هوش‌ مصنوعی

همکاری شیائومی و بایدو در زمینه اینترنت اشیا و هوش‌ مصنوعی

شرکت بایدو به عنوان یک غول اینترنتی چینی و کمپانی شیائومی که تولیدکننده گوشی‌های هوشمند است، خبر شکل‌گیری یک همکاری استراتژیک مشترک را اعلام کردند که در طی آن، هر دو کمپانی با همکاری یکدیگر در زمینه توسعه فناوری‌های مربوط به اینترنت اشیا و هوش مصنوعی، فعالیت خواهند کرد.

این موضوع امروز و در جریان اولین کنفرانس توسعه‌دهندگان کمپانی شیائومی در شهر پکن اعلام شد. این اتحاد، نشان‌دهنده همکاری مشترک بایدو، به عنوان سومین شرکت عمومی ارزشمند در چین که در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کند و یکی از ارزشمندترین شرکت‌های خصوصی دنیا با نام شیائومی است. این همکاری با هدف پیشرفت کشور چین در زمینه توانمندی تولید هوشمند به کمک هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و داده‌های بزرگ شکل گرفته است.

همکاری شیائومی و بایدو در زمینه اینترنت اشیا و هوش‌ مصنوعی

با این‌حال، تا این لحظه پیرامون این همکاری جزئیات دقیقی منتشر نشده است اما هر دو کمپانی اظهار کرده‌اند که سریعا به کاوش فرصت‌ها در زمینه تشخیص صدا، یادگیری عمیق و بینایی کامپیوتر خواهند پرداخت و به‌علاوه، بر روی سیستم‌عامل DuerOS نیز بیشتر کار خواهند کرد.

کی‌لو، معاون ریاست کمپانی بایدو و رئیس گروه همکاری مشترک می‌گوید:

اتحاد این دو شرکت با هدف ایجاد یک همکاری مشترک قدرتمند، برای خلق تجربه‌ای گیراتر برای کاربران و حرکت به سوی مرحله‌ای جدید در توسعه هوش مصنوعی شکل گرفته است. شیائومی، تجارب ارزشمندی در زمینه سخت‌افزار هوشمند، داده‌های بزرگ و ایجاد اکوسیستم دستگاه‌های هوشمند دارد. بایدو نیز با توجه به سیستم مکالمه‌ای هوشمند خود موسوم به DuerOS، دارای مبانی تکنولوژیک قوی در زمینه سیستم‌های هوشمند و پشتیبانی از توسعه صنعت اینترنت اشیا است.

در ماه جولای شرکت بایدو با هدف حمایت از توسعه صنعت اینترنت اشیا، نسبت به عرضه DuerOS که یک سیستم هوش مصنوعی مبتنی بر مکالمه است، اقدام کرد. هدف این پلتفرم متن باز، کمک به توسعه‌دهندگان در راستای تولید محصولاتی با قابلیت صوتی است که می‌توانند بشنوند، بفهمند و فرامین عرضه شده از سوی کاربر را دنبال نمایند. از زمان عرضه این سیستم‌عامل، بیش از 130 شریک به پروژه DuerOS اضافه شده‌اند و این سیستم‌عامل، در محصولاتی شامل گوشی‌های هوشمند، تلویزیون‌ها، اسپیکرها، ساعت‌های هوشمند و لوازم‌خانگی مورد استفاده قرار گرفته است.

این موارد از طریق اکوسیستم هوشمند دستگاه، موجب تقویت تجربه شیائومی در زمینه اپلیکیشن‌ها و شمار بالای کاربران فعالش خواهند شد. این تجربه می‌تواند منجر به بهبود اپلیکیشن‌هایی شود که قادرند سناریوهای واقعی، کاربران و نیازمندی‌های آن‌ها را بهتر درک کنند. شرکت بایدو، در تراز بالایی از تکنولوژی جهانی قرار دارد و دستاوردهای آن به حوزه رباتیک، واقعیت‌مجازی، واقعیت‌افزوده و اتومبیل‌های خودران توسعه پیدا کرده است. همچنین این تکنولوژی‌ها می‌توانند به عنوان زمینه‌هایی برای همکاری‌های مشترک در آینده قلمداد شوند.

تانی کال

برگرفته از GIZMOCHINA

آی تی رسان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *