خانه ورزش اخبار ورزش سونامی تغییرات در استقلال؛ افتخاری و کلیه اعضای هیئت مدیره رفتنی شدند

سونامی تغییرات در استقلال؛ افتخاری و کلیه اعضای هیئت مدیره رفتنی شدند

0

به نقل از خبرگزاری فارس، شکست سنگین تیم استقلال در مقابل العین امارات و زیر سوال رفتن فوتبال ایران مقابل تیم های عربی باعث شد تا عملا روند تغییرات در استقلال شکل و بوی جدی به خود بگیرد. این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که تا پیش از باخت سنگین استقلال در امارات قرار بود تغییرات در استقلال تنها به اضافه شدن یکی دو مدیر منجر شود اما شکست تلخ استقلال و حذف این تیم از لیگ قهرمانان آسیا باعث شد تا مسئولان ورزش کشور در راستای خواسته هواداران این تیم به فکر تغییرات کلی‌تری در باشگاه پرطرفدار پایتخت بیفتند.

پس از درگذشت منصور پورحیدری و غیرقانونی بودن هیات مدیره باشگاه استقلال و نیز اعتراض شدید هواداران این تیم از مدتها پیش به دلیل حضور مدیران ناکارآمد و غیر تخصصی در این باشگاه، وزارت ورزش و جوانان با گزینه های خود جلساتی را برگزار و با ۵ نفر به توافق رسیده و حتی احکام آنها صادر شده که قرار است به زودی آنها را معرفی نماید. شنیده می شود در هیات مدیره جدید استقلال، یک عضو از پیشکسوتان، دو عضو اقتصادی، یک عضو سیاسی به عنوان رییس هیات مدیره و یک نفر به عنوان مدیرعامل عضویت دارند. این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که روز گذشته در جلسه علنی مجلس برخی از نمایندگان به وزیر ورزش به خاطر نتیجه عجیب استقلال در امارات تذکر کتبی داده و از وی خواستند در این زمینه ورود کند.

بنا بر سیاست های دولت دوازدهم مبنی بر استفاده بیشتر از زنان و جوانان در رده های مدیریتی، یک زن و یک جوان در میان اعضای جدید حضور دارند. همچنین ۵ عضو جدید هیات مدیره از افراد خوش نام و باسابقه حوزه تخصصی خود بوده و ضمن آشنایی با ورزش، در گذشته همکاری با باشگاه استقلال نداشته اند.

در برنامه های کوتاه مدت و بلندمدت اعضای هیات مدیره جدید، توسعه زیربنایی، حرفه ای سازی آکادمی تیم‌های پایه و استفاده از مربیان بزرگ خارجی در تیم بزرگسالان به چشم می خورد. در این برنامه و آسیب شناسی مشکلات و معضلات استقلال توسط اعضای جدید، به نارضایتی هواداران استقلال از سبک بازی این تیم طی دهه گذشته اشاره شده و به بررسی مقایسه ای میان حضور مربیان خارجی و صاحب سبک در استقلال و پرسپولیس (طی ۲۰سال گذشته) پرداخته شده است و های امروز پرسپولیس را حاصل حضور بیشتر مربی خارجی و تفکرات آنها و نیز سبک به روز شده تیم می دانند.

این گزارش و آسیب شناسی اعضای هیات مدیره جدید، صحت، سقم و راستی آزمایی خود را این روزها پس از شکست سنگین استقلال مقابل العین نشان داده و عملا با این نتیجه کسب شده و تفکر مدیران جدید، طی روزهای آینده منتظر تغییرات اساسی در حوزه مدیریتی استقلال و حتی احتمال حضور مربی نامدار خارجی در جمع آبی‌پوشان خواهیم بود.

درخشش تیم ملی فوتبال و پرسپولیس با مربیان خارجی و صاحب سبک و از آن طرف باخت سنگین منصوریان با استقلال و بازتاب منفی بین المللی به خصوص در سطح کشورهای حوزه خلیج فارس،گرایش هواداران استقلال را نیز به سمت استفاده از مربی خارجی بیش از گذشته کرده است.
گفته می شود مهمترین تاکید سلطانی فر به معاونان خود برای انتخاب اعضای هیئت مدیره جدید و مذاکره با این اعضا، اتخاذ ساختارهای به روز فوتبال دنیا در جهت اداره این باشگاه و عدم دخالت وزارت ورزش در امور اجرایی بوده و برنامه های اعضای جدید در همین راستا است.

در همین حال خبر می رسد در تغییراتی که طی روزهای آینده در استقلال اتفاق خواهد افتاد پیرامون کادر فنی آبی پوشان هم تصمیم گیری خواهد شد و البته مدیرعامل جدید این باشگاه نظر نهایی خود را اعلام خواهد کرد. با توجه به آسیب شناسی وزارت ورزش بابت نتایج دو تیم پرطرفدار ایرانی قطعا گزینه خارجی مورد بررسی آنها قرار می گیرد و در کنار علیرضا منصوریان برنامه های آنها نیز گرفته خواهد شد.

فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *