خانه سلامت زیبایی عوارض استفاده از ریمل و خط چشم تقلبی

عوارض استفاده از ریمل و خط چشم تقلبی

0

عوارض استفاده از ریمل و خط چشم تقلبی

یک اپتومتریست درباره استفاده از ریمل و خط چشم هشدار داد و گفت:استفاده از این لوازم آرایشی چشمی به ویژه در نوع تقلبی آن می‌تواند عوارضی را برای چشم به همراه داشته باشد.

رضا بختیاری در گفتگو با سلامت آنلاین افزود: اگرچه ممکن است آلرژی و حساسیت نسبت به مواد موجود در لوازم آرایشی چشمی مانند ریمل و خط چشم مرغوب و اصیل نیز برای برخی از مصرف کنندگان وجود داشته باشد، اما استفاده از نوع تقلبی عوارض بیشتری را به همراه خواهد داشت.

وی توضیح داد: ناخالصی‌های موجود در این نوع لوازم آرایشی تقلبی، موجب آلرژی‌های پوستی در پلک، مخاط حساس چشم و در نواحی غدد اشکی ایجاد خواهد کرد.

به گفته این اپتومتریست با استفاده از این مواد آرایشی سطح غدد پلک پوشانده شده و موجب بسته شدن مجرای آن می‌شود که ایجاد عفونت و آبسه به دنبال آن خواهد بود.

وی با بیان این‌که معمولا هر آلرژی ابتدا ممکن است از یک خارش کوچک شروع شده و سپس شدت آن افزایش یابد، تصریح کرد: آلودگی‌های ناشی از مواد موجود در ریمل و خط چشم تقلبی، در پی بسته شدن غدد اشکی و ایجاد التهاب و قرمزی تمایل به خارش را در فرد بیشتر کرده و احتمال تجمع ترشحات عفونی را در گوشه ‌های چشم را افزایش می‌دهد.

بختیاری درباره برطرف کردن این عوارض، گفت: در درجه اول خانم‌ها باید استفاده از مواد آرایشی که موجب آسیب به چشم آنان شده است را کنار گذاشته و به کمک درمان‌های دارویی که در معاینات پزشکی تجویز می‌شود، به رفع حساسیت‌های پیش آمده کمک کنند.

این اپتومتریست افزود: روش‌های درمانی التهابات و عفونت‌های چشمی ناشی از مصرف به صورت موضعی، با شستشو و استفاده از قطره و استعمال پمادهای چشمی انجام خواهد شد و در صورت لزوم از داروهای خوارکی تجویز شده توسط پزشک می‌توان به رفع آن کمک کرد.

وی تاکید کرد: چنان‌چه خانم‌ها با چنین عوارضی در پی استفاده از خط چشم و ریمل تقلبی مواجه شدند، پس از درمان در صورت تمایل به استفاده از مواد آرایشی باید تنها از لوازمی که مورد تایید وزارت بهداشت است استفاده کنند، تا سلامتی چشم که یک عضو حساس است به خطر نیفتد.

تانی کال

سلامت آنلاین

 • نشستن

  عوارض و مشکلات نشستن و بی تحرکی زیاد

  عوارض و مشکلات نشستن و بی تحرکی زیاد اگر وضعیت بدنی طی یک مدت طولانی در یک حالت قرار بگیرد…
 • salt

  عوارض نمک برای سلامتی

  عوارض نمک برای سلامتی در این مقاله می‌خواهیم شما عزیزان را با مضرات مصرف زیاد نمک آشنا کنی…
 • زیبایی

  برخی از عوارض جراحی های زیبایی

  برخی از عوارض جراحی های زیبایی جراحی‌های زیبایی تا موقعی خوب‌اند و طرفدار دارند که باعث زی…
 • مکمل

  عوارض زیاده روی در مصرف مکمل ها

  عوارض زیاده روی در مصرف مکمل ها هرگز به صورت خودسرانه از ویتامین ها و مکمل های خوراکی استف…
 • نشستن

  عوارض نشستن به شکل W

  عوارض نشستن به شکل W به نشستن فرزندتان دقت کنید. الگوی نشستن کودکان از اهمیت زیادی برخوردا…
 • کاهش وزن

  عوارض قرص های کاهش وزن

  عوارض قرص های کاهش وزن می تواند بسته به نوع دارو و نحوه کارکرد آن متفاوت باشد. داروهای نوع…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *