خانه ورزش اخبار ورزش ماجدی: ساختار دفاعی استقلال عالی بود

ماجدی: ساختار دفاعی استقلال عالی بود

0

به نقل از مهر، میرشاد ماجدی در خصوص پیروزی استقلال برابر العین امارات از مرحله رفت حذفی لیگ قهرمان آسیا گفت: قبل از هر چیز باید بگویم استقلال در این فصل مشکلات زیادی را پیش رو داشت. تغییرات اساسی در بازیکنان، کادر فنی و مدیریت باعث شد تا این تیم دچار تحول اساسی شود. استقلال در فصل نقل و انتقالات هم نتوانست بازیکنان مورد نظرش را جذب کند اما جوانان این تیم ارائه گر بازیهای قابل قبولی بودند و نشان دادند اعتماد به آنها به استقلال ضرری نمی رساند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مزیت های استقلال ساختار دفاعی خوب این تیم بود و نشان داد از خط دفاع منظمی برخوردار است اما هم در لیگ داخلی و هم در لیگ قهرمانان شاهد بودیم که استقلال به یک نظم تیمی خصوصا در فاز دفاعی رسید و برابر العین که حریف بسیار سختی برای استقلال بود عملکرد قابل قبولی داشت. العین یکی از تیم های پرقدرت و پرامکانات غرب آسیاست و پیروزی در این دیدار بسیار قابل تحسین است.

پیشکسوت استقلال در ادامه تاکید کرد: بازی برگشت برای آبی پوشان سخت است. آنها باید مراقب مهاجمان العین باشند و با توجه به شرایط آب و هوایی امارات باید نیروی بدنی خود را به گونه ای تقسیم کنند که بتوانند تا پایان سوت بازی از آمادگی خوبی برخوردار باشند.

ماجدی افزود: استقلال فشار حملات حریف را به خوبی مهار می کند و توانسته در دقایق پایانی ضربه را وارد کرده و اجازه ندهد حریف به آنچه که می خواهد دست پیدا کند البته استرس، فشار روانی العین بالاست زیرا هر چه از زمان بازی بگذرد آنها خود را حذف شده می بینند و این می تواند بر روی بازی آنها تاثیر منفی بگذارد.

وی در پاسخ به این پرسش که نبود نورافکن و ابراهیمی آیا تاثیر منفی بر بازی استقلال داشته است یا خیر، گفت: به نظر من نبود امید ابراهیمی بیشتر به چشم آمد. او یک بازیکن خوب، فنی و قدرتی است و حضور او در زمین می تواند کمک موثری به تیم کرده و مهاجمان بهتر تغذیه شوند و امیدوارم او بتواند در بازی برگشت استقلال را همراهی کند تا خط هافبک ما با آرامش بیشتری توپ را به مهاجمان برساند.

ماجدی در خصوص شرایط پرسپولیس برابر لخویای قطر گفت: از نظر من پرسپولیس تنها برای لیگ داخلی بسته شده و نگاه آسیایی ندارد، شرایط این تیم به گونه ای بود که تنها چشم قهرمانی در لیگ شانزدهم داشت که به آن دست پیدا کرد اما در لیگ قهرمانان بازیهای قابل قبولی از خود ارائه نداد. البته در یکی دو دیدار با حمایت هوادارانشان توانستند بازی خوبی از خود نشان دهند اما در مجموع پرسپولیس نگاه آسیایی نداشت.

وی در خصوص  از دست رفتن پنالتی مهدی طارمی نیز گفت: پنالتی ۵۰-۵۰ است و بازیکنی که پشت توپ قرار می گیرد آن هم در شرایط حساس باید تمرکز بالایی داشته باشد تا بتواند آن را به گل تبدیل کند البته در اوپا شانس گل نشدن به ۲۰ درصد رسیده است اما در آسیا همان ۵۰-۵۰ است.

پیشکسوت استقلال در خصوص عدم حضور تماشاگران در ورزشگاه نیز افزود: بازی بدون تماشاگر بی معنا است و احساس می کنیم که تیم در حال تمرین کردن است. تماشاگران شادابی و طراوت خوبی به ورزشگاه می بخشند و بازیکنان را برای موفقت تهییج می کنند و دیدار پرسپولیس برابر لخویا که بدون تماشاگر برگزار شد باعث شد تا متوجه بشویم نبودتماشاگر چقدر در نتیجه گیری تیم های ما تاثیرگذار است.

وی در پایان و در پاسخ به این پرسش که آسیا استقلال و پرسپولیس به دور بعد صعود خواهند کرد ای خیر، گفت: سرخابی ها کار سختی پیش رو دارند و باید دو بازی مشکل را برابر دو تیم حرفه ای انجام دهند البته کار سخت است اما غیر ممکن نیست.

مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *