چند روز پیش و در جریان کنفرانس مایکروسافت در مراسم E3 2017، اعلام شد که قابلیت اجرای بازی‌های اکس‌باکس اورجینال نیز به‌روی اکس‌باکس وان آورده خواهد شد؛ اما تنوع و فراوانی بازی‌های اکس‌باکس ۳۶۰ را برای اکس‌باکس اورجینال نیز توقع نداشته باشید. برای دریافت اطلاعات بیش‌تر با گیمفا در ادامه‌ی مطلب همراه شوید.

فیل اسپنسر در مصاحبه‌ای پیرامون این موضوع حدی برای انتظارات بازی‌بازان گذاشت و اعلام نمود که گستره‌ی بازی‌های اکس‌باکس اورجینال به بزرگی و وسعت اکس‌باکس ۳۶۰ نخواهد بود. قطعا همگی می‌پرسید چرا؟ در جواب فیل اسپنسر توضیح داد این امر دو دلیل دارد: اول بحث حقوقی انتشار بازی که باید با ناشران آن‌ها مذاکره شود و دوم، این کار از نظر مهندسی و فنی نیز سخت‌تر خواهد بود.

من به مردم می‌گویم، لیست بازی‌های اکس‌باکس اورجینال به بزرگی اکس‌باکس ۳۶۰ نخواهد بود.

همین موضوع باعث محدودتر بودن تبلیغات مایکروسافت برای عرضه‌ی بازی‌های اکس‌باکس اورجینال نسبت به انتشار عناوین اکس‌باکس ۳۶۰ برای کنسول نسل هشتمی این شرکت است. مایکروسافت برخلاف دفعه‌ی قبل، هایپ زیادی برای این قابلیت جدید به‌وجود نیاورد.

لازم به ذکر است که تا به این لحظه انتشار دو بازی Crimson Skies و Fuzion Frenzy از سری بازی‌هایی که برای اکس‌باکس اورجینال منتشر شدند برای اکس‌باکس وان تایید شده است. این قابلیت در اواخر سال میلادی در دسترس عموم خواهد بود. بازی‌های پشتیبانی شده‌ی نسل هفتم تا امروز به ۳۸۵ عدد رسیده‌اند.

گیمفا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *