ریسک

کارآفرینان جویندگان ریسک نیستند، بلکه ریسک را بهتر مدیریت می کنند

واژنامه مریام وبستر کارآفرین را به عنوان “کسی که ریسک‌های یک کسب‌وکار یا سازمانی را سازماندهی، مدیریت و تحت کنترل قرار می دهد”، تعریف می‌نماید. همچنین بنا به تعریف سایت Dictionary.com، “کارآفرین شخصی است که هر سازمانی به خصوص یک کسب‌وکار را با میزان قابل توجهی از ابتکار عمل و ریسک سازماندهی و مدیریت می‌کند”.

همانطور که مشخص است کلمه “ریسک” در هر دو تعریف وجود دارد. کارآفرینان از دیرباز با ریسک‌های عظیم دست و پنجه نرم کرده‌اند، دل به دریا زده و برخلاف احتمالات عمل کرده تا به ثروت دست یابند. حقیقت این است که اکثر کارآفرینان در مقایسه با بیشتر مردم با ریسک، راحتتر مواجه می شوند، اما این بدان معنی نیست که آنها جویندگان ریسک هستند. آنها، افراد خوش‌بین و واقع‌گرایی هستند که می‌خواهند با ریسک مواجه شوند و آن را کاهش دهند. و این چیزی است که آنها انجام می‌دهند.

مالکان کسب‌وکارهای کوچک و بنیانگذاران استارتاپ ها درحالیکه که برای فراهم کردن آسایش و آرامشِ خانواده‌شان تلاش می‌کنند، گاها احساس درمانگی و ورشکستی دارند . تنها 20 درصد از کسب‌وکارهای جدید بیشتر از یک سال دوام می‌آورند. اما اگر آنها این یک سال را پشت سر بگذارند، شانس دوامشان که ناشی از کاهش دادن ریسک است افزایش می‌یابد و بنابراین از این طریق به آرامشِ مدنظر خود دست می‌یابند. در ادامه چهار نکته در مورد ریسک ذکر می گردد که به تقویت دیدگاه‌تان در این زمینه کمک می‌کند.

بدانید که همیشه ریسک وجود دارد

ریسک بخش ذاتی کارآفرینی است، از سرمایه شخصی‌ که شما سرمایه‌گذاری می‌کنید گرفته تا تصمیمات روزانه ‌کسب‌وکار که باید بگیرد. هرچه بیشتر پذیرای آن باشید زندگی کردن با آن آسانتر است.

با ریسک مواجه شوید

بسیاری از کارآفرینان نهایتا ماشه شروع کسب‌وکارشان را خواهند کشید – بزرگترین ریسکی که تا به حال انجام داده اند – و سپس می‌خواهند در امنیت کامل بازی را ادامه دهند. و این چگونگی راکد ماندن بسیاری از کسب‌وکارها است. به منظور رشد کسب‌وکارتان، شما باید فرصت‌ها را شکار کنید و هر فرصتی با سطحی از ریسک همراه است.

هر شانسی را که امتحان می‌کنید منجر به نمی شود

گاهی اوقات حساب‌شده‌ترین ریسک‌هایتان هم با شکست مواجه خواهد شد. اما گاهی، برخی از ناشناخته‌ترین و مبهم‌ترین ریسک‌ها سریعا به نتیجه مطلوب می‌رسد. صرفا نتیجه‌ی مطلوب نداشتن یک ریسک، نباید مانعی برای مواجه شدن با ریسک‌های مشابه در آینده شود.

ریسک‌هایی که انجام ‌می‌دهید شما را تعریف می‌کنند

ریسک‌ها بزرگترین عاملان تمایز ‌در کسب‌وکارها هستند. ریسک‌هایی که شما انجام می‌دهید کوچک یا بزرگ، بسیار حساب شده یا تخریب کننده بالقوه کسب‌وکار، فاکتورهایی هستند که شما را در جهات نامشخص برای پیدا کردن فضایی برای خلق چیزهای حقیقتا عالی و منحصر به فرد حرکت می‌دهند.

ریسک های فراوانی در دنیا وجود دارند که تبعات همیشگی به دنبال دارند اما در مقایسه، ریسک‌هایی که ما به عنوان یک کار آفرین هر روز انجام می‌دهیم آنقدر خطرناک نیستند. اگر سالم باشید و عزیزانتان در کنار شما باشند و باهوش و با استعداد باشید آنگاه هیچ چیز دیگری نمی تواند مانع موفقیت شما شود. هیچ ریسک‌ خطرناکی در کمین شما نیست. اگر شما کسب‌وکاری را ایجاد کردید و با شکست مواجه شدید می‌توانید یکی دیگر را شروع کنید. شما به احتمال زیاد به خاطر کسب‌وکارتان با خطر زندانی شدن یا مرگ مواجه نخواهید شد و هنوز دارای مهمترین عوامل در زندگی هستید که  به شما کمک می کند روی پای خود بایستید و دوباره زندگی خود را بسازید.

تانی کال

برگرفته از entrepreneur

اسکیل ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *