پیش می‌بریم. امروز که اردوی تیم زیر ۱۷ سال به اتمام می‌رسد اردوی تیم زیر ۱۶ سال آغاز می‌شود. روند این تیم بسیار خوب است، آماده کردن یک تیم جدید ساده نیست اما از روند پیشرفت بازیکنان رضایت داریم.

چمنیان در پاسخ به این سوال که آیا جدی‌ترین برنامه آنها قبل از جام جهانی سفر به اسپانیا است، عنوان کرد: در این سفر فرصت برگزاری دو بازی دوستانه بسیار جدی و قوی قبل از شروع مسابقات در تاریخ ۶ مهر مقابل فرانسه و ۹ مهر مقابل مکزیک را داریم و سپس به هند اعزام می‌شویم تا ۱۵ مهر در اولین مسابقه به مصاف گینه برویم. فرانسه و مکزیک تیم‌های با اعتبار و با کیفیت بالا هستند که از شخصیت جهانی برخوردارند. ما می‌خواستیم با غنا هم بازی دوستانه داشته باشیم که آنها موافقت اولیه خود را اعلام کردند ولی بعید می‌دانم این اتفاق بیفتد. دیگر باید به بازی‌های داخلی روی بیاوریم، روز جمعه مسابقه بسیار خوبی با سایپا داشتیم که توانستیم شرایط فنی خودمان را ارزیابی کنیم. در ادامه هم با تیم‌های دارای وزن و کیفیت بازی خواهیم کرد.

وی در رابطه با اینکه آیا عدم رویارویی با تیمی از آفریقا قبل از حضور در جام جهانی به ضرر تیمش تمام نخواهد شد، خاطرنشان کرد: نداشتن تجربه بازی مقابل تیم‌های آفریقایی در کارمان بی‌تأثیر نیست. امیدوار بودیم یک بازی دوستانه مقابل تیم‌های آفریقایی برگزار کنیم اما فعلاً چنین امکانی وجود ندارد. بازی با فرانسه و مکزیک بازیکنان ما را در مورد حریفان اروپایی و آمریکایی به شناخت حداقلی می‌رساند اما حریف آفریقایی را باید از روی فیلم‌ها و آنالیز بیشتر شناسایی کنیم.

سرمربی تیم ملی زیر ۱۶ و زیر ۱۷ سال ایران در رابطه با دستیارانش گفت: دستیارانم در تیم زیر ۱۶ سال با تیم زیر ۱۷ سال متفاوت است. قادر دهقان مربی خوب اردبیلی در کنار ما حضور دارد و هاشم خدادادی هم کار بدنسازی را زیر نظر دارد. ما از رضا حاج اسکویی در کادر فنی هر دو تیم استفاده می‌کنیم چرا که بحث آموزش گلرها نیاز به تخصص دارد و امری کلیدی است. ما در اردویی که از امروز آغاز می‌شود دو بازی دوستانه برگزار خواهیم کرد و سپس اردوی بعدی ما که از ۳ تا ۱۰ شهریور است با حضور سوریه مصادف خواهد بود که در آنجا هم ۲ بازی دوستانه برگزار می‌کنیم. در ادامه فرصت کافی را داریم تا با حوصله تجربیات بازیکنان را بالا ببریم، در مقطع فعلی از انگیزه نفرات تیم راضی هستم ولی هنوز کار زیادی داریم.

وی در رابطه با تغییر مکان دیدارهای انتخابی مقدماتی قهرمانی زیر ۱۶ سال آسیا از همدان به البرز، گفت: برگزاری بازی در همدان امتیازهایی را دارد اما بازی در البرز هم امتیازات خاص خودش را دارد. به هر حال آب و هوای کرج به تهران محل اصلی تمرینات ما نزدیک‌تر است و در این وضعیت بهتر می‌توانیم کار کنیم.

چمنیان در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم در ۲ رویداد مهم پیش رو بتوانیم عملکرد موفقی داشته باشیم و سربلند از میادین خارج شویم. کادر فنی و اجرایی تیم تلاش زیادی می‌کند. حسین مرادی به مدیریت هر دو تیم را بر عهده دارد بسیار جدی و سخت کارش را پیش می‌برد. محمدرضا ساکت سرپرست دبیرکل فدراسیون در کارش بسیار جدی، علاقه‌مند و با حوصله است و حضور او در کنار ما بارها باعث دلگرمی ما شده است. مرتضی محصص و فریدون معینی هم همواره کنار ما هستند و امیدواریم با توجه به این فضای مثبت نتایج شایسته‌ای را به خودمان اختصاص دهیم.

فارس

برچسب‌ها
insta-tanikal

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *