موسسه فرهنگی هنری پیشگامان رایانه‌ای بازی نو از شرکت‌هایی است که در نمایشگاه الکام‌گیمز حضور پررنگی دارد و با اخذ یکی از بزرگ‌ترین غرفه‌ها تصمیم دارد جدیدترین اثر خود را معرفی کند.
به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، جدیدترین اثر این موسسه که «شهربازی مجازی» نام دارد به تازگی به ثبت صنعتی نیز رسیده و قرار است حرکتی نوین را به نمایش بگذارد. شهربازی مجازی در اصل یک وب‌سایت است که بازی‌های متنوع و زیادی در آن وجود دارد که با ورود به این سایت می‌توانید از بازی‌های بی‌شمار آن لذت ببرید.

عباس محبی مقدم، مدیر عامل این موسسه در رابطه با این بازی عنوان کرد: شهربازی مجازی سایتی است که یک حرکت نوین را آغاز کرده است. در کشور ما متاسفانه همیشه شاهد آن بوده‌ایم تا دیگر کشورها محصولی بسازند و پس از ساخت آن ما برای دفاع از خود و فرهنگ کشورمان محصولی در مقابله با آن تولید کنیم. اما شهربازی مجازی برخلاف این روند کار کرده است. ما دیگر صبر نکردیم تا محصولی ساخته شود تا در مقابل آن ایستادگی کنیم. بلکه با خلق شهربازی مجازی این بار ما پیش قدم یک فرهنگ‌سازی شدیم که با قوانین اسلامی و موجود در کشورمان هم‌خوانی داشته باشد.
محبی در ادامه افزود: تمام سعی و تلاش ما بر این بود تا بستری اسلامی را پدید آوریم تا از نظر اعتقادی بازی مشکلی نداشته باشد. از سوی دیگر این اثر زیر نظر سازمان سخا تولید شده است. به همین خاطر موفق شده‌ایم تا با جلسات متعدد شرایطی را فراهم کنیم تا این وب‌سایت در کشورهای اسلامی نیز عرضه شود. پس از آن حتی برنامه داریم تا اکثر کشورها از تجربه این عنوان بی نصیب نمانند.
عباس محبی در رابطه با ساختار شهربازی مجازی نیز توضیحاتی داد و عنوان کرد: در طول بازی یک کیف پول برای شما ایجاد می‌شود. شما موظف هستید با پرداخت مبلغی، ژتون‌های زرد رنگی را خریداری کنید تا بتوانید به بازی بپردازید. در صورت برنده شدن در بازی، ژتون آبی رنگ دریافت می‌کنید که در اصل امتیاز شما به حساب می‌رود. با ذخیره این ژتون‌های آبی می‌توانید بازی کنید یا بلیط قرعه‌کشی خریداری کنید. با خریداری بلیت‌های قرعه‌کشی می‌توانید در قرعه‌کشی‌های هفتگی، ماهانه، سه ماه یک‌بار، شش ماه یک‌بار و سالیانه شرکت کنید. البته جوایز این بازی فقط به قرعه‌کشی‌ها محدود نمی‌شود. در نظر داریم تا جایزه نفیسی به‌صورت جعاله در اختیار فردی که امتیاز بالایی کسب کند قرار دهیم. در حال حاضر برنامه داریم این جایزه نفیس اتومبیل باشد تا مردم را برای تجربه این اثر که بستری اسلامی را فراهم ساخته تشویق کنیم.
محبی در واکنش به نمایشگاه الکام‌گیمز و حمایت‌های بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای گفت: از مسئولین بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای کمال تشکر را دارم که چنین فضایی را آماده کرد‌ه‌اند و از شرکت‌های بازی‌سازی نهایت حمایت را به عمل می‌آورند. امید است در آینده نزدیک با این بنیاد همکاری مستمری داشته باشیم.

منبع : گیم فا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *