فرقی نمی‌کند طرفدار فوتبال باشید یا نه، اما حتماً اسم رونالدو به گوشتان خورده، بازیکن با استعداد و شناخه شده‌ی پرتغالی که بسیار هم پرطرفدار است. او گران‌ترین بازیکن جهان با درآمد ماهیانه ۲۱ میلیون یورو می‌باشد  و رقم جدایی وی از رئال مادرید ۱ میلیارد یورو است. در حال حاضر بسیاری او را بهترین بازیکن فوتبال در جهان و یکی از بهترین‌های تاریخ فوتبال می‌دانند.

۱. اسم کامل کریستیانو رونالدو، کریستیانو رونالدو دوس سانتوس آویرو می‌باشد.

۲. در بچگی به اولقب CRY-BABY یا بچه‌ی گریه‌ای داده بودند، چراکه او بسیار تحت تأثیر احساساتش بوده و وقتی به هم تیمی‌هایش پاس می‌داده و گل نمی‌کردند گریه می‌کرده. به او همچنین به دلیل سرعت زیادش لقب «زنبور کوچولو» را هم داده بودند.

۳. کریستیانو در سن ۱۴ سالگی از مدرسه اخراج شد و بعد از آن تشویق شد که فقط روی فوتبال تمرکز کند، که خب این بیشتر به نفعش شد!

۴. کریستیانو رونالدو را پدرش به دلیل علاقه‌اش به رئیس جمهور آمریکا، رونالد ریگان، رونالدو نامید.

۵. رونالدو در مادیرا، پرتغال و  در ۵ فوریه‌ی ۱۹۸۵ به دنیا آمده است.

۶. در ۱۵ سالگی رونالدو مبتلا به عارضه‌ی قلبی‌ای تشخیص داده شد، اما پس از جراحی و برطرف کردن مشکل او دوباره توانست به فوتبال وتمریناش بازگردد.

۷. سرعت ضربات آزاد رونالدو ۱۳۰ کیلومتر در ساعت است.

۸. رونالدو قراردادی سودآور با رئال مادرید امضا کرد که در پی آن تبدیل به ثروتمندترین بازیکن جهان شد.

۹. گفته می‌شود که رونالدو هزینه‌های درمان سرطان یک کودک ۹ ساله را پرداخت کرده است که ایننشان دهنده‌ی مهربانی و سخاوتمندی این بازیکن است.

۱۰. برخلاف بسیاری از فوتبالیست‌ها رونالدو هیچ تتویی ندارد، چون دلش می‌خواهد در مواقع اورژانسی بتواند خونش را اهدا کند.

۱۱. کریستیانو همچنین نه الکل مصرف می‌کند و نه سیگار می‌کشد، چراکه پدرش در سن ۵۲ سالگی براثر اعتیاد به الکل درگذشت. او همچنین به این باور است که مصرف این دو بر بازی‌اش تأثیر می‌گذارد.

۱۲. دانشگاهی در کانادا وجود دارد که یک واحد جامعه شناسی درباره‌ی کریستین رونالدو ارائه می‌کند.

۱۳. استعداد رونالدو در فوتبال از ۱۱ سالگی شروع به خودنمایی کرد.

۱۴. رونالدو یکی از دو بازیکن برتر در بین هم نسلان خودش است. او  در نقش حمله و اغلب به عنوانمهاجم یا بازیکن جناحین بازی می‌کند. او همچنین به دلیل سرعت، دریبل، موقعیت یابی مناسب و ضربات آزادش بسیار شناخته شده است.

۱۵. چربی بدن رونالدو فقط ۱۰٪ است.

۱۶. در سال ۲۰۱۲ رونالدو کفش طلای خود را فروخت و پولش را صرف تأمین بودجه‌ی مالی مدارس غزه کرد. ماه بعد هم به پروژه‌ای در فیفا ملحق شد که کارش آگاهی بخشی به کودکان برای دورماندن از اعتیاد، ایدز، چاقی و مالاریا بود.

۱۷. در سال ۲۰۰۳ منچسریونایتد قراردادی به ارزش ۱۲ میلیون پوند با رونالدو امضا کرد که این به منزله‌یرکوردی برای بازیکنی به آن سن و سال تلقی می‌شد.

۱۸. در سال ۲۰۰۶ رونالدو بوتیکی با نام CR7 در زادگاهش افتتاح کرد. او شعبه‌ی دوم این بوتیک را در سال۲۰۰۸ در لیسبون افتتاح کرد.

۱۹. رونالدو بعد از اینکه در سال ۲۰۰۷ متوجه شد که مادرش مبتلا به سرطان سینه است، با چالش بزرگی در زندگی‌اش مواجه شد.

۲۰. رونالدو پیش از این با دو مدل انگلیسی در رابطه بوده و از سال ۲۰۱۰ رابطه‌اش را با مدلی روسی به نام IRINA SHAYKK شروع کرده است.

۲۱. زندگی نامه‌ی رونالدو تحت عنوان MOMENTS در دسامبر ۲۰۰۷ منتشر شد.

۲۲. رونالدو ۱.۸۵ متر قد و حدود ۸۰ کیلوگرم وزن دارد.

digiro

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *