اینستاگرام

قابلیت عکس‌برداری پرتره در اینستاگرام

یکی از ویژگی‌هایی که امروزه شرکت‌های زیادی به دوربین گوشی‌های هوشمند تولیدی خود اضافه می‌کنند،‌ قابلیت عکس‌برداری پرتره است. می‌توان استفاده از این حالت را برای اولین بار به اپل و گوشی آی‌فون ۷ پلاس نسبت داد؛‌ جایی که به لطف دوربین دوگانه این دستگاه کاربران می‌توانستند از افکت بوکه مشابه در دوربین‌های DSLR بهره‌مند شوند.

حال اگر تمام کاربران به هر دلیلی قادر به تهیه یک گوشی آخرین مدل نباشند، ‌تکلیف چیست؟ خبر خوش برای این دسته از کاربران این است که اگر از اینستاگرام استفاده می‌کنید،‌ این نرم‌افزار ویژگی مشابهی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. به گزارش TechCrunch،‌ یکی از خوانندگان این سایت به نام Ishan Agarwal تصویری از بسته برنامه اندروید این نرم‌افزار به اشتراک گذاشته که در آن آیکونی قرار گرفته که به نظر می‌رسد این آیکون مربوط به قابلیت عکس‌برداری پرتره باشد.

با وجود آنکه کارایی این آیکون مشخص نیست، ‌اما گفته می‌شود به احتمال فراوان اینستاگرام قابلیتی نرم‌افزاری برای گرفتن تصاویر پرتره در اختیار کاربران قرار خواهد داد. پیش از این برخی شرکت‌ها اقدام به این کار کرده بودند که نمونه بارز آن مربوط به شرکت  و گوشی پیکسل ۲ می‌شد. پس با این وجود نمی‌توان عرضه این قابلیت بر روی اینستاگرام را دور از ذهن دانست.

با این وجود،‌ تجربه ثابت کرده است که نمی‌توان به اطلاعات فاش شده از بسته‌های برنامه اندروید مطمئن بود و احتمال این که قابلیت گفته شده در محصول نهایی گنجانده نشود، وجود دارد. چندی پیش نیز خبرهایی منتشر شده بود که احتمال دارد اینستاگرام قابلیت تماس صوتی و ویدیویی را در به‌روزرسانی‌های آینده خود ارایه دهد،‌ اما مشابه موضوع گفته شده زمانی برای عرضه آن مشخص نشده بود.

تانی کال

برگرفته از INC

آی تی رسان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *