خانه موفقیت کسب و کار مبارزه با خستگی در محل کار

مبارزه با خستگی در محل کار

0

مبارزه با خستگی در محل کار

اگر شما هم مثل بقیه ی مردم مدت زیادی از روز را با خستگی محل کار مبارزه می کنید، تلاش می کنید که کارهایتان را به سختی به اتمام برسانید، چشم هایتان سنگین می شود، تمرکز ندارید و به دنبال نوشیدنی کافئین دار یا انرژی زا هستید به احتمال زیاد قرار است خستگی محل کار بر شما پیروز شود، پشت میزتان چرت بزنید و باید امیدوار باشید که کسی شما را در این وضعیت نبیند.

مبارزه با خستگی در محل کار

با توجه به نتایج مرکز پیشگیری و درمان بیماری ها یک سوم افراد بالغ به اندازه ی کافی نمی خوابند. این مرکز اعلام کرده که بیشتر افراد بالغ به حداقل ۷ ساعت خواب نیاز دارند. در نهایت وقتی بدن شما به اندازه ی کافی استراحت نداشته باشد هر طور که شده سعی می کند این نیاز خود را برطرف کند. حتی اگر در محل کار باشید در نتیجه خستگی محل کار بوجود می آید.

اگر به قدری خوشبخت هستید که در محل کار یک کاناپه ی بزرگ و راحت دارید یک چرت کوچک خستگی شما را در می کند. به علاوه این کار هیچ اشکالی ندارد و خیلی از شرکت ها به این نتیجه رسیدند که بهتر است به کارمندان اجازه بدهند و یا حتی آن ها را تشویق کنند که چرت بزنند. با این حال در برخی از شرکت ها خوابیدن خیلی مودبانه نیست و مدیران به شما به چشم یک فرد تنبل نگاه می کنند. برخی دیگر تصور می کنند که شما در مدیریت زمان در محل کار و در منزل ضعف دارید. در بهترین شرایط بهتر است به اندازه ی کافی بخوابید تا خستگی محل کار یقه ی شما را نگیرد.

خستگی محل کار

ولی آیا راه حل دیگه ای هم وجود دارد؟

شب ها گوشی را از خود دور کنید

گوشی ها می توانند فوق العاده اعتیاد آور باشند. اسکرول کردن های بی انتها می تواند کاری کند که خواب شب را از دست بدهیم. بررسی ها نشان می دهند که این اعتیاد الگوی خواب شب را به هم می ریزد و فواید خواب شب را کاملا از بین می برد.

استراحت کنید

استراحت کوتاه و با استراتژی خصوصا استراحتی که با تحرک همراه باشد می تواند به بهبود تمرکز و انرژی کمک کند. بررسی ها نشان داده کارمندانی که نسبت به بقیه مکررا بطور مختصر استراحت می کنند بیشتر و بصورت موثرتری با خستگی محل کار مقابله می کنند.

تحرک داشته باشید

تحرک شما را هوشیار می کند. اطراف محل کار و در راهرو ها قدم بزنید. برای اینکه انرژی بیشتری کسب کنید چند طبقه را بالا و پایین بروید.

خستگی محل کار

بایستید

هر وقت که می توانید بایستید. میزهایی که حتی در حالت ایستاده هم قابل استفاده هستند برای شما مناسب هستند. هم می توانید به کارتان برسید و هم از مزایای ایستادن بهره مند شوید.

باهوش تر باشید

هیچ وعده ی غذایی را کنار نگذارید، خصوصا صبحانه! صبحانه ی سرشار از فیبر در طول ساعات صبح شما را در موقعیت خوبی قرار می دهد. وعده های ناهار را از غذاهای کم چربی و بدون فیبر انتخاب کنید. در مقابل تمایل به پرخوری مقاومت کنید. یک معده ی پر خون را به سمت سیستم گوارشی شما می برد و از مغز دور می کند. در این حالت بیحال می شوید. بیش از اندازه شکر مصرف نکنید. ممکن است برای مدت کوتاهی احساس کنید پر انرژی شده اید ولی خیلی زود اثرات منفی دوباره آشکار می شوند. خوراکی های پر انرژی و میوه انتخاب مناسب تری برای شماست.

خستگی محل کار

بیشتر آب و کمتر نوشیدنی کافئین دار بنوشید

بی آبی بدن یکی از علل متداول بوجود آورنده خستگی محل کار است. ممکن است جریان خون به سمت اعضا را کاهش دهد و مغز را کند کند. مقدار زیادی آب روی میز کارتان نگه دارید و خودتان را مجبور کنید که روزی ۸ لیوان آب بنوشید. یعنی حتی زمانی که تشنه نیستید هم آب بنوشید. نوشیدنی های کافئین دار و نوشابه ممکن است شما را هوشیار تر کنند ولی بهتر است نسبت به میزان کافئین مصرفی هوشیارانه عمل کنید. استفاده ی بیش از اندازه تاثیر سابق را نخواهد داشت. مصرف مقدار زیاد کافئین شما را زودرنج و کلافه می کند. حتی ممکن است در مواردی عملکرد شما هنگام انجام دادن برخی فعالیت ها کاهش پیدا کند. به خاطر داشته باشید که مصرف نوشیدنی کافئین دار در ساعات پایانی روز موجب بیخوابی شبانه می شود.

خستگی محل کار

در محیط کار تغییراتی بوجود بیاورید

نور، دما و سر وصدای محیط را به حدی تنظیم کنید که در هوشیار ترین حالت ممکن باشد. شاید باور نکنید ولی نور اضافی، خنکی محیط و سرو صدای بیشتر انرژی بیشتری به شما می دهد.

تانی کال

آی تک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *