سامسونگ

تراشه هوش مصنوعی سامسونگ آماده شده است

توسعه تراشه جدید سامسونگ تقریبا تکمیل شده است و طبق جدیدترین اخبار از واحد کره جنوبی این شرکت، ساخت تراشه هوش مصنوعی به مراحل پایانی کار رسیده است.

گزارش جدیدی که امروز در منابع خبری کره جنوبی منتشر شده حکایت از این دارد که سامسونگ به اتمام کار توسعه واحد پردازش عصبی (NPU) خود را که با نام تراشه هوش مصنوعی (AI chip) شناخته می شود، بسیار نزدیک شده است. این قطعه سخت افزاری توانایی گوشی های هوشمند و سرورها را برای اجرای نرم افزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی، به شدت افزایش خواهد داد. بنا به ادعای یکی از منابع، سامسونگ مراحل توسعه تراشه های هوش مصنوعی خود را به سطح سایر رقبای مطرح خود، مانند شرکت های اپل و هواوی، رسانده است. همین منبع معتقد است که سامسونگ در ادامه و در نیمه دوم سال جاری میلادی حتی می تواند رقبای خود را نیز پشت سر بگذارد.

سامسونگ کار بر روی واحد پردازش عصبی اختصاصی خود را بعد از شرکت هایی مانند اپل و هواوی آغاز کرد و این دو شرکت در سال گذشته فناوری مذکور را به ترتیب در چیپ های پردازشی A11 بایونیک و کیرین 970 به کار گرفته بودند. بر همین اساس، در حال حاضر تمامی آیفون های سال 2017 شامل آیفون ایکس، آیفون 8 و آیفون 8 پلاس و همچنین گوشی های هواوی میت 10 و هواوی میت 10 پرو، از واحد پردازش عصبی بهره می برند. واحد پردازش عصبی یا به اختصار NPU به گوشی هوشمند اجازه می دهد تا بدون استفاده از فضای ابری به تجزیه و تحلیل فرایندها و اطلاعات ذخیره شده، بپردازد. سامسونگ هم به احتمال زیاد در تاریخ 25 فوریه (6 اسفند) و با رونمایی رسمی از گوشی های گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس، از قابلیت های NPU جدید خود پرده برداری خواهد کرد. در واقع این اتفاق درست یک روز قبل از آغاز به کار کنگره جهانی موبایل بارسلون، رخ خواهد داد.

شرکت سامسونگ در حال حاضر بیانیه ای در خصوص تأیید در دست توسعه بودن واحد پردازش عصبی اختصاصی خود منتشر کرده و در این بیانیه اشاره کرده که: ” توسعه تراشه های هوش مصنوعی توسط انستیتوی پیشرفته فناوری سامسونگ در حال انجام است.

تانی کال

برگرفته از phonearena

دیجی رو

برچسب‌ها
insta-tanikal

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *