Vin Diesel in The Fate of The Furious Wallpaper

Fast & Furious 10 در دو قسمت ساخته می‌شود

در حالی که هیجان «سریع و خشن ۹» رو به افزایش است، «وین دیزل» از حالا از برنامه‌های خود برای قسمت دهم چندگانه می‌گوید و وعده می‌دهد که «سریع ۱۰» ممکن است در قالب دو قسمت ساخته شود.

دیزل در مصاحبه با «توتال فیلم» می‌گوید برای قسمت دهم فیلم پیش از فیلمبرداری قسمت نهم برنامه‌ریزی کرده تا بهار سال ۲۰۲۱ آن را روی پرده ببرد. او می‌گوید: «دنیای فیلم چنان مستحکم و از نظر پتانسیل و قصه غنی است که، از یک سو، احتمال تولید اسپین‌آف‌ها بسیار زیاد است، و من فکر می‌کنم که این مسئله غیرقابل اجتناب باشد. یونیورسال استحقاقش را دارد آن‌ها بر روی این داستان سرمایه‌گذاری زیادی کردند، بنابراین بازگرداندن آن به استودیو کار درستی خواهد بود.» دیزل در ادامه توضیح می‌دهد: «اما اگر «سریع ۱۰» به دو بخش تقسیم شود، برای هواداران نسل‌های آینده هم خوب خواهد بود.»

وقتی که در سال ۲۰۱۶ تولید قسمت هشتم فیلم به تأیید رسید، وعده داده شد که این فیلم اولین قسمت سه‌گانه‌ای است که پایان‌بخش ۱۰ فیلم است. اما اکنون به نظر می‌رسد که «سریع و خشن ۱۰» ممکن است تحت عناوین ۱۰ و ۱۰: بخش ۲ عرضه شود. یا شاید بهتر باشد که نام این قسمت‌ها را ۱۰+۱ یا ۱۰.۵ یا اساساً ۱۱ بگذارند.

این اولین بار نیست که قسمت پایانی یک مجموعه فیلم به منظور رسیدن به اهداف روایی در دو قسمت ساخته می‌شود. در صورتی که این اقدام صورت گیرد، «سریع و خشن ۱۰» همان مسیر «هری پاتر و یادگاران مرگ»، «گرگ‌ومیش»، «هانگر گیمز» و «انتقام‌جویان» را دنبال خواهد کرد که همگی قسمت پایانی خود را در قالب دو فیلم ساختند.

مقایسه‌ی دقیق‌تر با چندگانه‌ی «مأموریت غیرممکن» است که در حال حاضر مراحل پیش‌تولید قسمت هفتم و هشتم را طی می‌کند و قرار است به صورت یکجا با کارگردانی «کریستفر مک‌کواری» فیلمبرداری شود و در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ عرضه شود. «سریع و خشن» ثابت کرده است که در برابر اسپین‌آف‌ها هم مقاومت می‌کند. «هابز و شا» (Hobbs & Shaw) با بازی «جیسون استاتهام» و «دووین جانسون» سال گذشته‌ی میلادی روی پرده رفت و پرفروش شد. نت‌فلیکس نیز قرار است سریال انیمیشنی براساس این فیلم‌ها بسازد. علاوه بر این، اسپین‌-آفی با شخصیت‌های زن به نویسندگی «نیکل پرلمن» و «لیندزی بی‌یر» در حال توسعه است.

تریلر یونیورسال برای «سریع و خشن ۹» که جمعه‌ی هفته‌ی گذشته منتشر شد تاکنون ۴۳۹ میلیون بازدید در یوتیوب‌، فیسبوک، و توئیتظ به ثبت رسانده است. این آمار موجب شد که پیش‌فروش بلیت‌های فیلم در چهار روز اول نسبت به «سرنوشت خشمگین» تا ۵۰ درصد افزایش پیدا کند. «سریع و خشن ۹» علاوه بر این تا چهار برابر «هابز و شا» در همین بازه‌ی زمانی بلیت فروخت. «سرنوشت خشمگین» با ۵۴۱.۹ میلیون دلار، سومین فیلم پرفروش تاریخ در افتتاحیه‌ی جهانی و پرفروش‌ترین افتتاحیه‌ی جهانی یونیورسال است. این فیلم بهار سال ۲۰۱۷ در اولین هفته‌ی اکران در بازارهای داخلی ۹۸.۷ میلیون دلار فروخت.

به مناسبت انتشار تریلر یک کنسرت زنده با همکاری «کاردی بی» و دیگر خوانندگان رپ برگزار شد که در ۷۲ ساعت اول ۱۲ میلیون بیننده داشت. یونیورسال در سال‌های اخیر، انتشار تریلرهای «سریع و خشن» را به عنوان یک رویداد سینمایی بازاریابی می‌کند. این آمار برای چندگانه‌ای ۱۹ ساله ستایش‌برانگیز است. وقتی یونیورسال تریلر «خشن ۷» را منتشر کرد، ویژه‌برنامه‌ای ۳۰ دقیقه‌ای از شبکه‌ی E! پخش شد. استودیو برای «سرنوشت خشمگین» تمامی صفحات دیجیتالی میدان تایمز را در اختیار گرفت. آن‌ها برای «سریع و خشن ۹» به لطف بازگشت «هان لو» و رونمایی از شخصیت «جان سینا»، استودیو سر و صدای بیشتری به پا کرد چرا که آخرین فیلم بلاک‌باستر تابستانی بود که تریلری منتشر می‌ساخت.

تریلر فیلم «سریع و خشن ۹» در ۷۲ ساعت اول ۲۶۲ میلیون بیننده‌ی جهانی داشت و رکورد «انتقام‌جویان: جنگ بی‌نهایت» را پشت سر گذاشت. «جنگ بی‌نهایت» در ۲۴ ساعت اول انتشار ۲۳۸ میلیون بازدید داشت. تریلر نزدیک به ۴ دقیقه‌ای قسمت نهم چندگانه با ۱۵۱ میلیون بازدید در ۲۴ ساعت اول رکورد جدیدی برای یک فیلم از استودیو یونیورسال است.

مسابقات سوپربول را هم نباید از یاد برد. تیزر ۳۰ ثانیه‌ای فیلم که در حین پخش این مسابقات روی ایر رفت در ۲۴ ساعت اول ۸ میلیون مرتبه مشاهده شد. بنابر اعلام «رلیش‌میکس»، تیزر ۳۰ ثانیه‌ای به همراه تریلر کامل فیلم در ۲۴ ساعت اولیه پس از مسابقات سوپر بول ۱۱۰.۹ میلیون بازدید را در توئیتر، فیسبوک، یوتیوب و اینستاگرام ثبت کرده‌اند.

پربیننده‌ترین تریلرهای سال گذشته در مسابقات سوپر بول فیلم‌ها «انتقام‌جویان: آخر بازی»، «هابز و شا»، «آلیتا: فرشته‌ی جنگ» و «کاپیتان مارول» بودند. امسال جدا از «سریع و خشن» اغلب تریلرها کمتر از ۱۹ میلیون بیننده در ۲۴ ساعت اول ثبت کردند. برای محاسبه‌ی آمار بینندگان تریلرها باید زمان روی ایر رفتن آن‌ها را هم در نظر گرفت. برای مثال تریلر «مرد نامرئی» (Invisible Man) با بازی «الیزابت ماس» یک ساعت و نیم پیش از آغاز مسابقه روی ایر رفت و تنها ۶۰۰ هزار بازدید داشت.

به دنبال انتشار تریلر «سریع و خشن ۹»، هشتگ Fast9 دومین ترند جهانی توئیتر و ایالات متحده شد. هشتگ هان‌زنده‌است نیز در آمریکا ترند دوازدهم شد. با تمام این تفاسیر، ناگفته پیداست که استقبال کم‌نظیری از تریلر فیلم به عمل آمده است.

«سریع و خشن ۹» ۲۲ می (۲ خرداد ماه ۱۳۹۹) در سراسر دنیا اکران می‌شود.

تانی کال

30nama

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *