Hawkeye

نقد سریال هاکای (Hawkeye) | قسمت پنجم

قسمت پنجم سریال Hawkeye با تمرکز روی یلنا بلووا آغاز می‌شود و در ادامه از بزرگ‌ترین غافلگیری خود رونمایی و بینندگان را آماده قسمت پایانی می‌کند. در ادامه با زومجی و نقد اپیزود جدید سریال هاکای همراه باشید.

ادامه نقد ممکن است بخش‌هایی از اتفاقات قسمت پنجم سریال Hawkeye را فاش کند

در قسمت چهارم سریال هاکای بالاخره شاهد حضور یلنا بلووا با بازی فلورنس پیو بودیم تا سریال به اولین وعده غافلگیری خود عمل کند، اما هنوز سوالات زیادی در مورد هویت رئیس اصلی گروه ترک‌سویت مافیا و همچنین نقش مادر کیت بیشاپ در این ماجرا وجود داشت. حالا در اپیزود پنجم سریال Hawkeye شاهد مسیری هستیم که یلنا بلووا از فیلم Black Widow تا این سریال طی کرده است. البته این موضوع تا حدی باتوجه‌به تیزر منتشر شده از سریال قابل پیش‌بینی بود.

یکی از سوالاتی که پس از فیلم بلک ویدو به‌وجود آمد، این بود که یلنا بلووا پس از جدایی از ناتاشا رومانوف چه مسیری را طی کرده و در قسمت پنجم سریال Hawkeye به این سؤال پاسخ داده شد. اگرچه ما از قبل هم می‌دانستیم یلنا نیز بخشی از نیمی از مردم جهان بود که با بشکن تانوس پودر شده، اما در این قسمت شاهد پخش این صحنه هستیم که مهم‌ترین تفاوت آن سرعت پودر شدن و بازگشت شخصیت است. درواقع در این صحنه ما از نگاه یلنا این اتفاق را دیدیم و حالا او دیگر قرار نیست به دیگر بلک ویدوها کمک کند و مسیر جدیدی را قرار است دنبال کند.

جرمی رنر در نقش کلینت بارتون و هیلی استاینفلد در نقش کیت بیشاپ در حال پیاده روی در خیابان در قسمت پنجم سریال Hawkeye

قسمت پنجم سریال Hawkeye با تمرکز روی مسیر یلنا بلووا از فیلم بلک ویدو تا سریال آغاز می‌شود

این صحنه فلش‌بک به ورود شخصیت یلنا بلووا به سریال Hawkeye کمک زیادی کرده است و حالا شاهد اولین ملاقات رسمی او با کیت بیشاپ هستیم. نمی‌دانیم که باید منتظر دوست شدن این دو شخصیت در آینده باشیم یا نه، اما تفاوت‌های این دو شخصیت باعث شد تا صحنه مشترک آن‌ها به صحنه جالب و بامزه‌ای تبدیل شود که در یک طرف کیت بیشاپ را داریم که تازه با چنین اتفاقاتی مواجه شده و هنوز کنار آمدن با آن برایش سخت است و در طرف مقابل یلنا بلووا به‌دنبال گرفتن اطلاعات است و هیچ رحمی ندارد. البته این موضوع شاید برخی از طرفداران را یاد تفاوت دو شخصیت Vi و کیتلین در انیمیشن Arcane بیندازد و شاید برخی طرفداران هم بدشان نیاید که مارول همچنین مسیری را برای کیت بیشاپ و یلنا بلووا دنبال کند.

البته الزاما قرار نیست راه این دو شخصیت در آینده با هم باشد و ممکن است مارول برنامه بسیار متفاوتی برای هر یک داشته باشد. در هر حال شیمی خوبی بین هیلی استاینفلد و فلورنس پیو شکل گرفته و حتی با اینکه می‌توانستیم این موضوع را از قبل هم پیش‌بینی کنیم، اما حالا به قطعیت رسیدیم. این قسمت نیز روندی تقریبا مشابه قسمت قبلی دارد با این تفاوت که بعد شروع قدرتمند این قسمت، کمی روند اتفاقات کند می‌شود تا خودش را برای بخش پایانی قسمت و همچنین اپیزود پایانی آماده کند. البته ما در طول قسمت شاهد دستگیری دوکین یا شمشیرزن بودیم و این سؤال پیش می‌آید که آیا مارول برای او در آینده و فصل دوم برنامه دارد یا قرار است پرونده او به این شکل بسته شود؟

ملاقات جرمی رنر در نقش کلینت بارتون با اعضای ترک سویت مافیا در قسمت پنجم سریال Hawkeye

شیمی خوبی بین هیلی استاینفلد و فلورنس پیو در سریال Hawkeye شکل گرفته است

البته یک قسمت دیگر مانده و ما باید تا هفته آینده صبر کنیم. در هر حال شمشیرزن از دشمنان اصلی هاکای است و می‌تواند شخصیت منفی جذابی برای فصل دوم احتمالی باشد. اما قسمت پنجم سریال Hawkeye بالاخره مهم‌ترین سوالات ما را پاسخ داد. اول از همه اینکه اکنون می‌دانیم النور بیشاپ پشت استخدام یلنا بلووا قرار دارد و او آن شخصیتی که دخترش فکر می‌کند نیست و رازهای زیادی در مورد او وجود دارد. اما از آن طرف شخص دیگری را داریم که حالا می‌دانیم او پشت همه اتفاقات و همچنین مرگ پدر اکو قرار دارد و آن شخص هم کسی نیست جز ویلسون فیسک.

البته اگر این موضوع قبلا لیک نشده بود قطعا می‌توانست بیشتر باعث غافلگیر شدن و هیجان‌زده شدن ما شود، اما بازگشت ویلسون فیسک بدون شک بهترین اتفاقی بود که در سریال Hawkeye می‌شد رخ دهد و خوشبختانه مارول طی این مدت توانسته از فرصت‌هایی که وجود دارد، استفاده بهتری کند تا اینکه شخصیت‌هایی را که می‌توانستند در یک اثر حضور داشته باشند، از برنامه حذف کند تا تمرکز تنها روی شخصیت یا شخصیت‌های اصلی باشد. خبر بهتر این است که وینسنت دن آفریو برای نقش ویلسون فیسک بازگشته است و حالا به‌لطف یلنا می‌دانیم که او در حال همکاری با النور بیشاپ است.

آلاکوآ کاکس در نقش مایا لوپز در قسمت پنجم سریال Hawkeye به ملاقات رونین رفته است

در پایان قسمت پنجم سریال Hawkeye بالاخره شاهد بازگشت شخصیت ویلسون فیسک هستیم

همچنین او کنترل ترک‌سویت مافیا را دارد و او کسی است که اطلاعات غلط به رونین داده بود که این موضوع باعث مرگ پدرش اکو شد. صد البته بازگشت ویلسون فیسک خبر خوشحال کننده‌ای است و می‌توانیم منتظر حضور پر رنگ این شخصیت در قسمت پایانی سریال Hawkeye باشیم، اما شاید نحوه ورود فیسک می‌توانست کمی بهتر باشد. درست است که ایده نمایش عکس ویلسون فیسک و النور شاید در ظاهر جالب باشد، اما بهتر بود ما او را در ابتدا در حال صحبت با النور بیشاپ یا هر شخص دیگری ببینیم یا حتی پس از نمایش عکسش، شاهد صحنه صحبتش با النور بودیم. حتی می‌شد یک صحنه پس از پایان با محوریت ویلسون فیسک نیز قرار داد، اما متاسفانه این اتفاق رخ نداد.

البته می‌شود انتظار داشت که در قسمت بعدی بخشی از سریال به ویلسون فیسک اختصاص داده شود و احتمالا مثل یلنا بلووا، مسیری را که او طی این مدت طی کرده است، خواهیم دید. البته فعلا نمی‌دانیم چقدر داستان او در سریال دردویل قرار است حفظ شود و اصلا ارتباطی بین این دو نسخه وجود دارد (که احتمالا خواهد داشت)، اما بدون شک این تنها شروع کار ویلسون فیسک است و احتمالا قبول دارید که طرفداران دردویل روزهای خوبی را قرار است تجربه کنند که بدون شک اعلام خبر ساخت اقتباس جدید Daredevil می‌تواند آخرین خبر و اتفاق خوب مارول برای طرفدارانش در سال ۲۰۲۱ باشد.

فرا فی در نقش کازی در قسمت پنجم سریال Hawkeye

ویلسون فیسک می‌توانست به شکل بهتری وارد سریال شود

البته یادمان نرود که سریال بوبا فت نیز تا پس از پایان فصل دوم سریال The Mandalorian تایید نشده بود. در هر حال معرفی فیسک می‌توانست بهتر در سریال باشد و اجرا شود، اما باز هم بازگشت او خبر خوبی است البته همچنان ممکن است مارول همه کارت‌های خودش را فاش نکرده باشد. همچنین هویت واقعی زن کلینت بارتون نیز همچنان مثل یک راز حفظ شده است. اما بخش دیگر اپیزود پنجم سریال هاکای مبارزه کلینت بارتون با هویت رونین است که باز هم شاهد صحنه اکشن با کیفیتی در سریال هستیم، اما چرخش دوربین و کات‌های ناگهانی به‌خاطر درجه سنی باز هم کمی آزار دهنده هستند.

در مجموع شاید اگر درجه سنی کارهای دیزنی پلاس کمی بالاتر شود، می‌تواند به صحنه‌های اکشن فیلم‌ها و سریال‌های این شبکه کمک زیادی کند. این موضوع بدون شک در مورد سریال Moon Knight نیز می‌تواند صدق کند و باید دید سازندگان چقدر می‌توانند در آینده محدودیت‌های درجه سنی را به چالش بکشند. در مجموع اپیزود پنجم سریال Hawkeye مسیر قسمت‌های قبلی را حفظ کرده و توانسته ترکیب و توازن خوبی بین صحنه‌ها و لحن‌های سریال ایجاد کند.

تصویر گرفته شده ویلسون فیسک و النور بیشاپ توسط یلنا بلووا در قسمت پنجم سریال Hawkeye

برخی از صحنه‌ها مثل صحنه افتتاحیه تا صحبت یلنا با کیت بیشاپ از بهترین صحنه‌های ۵ قسمت سریال هستند و همچنین شاهد ارجاعات جالبی مثل غذایی که یلنا پخته بود و به ابتدا فیلم بلک ویدو اشاره داشت، نیز هستیم.

قسمت ششم سریال Hawkeye می‌تواند باعث رستگاری کلینت بارتون شود و صد البته هنوز داستان‌های بیشتری برای گفتن از این شخصیت وجود دارد و باید دید در اپیزود پایانی چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.
تانی کال

زومجی

insta-tanikal

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *