در هفته گذشته قفل امنیتی شرکت دنوو از بازی DOOM برداشته شد. شرکت بتسدا و آیدی سافتوار در رابطه با این اتفاق هیچ واکنشی از خود نشان ندادند اما به‌تازگی شرکت دنوو سکوت خود را شکست و توضیحاتی در رابطه با چگونگی شکل گیری این اتفاق داده است.

شرکت دنوو در رابطه با این موضوع عنوان کرده است که:

قفل امنیتی ما از بازی DOOM برداشته شد زیرا هدف ما این بود تا از عنوان جدید شرکت بتسدا در ماه‌های اولیه انتشار در برابر تخلفات محافظت کنیم که این کار به موفقیت انجام شد.

در مصاحبه‌ای دیگر رابرت هرناندز ار شرکت دنوو در این رابطه گفته است:

ساده ترین دلیلی که می‌توانم برای شما در رابطه با غیرفعال سازی قفل شرکت ما از بازی DOOM بازگو کنم این است که ما ماموریت خود را به خوبی انجام داده‌ایم و از بازی در ماه‌های اولیه فروش محافظت کرده‌ایم. قفل امنیتی شرکت ما به مدت ۴ ماه از بازی DOOM محافظت کرد، برای بازی بزرگ و پرطرفداری مانند DOOM این مدت زمان بسیار خوب می‌باشد.

هرناندز در واکنش به خبر پس دادن پول شرکت‌هایی که از این قفل استفاده کرده‌اند عنوان کرد که این شایعات کاملا بی اساس و نادرست می‌باشند، به گفته او شرکت دنوو هیچ قراردادی با طرفین خود مبنی بر بازگرداندن پول آن‌ها در صورت کرک شدن بازی در یک برهه زمانی خاص نداشته است.

ما اگر قراردادی با مشتریان خود ببندیم به آن کاملا پایبند خواهیم بود و نمی‌توانیم شرایط قراردادی را عوض کنیم اما ما با هیچ شرکتی توافق نکرده‌ایم که در صورت کرک شدن بازی در هر زمانی پول واریزی آن‌ها را بازگردانیم. هر شرکت طرف قرارداد ما می‌تواند با توجه به سیاست‌های خود در هر زمان قفل امنیتی ما را بر روی بازی خود غیرفعال کند زیرا هدف بیشتر ناشران حفاظت از بازی در چند ماه اولیه انتشار عناوین خود می‌باشد.

منبع گیمفا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *