Assassins Creed Origins

عنوان ASSASSIN’S CREED ORIGINS کرک شد

در ماه ژانویه بود که یک گروه موفق شد نسخه 4.8 سیستم امنیتی Denuvo را کرک کند. در حالت عادی کرک شدن یک بازی ممکن است خبر پر اهمیتی به حساب نیاید اما Assassin’s Creed Origins مورد بسیار خاصی است. دلیل هم این است که برای محافظت هر چه بیشتر از نسخه PC این بازی در مقابل کرک شدن سیستم VMProtect را در کنار تکنولوژی Denuvo anti-tamper به کار گرفته است و حال این ترکیب کرک شده است.

مثل همیشه در این مطلب خبری از لینک دانلود هیچ کرکی نخواهد بود. به نقل از DSOGaming، اما این نکته قابل ذکر است که در این مورد نیز سیستم امنیتی Assassin’s Creed Origins به نوعی دور زده شده است و Denuvo  همچنان در پس زمینه فعال می‌باشد. بنابراین نباید انتظار ارتقا عملکرد بازی را داشته باشید. تنها در صورتی می‌توان تاثیر منفی Denuvo بر عملکرد پردازنده در این بازی را تشخیص داد که یک گروه بتواند این سیستم امنیتی را به طور کامل کرک کند یا اینکه Ubisoft آنرا به طور کامل از بازی خود حذف کند.

لازم به ذکر است Denuvo اخیرا نسخه جدید تکنولوژی امنیتی خود، Denuvo 5.0 را عرضه کرد. از این نسخه برای محافظت از بازی Marvel vs Capcom: Infinite و به احتمال زیاد عناوین آینده، از جمله Far Cry 5، استفاده خواهد شد.

ترکیب VMProtect و Denuvo anti-tamper توانست بیشتر از سه ماه از کرک شدن Assassin’s Creed Origins جلوگیری کند و این هم برای Ubisoft و هم Denuvo یک به حساب می‌آید. در این شرایط اگر کرک کردن Denuvo 5.0 سخت از Denuvo 4.8 باشد کمپانی‌ها می‌توانند مطمئن باشند که عناوین آینده‌شان حداقل تا 2 ماه پس از عرضه کرک نخواهد شد.

باید دید آیا Ubisoft حاضر به حذف سیستم‌های امنیتی از Assassin’s Creed Origins، حال که این بازی کرک شده، خواهد شد یا خیر. اگر به گذشته نگاه کنیم پاسخ قاطعی برای این سوال پیدا می‌کنیم و آن خیر است. حتی Watch_Dogs 2 که مدت‌ها از عرضه آن گذشته و از مشکلات جدی در کار با پردازنده رنج می‌برد نیز هنوز به تکنولوژی امنیتی Denuvo anti-tamper مجهز است. تعجبی هم ندارد چرا که Ubisoft اخیرا ادعا کرد که سیستم‌های امنیتی تاثیری بر عملکرد بازی‌ها بر روی PC ندارند. با این حال ما همچنان مشتاقیم که خودمان از صحت این موضوع مطمئن شویم، اینکه آیا ترکیب دو تکنولوژی Denuvo و VMProtect واقعا بر عملکرد بازی بر روی PC تاثیر منفی خواهد داشت یا خیر.

تانی کال

پردیس گیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *