کمپین کیک استارتر تا به حال، بستر بسیار خوبی برای خلق بازی‌های فوق‌العاده و ماندگاری بوده است. ایده خوب و منحصر به فرد طراح و سازنده، با کمک‌های مالی طرفداران و مردم با موفقیت پیاده می‌شود و بازی در اختیار بازی‌بازان قرار می‌گیرد. در بسیاری از موارد مشاهده کرده‌ایم که عنوانی با ایده خوب و قابل توجه موفق شده بودجه باور نکردنی و فوق‌العاده ای را جمع کرده و سازندگان توانسته‌اند عنوانی بزرگ را به بازی‌بازان ارایه کنند. این بار در این کمپین، نوبت به یک بازی معمایی دو بعدی می‌رسد که The Pedestrian نام دارد.

کمپین کیک استارتر بازی دو بعدی سکوبازی تیم Skookum-Arts با نام The Pedestrian آغاز شد. این بازی، کنترل آدمک‌های تابلو‌های عمومی استراحت را به بازی‌باز می‌دهد و با همین ایده جالب و خلاقانه، کلی معما و ماجراهای سرگرم کننده می‌سازد.

The Pedestrian یک بازی سکوبازی دو بعدی معمایی ساید اسکرولینگ (side-scrolling) است که کمی به سمت معمایی پلتفرمینگ تمایل دارد. بازی‌باز از تابلویی به تابلوی دیگر می‌رود و با وصل کردن و مرتب کردن آن‌ها، معماهای بازی را حل می‌کند. این معماهای حل شده، به هم وصل می‌شوند و یک فضای سه بعدی را ایحاد می‌کنند. این به بازی‌باز اجازه می‌دهد تا بتواند به نرمی و با آزادی عمل بیشتر در محیط حرکت کند.

بازی‌بازان با حل کردن معماها و دست و پنجه نرم کردن با تابلوها، خط داستانی جالب بازی را نیز دنبال می‌کنند. این بازی یک روش روایت داستان منحصر به فرد و جالب دارد که بدون حتی یک کلمه تعریف می‌شود.

هیچ دیواری برای نوشته‌ها نیست! همه مکانیک‌های معماها با استفاده از نمادها و انیمشن‌ها حل و فصل می‌شوند و این در حالی است که هیچ عنصر داستانی در طی گیم‌پلی وجود ندارد. سیستم تابلوهای واقعی دانیا برای این خلق شد که بدون استفاده از نوشته، اطلاعات لازمه و منظور را برساند و محدودیت‌های زبان را از بین ببرد. بنابراین، The Pedestrian برای دادن اطلاعات مربوط به گیم‌پلی، از استایل تابلوها‌ ساده و نمادهای آن‌ها استفاده می‌کند.

هدف اولیه کمپین کیک استاتر بازی The Pedestrian، مبلغ ۲۱,۰۰۰ دلار بوده است و با اضافه شدن شخصیت‌ قابل بازی زن، این رقم به ۲۵,۰۰۰ دلار افزایش می‌یابد. تا زمانی که این مطلب در حال نگارش است، مبلغ ۲,۲۰۶ دلار جمع شده است اما هنوز ۲۹ روز دیگر زمان باقی است.

گیمفا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *