اشتراک گذاری موقعیت مکانی با پیامک

تصور کنید ماشین شما خراب شده باشد، در این وضعیت دو راه برای اطلاع‌رسانی به دیگران پیشِ‌روی شما قرار دارد؛ یا باید با کسی تماس بگیرید و آدرس را به او بگویید و یا این‌که با یک پیام متنی سریع از طریق گوگل‌مپس، موقعیت مکانی‌تان را برای او ارسال کنید. این در واقع یک ویژگی فوق‌العاده ساخته شده در برنامه پیام‌های گوگل شامل SMS/MMS است که به‌صورت پیش‌فرض در دستگاه‌های Nexus و Pixel فعال است. برای اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی توسط پیامک، ادامه مطلب را دنبال کنید.

اگر هیچ‌کدام از گوشی‌های فوق در دسترس شما نیست، اصلا نگرانی نباشید؛ شما می‌توانید با دانلود برنامه Android Messages از فروشگاه Google Play، از این قابلیت در هر تلفن همراهی با سسیتم‌عامل اندروید استفاده کنید. در ابتدا باید بگوییم که این تنها راه برای به اشتراک گذاشتن مکان شما با شخص دیگر نیست. شما همچنین می‌توانید به‌طور مستقیم این کار را از طریق Google Maps انجام دهید، هر چند که این شیوه کمی شخصی‌تر است.

نحوه به اشتراک‌گذاری مکان از طریق پیامک

برای به‌اشتراک گذاشتن مکان خود با MMS باید برنامه پیام‌رسان اندروید را فعال کنید. اگر آن را نصب کرده‌اید، باید آن را به‌عنوان برنامه پیش‌فرض جهت ارسال SMS و یا MMS تعیین کنید. در دستگاه‌های اندرویدی در یک زمان، تنها اجازه دارید از یک برنامه برای ارسال پیام‌های متنی استفاده کنید، بنابراین این یک گام ضروری برای تست کردن ویژگی‌هایی است که درباره آن‌ها صحبت کردیم.

پس از تنظیم برنامه به‌صورت پیش‌فرض، باید یک پیام را باز کنید و در سمت چپ پیام، روی دکمه (+) ضربه بزنید.

از آن‌جا، آخرین نماد موجود در لیست را انتخاب کنید.

اگر این اولین بار است که از این ویژگی استفاده می‌کنید، باید مجوز محل را به او ارائه دهید. با این کار بلافاصله مکان شما به‌روزرسانی می‌شود که البته ممکن است انجام این کار چند ثانیه طول بکشد.

روی Select this location برای اضافه کردن آن به پیام ضربه بزنید. اگر موقعیت نادرست باشد، می‌توانید برای نشان دادن لیستی از مکان‌های اطراف، مکان‌نما را به طرفین بکشید.

 

حال به‌سادگی می‌توانید از آنجا، یک پیام متنی را برای شخص مورد نظر خود ارسال کنید.

این پیام ارسال خواهد شد و در عرض چند ثانیه، فرد دیگر می‌داند که موقعیت مکانی دقیق شما کجا است و چگونه باید شما را پیدا کند. هنگامی‌که وی روی لینک اضافه شده ضربه بزند، به‌طور خودکار، Google  Maps Navigator برای او باز می‌شود.

صادقانه بگوییم حتی اگر نمی‌خواهید این برنامه را به‌صورت پیش‌فرض فعال کنید، حتما برای استفاده در چنین مواقع ضروری، آن را نصب کنید. این کار باعث می‌شود به اشتراک‌گذاری موقعیت فعلی شما آسان‌تر باشد.

تانی کال

برگرفته از HOWTOGEEK

آی تی رسان

برچسب‌ها
insta-tanikal

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *