Steep Season Pass 2018 Wallpaper

نقد و بررسی بازی Steep: Road to the Olympics

با نزدیک شدن به المپیک زمستانی پیونگ چانگ، شرکت یوبی‌سافت با عرضه بسته الحاقی جدید برای عنوان «Steep»، قصد دارد تا یک بار دیگر شما را به دل بازی‌های زمستانی و تجربه دوباره عنوان Steep کند. از همین رو «Road to Olympic» (RtO) جدیدترین بسته الحاقی عنوان Steep است که هفته گذشته منتشر شد و ما در این مطلب به نقد و بررسی آن پرداخته‌ایم.

RtO بر خلاف Steep با یک بخش داستانی شروع می‌شود. جایی که بازیکنان وظیفه کسب سه مدال طلای المپیک پیونگ چانگ در سه بخش مختلف اسکیت‌بوردینگ را دارند. هر چند سازندگان سعی کرده‌اند با قرار دادن این بخش داستانی عمق بیشتری به بازی بدهند، اما در نهایت نتیجه آن طور که انتظار می‌رود، نیست. این بخش با تعداد زیادی مصاحبه با ورزشکاران واقعی و تجربه آن‌ها در اسیکت‌بوردینگ همراه می‌شود. شما در نقش یک ورزشکار بی‌نام و نشان وظیفه دارید در فاصله ۱۳۰ روز مانده تا المپیک در تمرینات و مسابقات انتخابی پیش از آن شرکت کرده و در نهایت با ورود به المپیک، به کسب ۳ مدال طلا و تاریخ‌سازی بپردازید. هر چند کلیت ماجرا جالب به نظر می‌رسد اما در عمل هیچ چالش و نکته پیچیده داستانی در پیش‌روی شما در این چند ساعت بخش داستانی قرار نخواهد گرفت. مسابقات این بخش شامل تمرینات و مسابقاتی می‌شوند که در عین آسان بودن، تنوع خاصی هم ندارند و حداکثر سه نوع مسابقه در طول این بخش مدام تکرار می‌شود. در حالی که جای خالی اسکی به شدت در این بخش حس می‌شود، سازندگان بازی شما را مجبور به استفاده از اسکیت‌بورد برای انجام مسابقات خواهند کرد. در نهایت با مدال‌آوری در این بخش، بار دیگر سطحی بودن و سر سری بودن بخش داستانی بازی به چشم می‌آید. مدال آوری نه همراه است با مدال و نه مراسم خاص المپیک آن هم برای عنوانی که نام المیک زمستانی را یدک می‌کشد. هر چند بخش داستانی RtO نمی‌تواند ارضا کننده باشد، مخصوصا اگر شما هم همانند نگارنده علاقمند به اسکی باشید، اما در عوض محیط جهان باز RtO همراه است با چالش‌ها و مسابقات فراوان اعم از اسکی، چتر بازی، مسابقات آنلاین و … که می‌تواند ساعت ها شما را مشغول به تجربه این بسته‌ الحاقی کند. البته مسابقات المپیک در این بین نقش کمرنگی‌ دارند و تعدادشان به ۹ عدد می‌رسد، پس اگر شما فقط با هدف تجربه مسابقات المپیک زمستانی به سراغ این عنوان آمده‌اید، خیلی نتیجه دلچسبی نصیب شما نمی‌شود. هم‌چنین به این نکته هم باید اشاره کرد که بازی شامل تمام بازی‌های زمستانی المپیک نمی‌شود و تنها تعداد محدودی از این رقابت‌ها برای RtO در نظر گرفته شده‌است.

Steep ترکیبی از یک عنوان ارکید و شبیه‌سازی بود، حال در RtO گیم‌پلی بازی دچار تغییرات نسبتا زیادی گشته و بیشتر به سمت یک عنوان آرکید می‌رود تا شبیه‌سازی. کنترل بازی بر پایه زمان‌بندی دقیق بنا شده و برای تازه‌کاران هم خیلی زمان‌بر نخواهد بود تا با کنترل بازی آشنا شوند. از سمتی دیگر سیستم امتیاز دهی بازی به شدت دست و دل‌باز عمل می‌کند و در بعضی از مسابقات امتیازات عجیب و غریبی را برای شما رقم خواهد زد به نحوی که به کل چالش بازی را از بین برده و کسب مدال طلا در تمام مسابقات، به امری فوق‌العاده آسان تبدیل گشته‌است. در بخش داستانی بازی انجام تمام مسابقات بدون حتی یک‌بار تمرین، میسر گشته‌ که خیلی نتیجه مطلوبی نداشته و شما را به چالش نخواهد کشید. البته در این بین مسابقاتی هم هستند که به تمرین بیشتری نیاز دارند، مثل مسابقات المپیک مربوط به اسکی. البته چالش اصلی این مسابقات تنها و تنها زمان بندی دقیق و به عبارتی یاد گرفتن کنترل بازی است.

Steep در زمان عرضه یکی از بهترین عناوین موجود از لحاظ بصری بود و RtO هم از این قاعده مستثنا نیست. محیط‌های جدید شامل کره جنوبی و ژاپن می‌شوند.آن‌ها همانند کوه‌های آلپ و آلاسکا که در نسخه اصلی قرار دارند، از وسعت پهناوری بهره می‌برند. هر چند به دلیل پوشیده بودن محیط بازی از برف، خیلی متوجه موقعیت جغرافیایی و در نتیجه وسعت بالا محیط بازی نخواهید شد. البته کوه‌های ژاپن با دارا بودن گونه خاصی از درخت‌ها با رنگ‌های سرخ و زرد، جلوه خاص و چشم نوازی به محیط بازی داده‌اند. برف هم همانند گذشته نقطه قوت Steep به شمار می‌رود. تک‌تک حرکات شما بر روی برف اثر می‌گذارد و پس از عبور از مناطق بازی شاهد قرار گیری رد‌ پا یا چوپ اسکی خود بر روی برف خواهید بود. در کنار بخش هنری، در بخش تکنیکی نتیجه کار سازندگان بازی، مطلوب و قابل تحسین است. فیزیک بازی به خوبی سرعت، شیب و میزان پرش شما را سنجیده و با توجه به آن عکس‌العمل واقعی را ارایه می‌دهد. بازی به صورت ۶۰ فریم بر روی کنسول های One X و PS4 Pro اجرا می‌شود و دو کنسول دیگر و مایکروسافت هم ۳۰ فریم بر ثانیه را ارایه می‌دهند. علاوه بر این بازی از HDR هم پشتیبانی می‌کند و اگر شما هم دارای یکی از کنسول‌های نسل هشتم و TV مورد نیاز برای پخش تصاویر HDR را دارید، Steep لحظات چشم‌نوازی را برای شما رقم خواهد زد.

گزارش‌گران بازی‌های ورزشی معمولا به تکراری شدن پس از چند ساعت از تجربه بازی معروف هستند. اما RtO پا را فرا گذاشته و گزارش‌گر بازی از دقیقه اول شروع به تکرار جملات خود می‌کند. به قدری جملات او تکراری و روی اعصاب می‌روند، که به احتمال زیاد شما هم همانند نگارنده مجبور به بستن صدای آن خواهید بود. هر چقدر گزارش‌گر بازی بد عمل می‌کند، در آن طرف موزیک‌های لایسنس شده و متنوع بازی به خوبی با گیم‌پلی هماهنگ هستند و آدرنالین را در خون شما به گردش در می‌آورند. در بخش صداگذاری هم RtO همانند Steep موفق عمل کرده و صدا چوب اسکی، زمین خوردن و قدم زدن در برف به خوبی قابل شنیدن است.

RtO عنوانی است که نام المپیک زمستانی را یدک می‌کشد، اما از این حیث مجموعه کاملی نیست و شامل تمام بازی‌های المپیک زمستانی نمی‌شود. هر چند از نگاهی دیگر اگر المپیک را فراموش کنیم، RtO به خوبی ساعت‌ها شما را سرگرم خواهد کرد. بازی شامل دو محیط کاملا جدید با تعداد زیادی چلنج و مسابقات مختلف می‌شود که می‌تواند مدت‌ها علاقه‌مندان به اسکی و مخصوصا اسکیت‌بورد را راضی نگه‌دارد.

نقد شده بر روی Xbox One

نقاط قوت

 • گرافیک چشم‌نواز
 • محیط‌های جدید و وسیع
 • مسابقات و چلنج‌های فراوان
 • حس خوب اسکی کردن

نقاط ضعف

 • نبود کامل تمام مسابقات المپیک زمستانی
 • کم‌رنگ بودن حس و حال المپیک
 • بخش داستانی کم عمق
 • گزارش‌گر بازی

تانی کال

بازی سنتر

برچسب‌ها
insta-tanikal
 • Last Day of June

  بررسی بازی Last Day of June

  بررسی بازی Last Day of June بازی‌های ویدیویی علاوه بر اینکه یک مدیوم تعاملی هستند و از این…
 • A Hat In Time

  بررسی بازی A Hat in Time

  بررسی بازی A Hat in Time ۲۰۱۷ یک سال عالی برای پلتفرمرها بود. ریمستر کرش بندیکوت، کاپهد و …
 • PlayerUnknown’s Battlegrounds

  بررسی بازی PlayerUnknown’s Battlegrounds

  بررسی بازی PlayerUnknown’s Battlegrounds برخی بازی‌ها هستند که به ناگاه موجی از بازی…
 • DANGANRONPA V3: KILLING HARMONY

  نقد و بررسی بازی DANGANRONPA V3: KILLING HARMONY

  نقد و بررسی بازی DANGANRONPA V3: KILLING HARMONY ماهیت اصلی سری Danganronpa، همیشه تقابل ا…
 • Finding Paradise

  بررسی بازی Finding Paradise

  بررسی بازی Finding Paradise وقتی که چند سال پیش شانس تجربه بازی To the Moon را داشتم، با ا…
 • CALL OF DUTY

  نقد و بررسی Call of Duty: WW2

  نقد و بررسی Call of Duty: WW2 پس از سفرهای بسیار به زمان‌های متعدد در ادوار مختلف آینده، ه…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *