Stress

8 طرز فکر، برای بازسازی ذهن

تنظیم مجدد ذهن در چند سال اخیر به سوژه مورد علاقه روانشناسان و عصب شناسان تبدیل شده است. ذهن شما، بر اساس عادت‌های روزانه‌تان و تحت تاثیر ایده‌ها و افکار رفتار می‌کند. تنها یک ایده کافیست تا الگوی ذهن شما را تغییر دهد و رفتار جدیدی را جایگزین رفتار قبلی کند. تنظیم مجدد ذهن یک واقعیت است.

۱. تنها یک میلی‌متر تا موفقیت فاصله دارید!

یکی از قهرمانان گلف جهان می‌گوید اختلاف ضربه‌ای که به هدف می‌انجامد و فرد را موفق می‌کند و ضربه‌ای که چند متر با سوراخ فاصله دارد، فقط تحت تاثیر یک میلی‌متر کمتر یا بیشتر بلند کردن چوب و ضربه‌ای است که به آن وارد می‌کنند.

همه ما تجربه لحظه‌هایی که احساس می‌کنیم هرگز به هدف نخواهیم رسید را داریم. لحظه‌هایی سرشار از ناامیدی که حس می‌کنیم کیلومترها با هدف خود فاصله داریم، اما حقیقت این است که این تنها بازی ذهن ماست و در واقعیت بسیار نزدیک‌تر از آنچه می‌بینید هستید.

۲. توان “نه شنیدن” خود را بالا ببرید

عادت به رد شدن و نباختن، ذهن شما را قوی می‌کند. درست مانند یک ماهیچخ که با ورزش آن را تقویت می‌کنید. این قوی شدن تا جایی پیش می‌رود که در نهایت چیزی که فکرش را هم نمی‌کرید را به دست می‌آورید. توانایی‌هایی که در گذشته برای شما دست نیافتنی بودند تبدیل به رفتارهای ساده و روزمره می‌شوند، و این یعنی تنظیم مجدد ذهن!

۳. از منفی‌ها نترسید

با تنظیم مجدد ذهن ، به این باور می‌رسید که تجربه‌های منفی برای این هستند که شما را از ادامه دادن مسیری که خلاف جهت اهدافتان است، بازدارند.

بیشتر بخوانید:   ۳ عادت ساده برای تغییر زندگی و افزایش خلاقیت

به طور طبیعی ذهن ما روی منفی‌ها بیشتر تمرکز می‌کند. منفی‌ها مانع رسیدن شما به هدف نیستند بلکه راهکاری برای بودن در مسیر درست هستند. این طور به قضیه نگاه کنید که در واقع چیزی به اسم “منفی” وجود ندارد و این ذهن شماست که این تفسیر را به وجود آورده است.

۴. دنباله رو نباشید

گم کردن مسیر شخصی و دنباله‌رو بودن راحت‌ترین کار ممکن است. با تنظیم مجدد ذهن، به این باور برسید که شما ارزشمندید و بهتر از هرکسی می‌توانید هدف خود را بدست آوردید.

عقاید و باورهایتان را دور نریزید و در شرایط مختلف برخورد شخصی خود را داشته باشید. کنترل را به دست بگیرید و تصمیمات خود را بگیرید.

۵. طرز فکر کمبود را کنار بگذارید

ما همیشه فکر می‌کنیم به بیشتر از آنچه که هست، نیاز داریم تا به اهداف خود برسیم و خوشبخت باشیم. واقعیت این است که ما حتی با بخشش و کنار گذاشتن آنچه که داریم و در عمل نیاز نداریم، می‌توانیم بهتر روی اهداف خود تمرکز کنیم.

هرگاه دچار ذهنیت کمبود شدید، با تنظیم مجدد ذهن ، بخشش را تمرین کنید. فراموش نکنید دنیا منابع کافی برای همه ما دارد. یک گزینه خاص برای بخشیدن پیدا کنید و فورا این کار کنید.

۶. سراغ کاری بروید که همیشه دلتان می‌خواست

ذهن ما ۱۰۰۱ دلیل برای دنبال نکردن کاری که واقعا دوست داریم به ما می‌دهد. هرگاه این بهانه‌ها را کنار بگذارید و یک لحظه بدون نگرانی‌های بی‌دلیل تصمیم بگیرید، از آن به بعد ذهنیت شما تغییر خواهد کرد.

با خود قرار بگذارید اقدام کنید و منتظر فرصت مناسب نباشید. چیزی به اسم زمان مناسب وجود ندارد. همین الان بهترین فرصت است.

آنچه جلوی شما را می‌گیرد، افکاری است که اجازه نمی‌دهید به مرحله اجرا درآیند و اهدافی است که مدام نادیده می‌گیرید.

۷. شکست تنها شروع راه است

هر موفقیتی با شکست شروع می‌شود. وقتی کاری خوب پیش نمی‌رود، تنظیم مجدد ذهن به کارمان می‌آید تا راه دیگری پیدا کنیم. هنر این است که شکست‌های مختلف را به هم بدوزید و در نهایت این شکست‌ها را به موفقیتی بزرگ تبدیل کنید.

بیشتر بخوانید:   ۷عادت فکری فوق ثروتمندان

زندگی خود را به چشم یک آزمایش علمی ببینید. با هر نتیجه بد، روش جدیدی امتحان کنید تا در نهایت فرمول موفقیت خودرا بیابید.

۸. شما نیز می‌توانید تغییر ایجاد کنید

معمولا همه ما باور داریم اتفاق‌های شگفت‌انگیز را فقط افراد خارق‌العاده رقم می‌زنند. تنظیم مجدد ذهن یعنی رسیدن به این باور که هر روز، افرادی درست مثل خودمان کارهایی خارق‌العاده می‌کنند.

باور کنید یا نه، شما یکی از همین افرادید، کافیست ایده‌ای را وارد دنیا کنید که ارزشی بر زندگی بقیه بیفزاید. خود شما و ایده‌هایتان به اندازه همان افرادی که خود را ثابت کرده‌اند ارزش دارد. پس باورهای قدیمی خود را کنار بگذارید و خود را ثابت کنید.

گاهی تنظیمات ذهن ما بهم می‌ریزد. خود را باور ندارد، احساس می‌کند تا ابد فرصت دارد و زود خود را می‌بازد. اما تمام اینها قابل تغییر است. پس از همین الان تنظیم مجدد ذهن را تمرین کنید و کنترل ذهن خود را به دست بگیرید.

تانی کال

برگرفته از Medium

سبکتو

برچسب‌ها
insta-tanikal
 • هوش هیجانی

  طرز فکر افراد موفق

  طرز فکر افراد موفق خیلی از افراد همیشه به دنبال راهی برای دست یابی به موفقیت هستند. گاهی ب…
 • social

  آموزش افزایش مهارت‌های اجتماعی

  آموزش افزایش مهارت‌های اجتماعی شاید بارها پیش آمده باشد که از خودتان بپرسید چگونه می‌توان …
 • Man success

  با درست بودن 80 درصد از کارهایمان، موفق می‌شویم

  با درست بودن 80 درصد از کارهایمان، موفق می‌شویم فیونا گرینوالد، مشاور متخصص اجتماعی ، سخنر…
 • چگونه اراده خود را تقویت کنیم؟

  چگونه اراده خود را تقویت کنیم؟ خیلی از ما ها خوب میدانیم بعضی صحبت ها در در جهت استتار ضعف…
 • استرس

  درمان استرس

  درمان استرس استرس اصولا مانع عملکرد صحیح بسیاری از فعالیت های فیزیکی و روحی افراد میشود. ا…
 • عوامل موثر بر داشتن انرژی روحی و جسمی

  عوامل موثر بر داشتن انرژی روحی و جسمی تا کنون حتما برایتان پیش آمده که موبایل خود را بر رو…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *