Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home پرفروش‌ترین فیلم تاریخ استودیوی شد

«مرد عنکبوتی: دور از خانه» (Spider-Man: Far From Home) به زودی با عبور از رکورد ۱.۱۰۸ میلیارد دلاری «اسکای‌فال» (Skyfall) پرفروش‌ترین فیلم تاریخ استودیوی سونی پیکچرز در بازارهای جهانی خواهد شد. دنباله‌ی سونی و مارول در بازارهای داخلی ۳۷۶ میلیون دلار و در بازارهای بین‌المللی ۷۳۳ میلیون دلار فروخته است.

این فروش سه هفته پس از عبور «دور از خانه»‌ از رکورد جهانی ۱ میلیارد دلاری رقم می‌خورد. دنباله‌ی «مرد عنکبوتی» تنها عنوان ۱ میلیارد دلاری امسال است که توسط استودیوی دیگری غیر از دیزنی تولید می‌شود. این فیلم که پس از «انتقام‌جویان: آخر بازی» و شکست چند فیلم پرخرج اوایل جولای گذشته به نمایش درآمد، با افت فروش کمی مواجه شد. «دور از خانه» هم اکنون دومین فیلم هالیوودی پرفروش چین در سال جاری میلادی است و تنها «آخر بازی» را بالاتر از خود می‌بیند.

این فیلم به کارگردانی «جان واتس» و بازی «تام هالند» پیش از سایر نقاط دنیا در چین، هنگ کنگ و ژاپن اکران شد و از آن به بعد رشد فروش قابل توجهی در بازارهای داخلی و خارجی داشت. در آمریکای شمالی، «دور از خانه» از ۲ جولای روی پرده رفت و در هفته‌ی اول ۱۸۵میلیون دلار فروخت. این در حالی بود که سونی در ابتدا قصد داشت فیلم را از ۵ جولای در این منطقه اکران کند.

«دور از خانه» با اکران در تاریخ ۲ جولای در آمریکای شمالی رکورد پرفروش‌ترین سه‌شنبه‌ی تاریخ را با ۳۹.۳ میلیون دلار ثبت کرد. رکورد ۲۷.۵ میلیون دلاری فیلم در روز چهارشنبه‌‌ی اول نیز در میان تمامی عناوین «دنیای سینمایی مارول» بی‌سابقه بود. روز ۴ جولای نیز «دور از خانه» با ۲۵.۷ میلیون دلار دومین «روز استقلال» تاریخ را به ثبت رساند.

«مرد عنکبوتی: دور از خانه» در حال حاضر پس از فیلمی که در سال ۲۰۰۲ عرضه شد، دومین عنوان پرفروش «مرد عنکبوتی» در بازارهای داخلی است. این فیلم در بازارهای بین‌المللی پرفروش‌ترین فیلم چندگانه است و با در نظر گرفتن فروش جهانی، «دور از خانه» تنها فیلم ۱ میلیارد دلاری در میان تمامی فیلم‌های شخصیت «مرد عنکبوتی» است.

پرفروش‌ترین بازارهای «دور از خانه» به ترتیب شامل چین با ۲۰۵ میلیون دلار، کره با ۵۹ میلیون دلار، بریتانیا با ۴۴.۳ میلیون دلار، مکزیک با ۳۲.۱ میلیون دلار، برزیل با ۲۸.۱ میلیون دلار، ژاپن با ۲۸ میلیون دلار، استرالیا با ۲۵.۹ میلیون دلار، فرانسه با ۲۵.۳ میلیون دلار، روسیه با ۲۱.۸ میلیون دلار و آلمان با ۱۸.۹ میلیون دلار می‌شود.

اوایل جولای گزارش شده بود که کمپین بازاریابی «دور از خانه» با ۲۸۸ میلیون دلار رکورد جدیدی به ثبت رسانده است. این فیلم به نویسندگی «کریس مک‌کنا» و «اریک سامر»، با بازیگرانی چون «جان فاورو»، «ساموئل جکسون»، «کوبی اسمالدرز»، «مارتین استارز»، «جیک جیلنهال» و «ماریسا تومی» ساخته شد.

تانی کال

30nama

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *