Avengers-Endgame

Avengers: Endgame با عبور از رکورد Avatar رسماً پرفروش‌ترین فیلم تاریخ شد

دوران سلطنت ۱۰ ساله‌ی «آواتار» (Avatar) به پایان رسید و «انتقام‌جویان: آخر بازی» (Avengers: Endgame) مارول رسماً با شکست دادن فیلم «جیمز کامرون» پرفروش‌ترین فیلم تاریخ شناخته شد.

شنبه شب فیلم بلاک‌باستر دیزنی و مارول از فروش ۲.۷۸۹۲ میلیارد دلاری در سراسر دنیا گذر کرد. بنابراین انتظار می‌رود این فیلم با فروش ۵۰۰ هزار دلاری در این آخر هفته از رکورد ۲.۷۸۹۷ میلیارد دلاری «آواتار» عبور کند. «آخر بازی» تا کنون ۸۵۳ میلیون دلار در بازارهای داخلی فروخته است و پس از «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» (Star Wars: The Force Awakens) با فروش ۹۳۶ میلیون دلاری، دومین فیلم پرفروش آمریکا است. فروش خارجی فیلم نیز به ۱.۹ میلیارد دلار می‌رسد و شامل ۶۲۹ میلیون دلار در کشور چین، ۱۱۴ میلیون دلار در بریتانیا، ۱۰۵ میلیون دلار در کره‌ی جنوبی، ۸۵ میلیون دلار در برزیل و ۷۷ میلیون دلار در مکزیک می‌شود.

استودیوی دیزنی برای عبور از رکورد «آواتار» ماه گذشته «آخر بازی» را با صحنه‌های جدید دوباره اکران کرد. پس از ادغام دیزنی و فاکس، «آواتار» هم بخشی از دارایی‌هایی دیزنی به شمار می‌آید. به این ترتیب کمپانی «بوئنا ویستا» ۷ فیلم از ۱۰ فیلم پرفروش تاریخ را در اختیار دارد.

«کوین فایگی» مدیر استودیوی مارول این دستاورد را شنبه شب در کامیک-کان سن دیه‌گو اعلام کرد. «آخر بازی» در ماه آپریل رکوردهای بسیاری را شکست. این فیلم ابرقهرمانی رکورد پرفروش‌ترین افتتاحیه‌ی جهانی با ۱.۲ میلیارد دلار، بهترین افتتاحیه‌ی داخلی با ۳۵۷ میلیون دلار و پرفروش‌ترین افتتاحیه‌ی خارجی را با ۸۶۶ میلیون دلار به نام خود ثبت کرده است.

«انتقام‌جویان:‌ آخر بازی» بیست و دومین فیلم «دنیای سینمایی مارول» بود و ستارگانی چون «رابرت داونی جونیور»، «کریس اوانز»، «کریس همسورث»، «بری لارسن»، «اسکارلت جوهانسون»، «مارک رافلو»، «پال راد»‌ و بسیاری دیگر در آن ایفای نقش کردند.

تانی کال

30nama

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *