انگشتان پا

علائم تغییر شکل انگشتان پا

گاهی اوقات برخی از علائم می توانند خبر از بروز تغییر شکل در انگشتان پا بدهند. علائمی مانند پنجه ای شدن انگشتان پا، زرد شدن ناخن ها و همچنین بروز لکه های سفید روی ناخن های پا همگی نشان از تغییر شکل در انگشتان پا هستند. در این مقاله علائم تغییر شکل در انگشتان پا را تهیه کرده ایم. با ما همراه شوید.

خارش یا پوسته پوسته شدن ممکن است در پای ورزشکاران بر اثر یک عفونت قارچی شایع ایجاد شود. یک واکنش یا حساسیت نسبت به مواد شیمیایی یا محصولات مراقبت از پوست به نام درماتیت تماسی می‌تواند باعث خارش، همراه با قرمزی و خشک شدن تکه‌ای پا شود

خارش پا

خارش یا پوسته پوسته شدن ممکن است در پای ورزشکاران بر اثر یک عفونت قارچی <fungal infection>شایع ایجاد شود. یک واکنش یا حساسیت نسبت به مواد شیمیایی یا محصولات مراقبت از پوست به نام درماتیت تماسی می‌تواند باعث خارش، همراه با قرمزی و خشک شدن تکه‌ای پا شود.اگر ناحیه خارش روی پوست پا، ضخیم و جوش مانند شود، ممکن است نشانه‌ای از پسوریازیس باشد که در واقع واکنش بیش از حد سیستم ایمنی بدن است. استفاده از برخی کرم‌ها می‌تواند این علائم را کاهش دهد.

پنجه‌ای شدن انگشت پا

این بدشکلی پا می‌تواند به دنبال پوشیدن کفش تنگ و فشردن انگشتان پا ایجاد شود یا به‌علت یک بیماری که به اعصاب آسیب وارد می‌کند، مانند دیابت، اعتیاد به الکل، یا دیگر اختلالات عصبی. برای درمان بدشکلی پا ممکن است به کفش‌های طبی ویژه یا حتی عمل جراحی نیاز داشته باشید.

اسپاسم پا

یک درد شدید ناگهانی در پا نشانه یک اسپاسم عضلانی یا گرفتگی عضلات است که ممکن است بیش از چند دقیقه طول بکشد. کار زیاد و خستگی عضلانی علل شایع آن هستند. علل دیگر شامل گردش خون ضعیف، کم‌آبی بدن یا عدم تعادل در پتاسیم، منیزیم، کلسیم، یا سطح ویتامین D در بدن است. سطح هورمون در حال تغییر ناشی از بارداری یا اختلالات تیروئید نیز ممکن است سبب اسپاسم عضلانی پا شوند. اگر اسپاسم ساق پا مکرر و شدید باشد، به پزشک خود مراجعه کنید. تمرینات تقویتی و کششی می‌تواند به برطرف کردن خستگی عضلانی کمک کند.

لکه‌های تیره روی پا

ملانوم، خطرناک‌ترین شکل سرطان پوست است که می‌تواند در مناطقی که به طور منظم در معرض نور آفتاب قرار نمی‌گیرند، ایجاد شود. ملانوم حتی می‌تواند زیر ناخن نیز مانند یک نقطه سیاه و سفید ظاهر شود.

ناخن های زرد پا

ناخن پای شما اطلاعات بسیاری در مورد سلامت کلی به شما می‌دهد. عفونت قارچی ناخن پا اغلب باعث زردی و ضخیم شدن آن می‌شود. ناخن‌های زرد ضخیم، می‌توانند نشانه‌ای از یک بیماری زمینه‌ای از جمله ادم لنفاوی (تورم مربوط به سیستم لنفاوی)، مشکلات ریوی، پسوریازیس یا آرتریت روماتوئید باشند.

ناخن‌های قاشقی شکل پا

گاهی اوقات آسیب به ناخن‌ها یا قرار گرفتن در معرض مکرر حلال‌های نفتی می‌تواند یک شکل قاشق‌مانند مقعر در ناخن ایجاد کند. با این حال، کمبود آهن نیز می‌تواند این شکل غیرمعمول را ایجاد کند.

ناخن‌های سفید

آسیب به ناخن‌ها یا بیماری در هر نقطه از بدن می‌تواند مناطق سفید رنگی در ناخن‌ها ایجاد کند. اگر تمام یا قسمتی از ناخن از منطقه بستر ناخن از هم جدا شود، می‌تواند سفید به نظر برسد و ممکن است به علت صدمه، عفونت ناخن یا پسوریازیس باشد. اگر ناخن سالم و بیشتر آن سفید است، می‌تواند گاهی اوقات نشانه‌ای از یک بیماری جدی‌تر از جمله بیماری کبد، نارسایی احتقانی قلب یا بیماری کلیوی باشد. با تیم مراقبت سلامت‌تان در مورد نگرانی‌هایتان صحبت کنید.

حفراتی روی ناخن

ایجاد حفره یا ظاهری سوراخ‌مانند در سطح ناخن، توسط یک اختلال در رشد ناخن ایجاد می‌شود. این عارضه نیمی از افراد مبتلا به پسوریازیس را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

تانی کال

خبرنگار

برچسب‌ها
insta-tanikal
 • دست و پا

  دلایل ضعف رفتن دست و پا

  دلایل ضعف رفتن دست و پا سندروم ضعف پاها باعث ایجاد احساس ناراحتی و گزگز پا در ساق پا ها می…
 • ماهیچه های پا

  احساس ضعف در ماهیچه های پا

  احساس ضعف در ماهیچه های پا سندروم ضعف پاها باعث ایجاد احساس  ناراحتی و گزگز پا در ساق پا ه…
 • سردی پا

  علت و درمان سردی پا

  علت و درمان سردی پا تجربه پاهای سرد از زمانی به زمان دیگر معمول و طبیعی است. تغییرات دما و…
 • پوست پا

  رفع خشکی پوست پا

  رفع خشکی پوست پا اگر پوست پای شما هم دچار خشکی شده است می توانید از روش های درمانی خانگی م…
 • پا

  10 دلیل درد پا و راه تسکین آن

  10 دلیل درد پا و راه تسکین آن پاها معمولا بنیان و اساس کل بدن هستند و می توانند به ما کمک …
 • پا

  چگونه پاهایی صاف داشته باشیم؟

  چگونه پاهایی صاف داشته باشیم؟ پاهایی صاف و درخشان چیزی است که همه ی دختران آرزویش را دارند…
 • ice-water

  خوردن یخ برای سلامتی مضر است؟

  خوردن یخ برای سلامتی مضر است؟ هیچ چیزی همانند خوردن یک تکه یخ تازه در روزهای گرم تابستان ن…
 • قبل و بعد از ورزش چه بخوریم؟

  قبل و بعد از ورزش چه بخوریم؟ آیا تا به حال با شکم خالی در باشگاه ورزش کرده‌اید؟ تغذیه شما،…
 • چگونه اراده خود را تقویت کنیم؟

  چگونه اراده خود را تقویت کنیم؟ خیلی از ما ها خوب میدانیم بعضی صحبت ها در در جهت استتار ضعف…
 • آب دهان چیست چه کاربردی برای ما دارد؟

  آب دهان چیست چه کاربردی برای ما دارد؟ وقتی درمورد بهداشت دهان فکر می‌کنید، احتمالا چیزهای …
 • استرس

  درمان استرس

  درمان استرس استرس اصولا مانع عملکرد صحیح بسیاری از فعالیت های فیزیکی و روحی افراد میشود. ا…
 • درمان خروپف

  روش های درمان خروپف

  روش های درمان خروپف خروپف کردن معمولا به عنوان منبع شوخی در فیلم‌های مختلفی مورد استفاده ق…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *