با نقد و بررسی قسمت پایانی فصل ۳ سریال The Flash (فلش) همراه با ما باشید. اگر چه به پایان شوکه کننده قسمت نهایی فصل ۳ سریال فلش برای ماه ها اشاره می شده است، با این حال، دیدن اینکه آنها چگونه رویداد ها را به پایان رساندند کمی تعجب آور و شوکه کننده بود. تیم فلش از تغییر آینده نا امید بودند و هر کاری انجام می دادند تا آن را دگرگون کنند، اما حتی داشتن اسلحه بازوکای سرعتی نیز تنها تفاوت کمی در نتیجه ایجاد کرده است. در همان زمان که بری در طی پرش غیر منتظره اش به آینده دیده شد، سویتار با فرو کردن سلاح سرد خود در قفسه سینه آیریس، او را به قتل رساند.

قسمت پایانی فصل سوم که به نام ‘خط پایان’ می باشد و آرون و تاد هلبینگ آن را قلم زده اند و دیوید مک ویرتر آن را کارگردانی کرده است، زمینه های زیادی برای پوشش داشت. عوارض جانبی نامطبوبی حول مرگ آیریس وجود دارد، چیزی که به طور قطع هزینه زیادی را بر روی تیم فلش و به خصوص بری و جو تحمیل می کند. یک زورآزمایی نهایی بین فلش و سویتار وجود داشت، یک رویایی که بیش از پیش شدید تر بوده است. و همچنین نبرد در حال وقوع بین سیسکو و کیلر فراست را نیز فراموش نکنید، بیش از حد انتظار می رود که آنها وارد رویارویی حماسی خود شوند.

مگر اینکه، آنچه که در پایان فصل سوم رخ داد، آن گونه ای نباشد که به نظر می رسد. آیا واقعا آیریس مرده است؟ ممکن است کسی در دقیقه آخر جای او را گرفته باشد؟ ممکن است که کیلر فراست به اندازه ای که به نظر می رسد به سویتار وفادار نباشد؟ این ها تنها چند تئوری ای می باشند که در قسمت پایانی رو به توسعه پیش رفتند، که به معنای این است احتمال دارد هنوز فرصتی برای نجات آیریس وجود داشته باشد.

با توجه به آنچه که در قسمت ۲۲ فصل ۲ سریال فلش واقعا اتفاق افتاد، مشخص شد که نظریه غالب نیز پشتیبانی می شود و این، دو بار برای طرفداران سریال فلش در نظریه پردازی در این فصل می باشد. ولی واقعا این گونه نبود، آیریس وست که توسط سویتار خنجر خورد، در اصل اچ.آر می باشد که تغییر قیافه داده است. تعویض کردن درست زمانی رخ داد که طرفداران پیش بینی کرده بودند، وجود احساس گناه شدید اچ.آر در مورد لو دادن مکان آیریس به سویتار، او را به سمتی هدایت کرد تا یک طرح را برنامه ریزی کند و خودش را با او جا به جا کند، پس نتیجه حاصل مهم نیست، در هر صورت آیریس نجات یافته است. و مانند تعداد شگفت آور ایده های ناپخته اچ.آر، این ایده واقعا عملی شد. تنها جنبه منفی که در مورد زنده ماندن آیریس وجود دارد، این است که اچ.آر باید بمیرد. هر چند او به مانند یک قهرمان واقعی عمل کرد و قربانی شدن برای او یک وداع تاثیر گذار خوب نسبت به هر کاراکتر احمق دیگری مثل او ایجاد کرده است.

با درگذشت اچ.آر و بقای آیریس، آینده تغییر می کند و کسی که برای اولین بار به سویتار زندگی داده است، محکوم به زیستن می شود. اما این به تنهایی چیزی را تغییر نمی دهد. تناقض زمانی زیست او ممکن است که به او منتقل شود ولی سویتار هنوز یک تهدید باقی می ماند. بنابراین، آیریس و بری یک انتخاب می کند، یک انتخاب که دیگر توسط تاریکی تعریف نشود و خوبی را در آغوش بگیرد، و آنها با بزرگترین دشمن خود به جای تنفر با مهربانی رو به رو شوند. این لحظه است که در آن بری و آیریس بیش از همیشه قهرمانانه عمل می کنند و با تمام درد و غم هایی که سویتار برای آنها به ارمغان آورده است، پیشنهاد می کنند تا تمام کاری که می توانند را انجام دهند تا سویتار همچنان به زندگی ادامه بدهد. البته در نهایت پیشنهاد آنها رد می شود ولی این دو درخشان ترین و سفید ترین کلاه خود را در قسمت نهایی به تن کرده اند. اعمال افراد، آنها را توصیف می کند و در لحظاتی این چنینی، بری و آیریس به طور کامل مشخص کردند که چرا آنها آدم خوب ها می باشند.

قسمت ۲۳ سریال، قسمتی می باشد که ابر قهرمان ها در قهرمانانه ترین حالت خود و شخصیت های منفی نیز در شرور ترین حالت خود بودند، البته به جز کیلر فراست، او چیز دیگری است. بدون هیچ مخفی کاری ای، مشخص بود که شخصیت کیلر فراست کیتلین فراتر از فصل ۳ نیز خواهد بود، بنابراین، زمانی که جولیان با یک درمان باز می گردد، کاملا واضح است که او درمان را قبول نمی کند. در عوض، فراست قدرت خود را حفظ می کند و دوباره اختیار خودش را بدست می آورد و ثابت می کند که او بیش از حد با اعمالش تعریف شده است. و زمانی که زندکی سیسکو در معرض خطری جدی می باشد، او به سویتار روی می آورد و قبل از اینکه سویتار بتواند بهترین دوستش را بکشد، فراست او را با قدرتش می ترکاند.

این یکی از پیچش های شگفت آور و وِیژه حوادث نمی باشد، اما داشتن کیتلین به عنوان برخی از نسخه های کیلر فراست و قسمتی از او که نیاز دارد تا آشتی پیدا کند، بسیار بیشتر از درمان شدنش جالب توجه و جذاب بود. آینده ی فراست به همراه تیم فلش مشکوک باقی می ماند ولی به طور قطع برخی از اقدام های برای ارتباط های کاری برقرار خواهند شد. یک دانشمند با قدرت یخی به اندازه ای خوب است که نمی توان به سادگی اجازه داد که برود، پس کاملا انتظار می رود که جولیان و سیسکو ماموریت شان در فصل بعدی، برگردان او به صورت تمام وقت باشد.

این کاملا یک ارزیابی منصفانه است که فصل ۳ سریال فلش را قابل پیش بینی دانست. با این حال، سریال در نهایت پیامی در مورد اینکه این تعداد زیاد سرنخ های متنوع به کجا می روند ارسال می کند. به این معنا که در آخرین دقایق قسمت پایانی فصل، که در آن بری باید با خط پایان واقعی خود رو به رو شود، او وارد زندان نیروی سرعت می شود. این پیچیدگی بی رحمانه سرنوشت است ولی چیزی که بری در مورد آن به طرز شگفت انگیزی راحت می باشد، استفاده از آخرین لحظاتش برای دلداری دادن به دوستان و خانواده اش است. باری دیگر، او یک قهرمان است.

از آنجا که در همان وهله اول بری و نیروی سرعت برای ساخت فلش پوینت بسیار پشیمان هستند، این چنین پیچیدگی ها نیز به مدت طولانی در راه بوده است. با این حال، در این قسمت، نتیجه مستقیم پشیمانی آنها نیز این است که سیسکو بازوکای نیروی سرعت را به درون پیوند دهنده استقرار نمی دهد، و همانطور که سویتار آرزو داشت و برنامه ریخته بود تا خودش را در طول زمان کپی کند که به او امکان حکمرانی به عنوان خدا را می داد، ولی کلید طرح، آزاد سازی جی گاریک (اولین فلش) از توقیف می باشد. اما هنگامی که جی خارج می شود، لازم است که کسی دیگر جای او را بگیرد و زمانی که نیروی سرعت آن را فرا می خواند، تنها به بری آلن چشم دارد.

بنابراین، اینکه چرا بری واقعا باید برود چندان اهمیت ندارد، بلکه این مهم است که او با تمایل موافق به رفتن بود. بری سرنوشت را پذیرفت و حتی آن را زیر سوال نبرد. بار دیگر، این نشانه قهرمان می باشد که آینده خود را به خطر می اندازد تا مطمئن شود که آینده ای برای دیگران وجود دارد. این یک انعکاس کامل به فداکاری اچ.آر در اوایل قسمت می باشد، و به پایان فصل ۳ سریال فلش یک نکته قوی موضوعی داده است. همچنین این یک نقطه مناسب برای خروج بری از سریال می باشد، البته نه به طور دائم، بلکه در زمانی که احساس می شود سفر قهرمانی او به یک زمین مسطح رسیده است. در حال حاضر، زمان این فرا رسیده است که دیگر قهرمان ها در غیاب او به پا خیزند.

فصل ۳ سریال فلش ممکن است که شروعی ناهموار داشته باشد ولی فصل، با قدرت و با قسمتی به پایانی می رسد که بیش از هر قسمت دیگری عاطفی و احساسی است. قسمت پایانی با سویتار به طریقه ای تر و تمیز سر و کار داشت و به بیننده ها یک مبارزه نهایی تماشایی ولی مختصر را داد. با خروج بری، خیلی سخت است که داستان را به طور دقیق برای فصل بعدی پیش بینی کرد. آیا والی در شهری که به او نیاز است در سریال فلش قدم می گذارد؟ تیم فلش در فصل بعد چگونه خواهد بود؟ آیا کاراکترهایی همچون جیپسی، هری و جی همچنان حضور خواهند داشت؟ و چگونه آیریس با از دست دادن بری کنار می آید؟ آیا فصل ۴ به فرو رفتن آیریس به سمت تاریکش می پردازد؟

سریال The Flash (فلش) با فصل ۴ در پاییز ۱۳۹۶ به شبکه The CW باز می گردد.

bia2mag

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *