خانه ورزش اخبار ورزش هفتصدمین بازی اینیستا در شب هشتصدمین پیروزی بارسا در نیوکمپ، در لالیگا

هفتصدمین بازی اینیستا در شب هشتصدمین پیروزی بارسا در نیوکمپ، در لالیگا

0

آندرس اینیستا، کاپیتان بارسلونا در این دیدار برای هفتصدمین بار در مجموع دیدارهای رسمی و غیر رسمی لباس بارسلونا را به تن کرد. کاپیتان این روزهای بارسلونا برای نخستین بار در زمان هدایت رکساچ لباس بارسلونا را در دیدار مقابل اسپانیول به تن کرد و در نهایت موفق شد با نتیجه ۱-۰ از زمین بازی خارج شود.

پیروزی بارسا در این دیدار دو جنبه دیگر نیز داشت، این پیروزی هشتمین پیروزی خانگی پیاپی بارسلونا بود که از زمان حضور لوییز انریکه در نیوکمپ بی سابقه بوده است. همچنین با این پیروزی بارسلونا به رکورد ۸۰۰ پیروزی در ورزشگاه نیوکمپ در رقابت های لالیگا دست یافت. ورزشگاه نیوکمپ سال ۱۹۵۷ ساخته شده است و بارسا در مجموع ۱۰۵۷ بار در این ورزشگاه در رقابت های لالیگا به مصاف حریفان رفته است و موفق شده است در این دیدارها ۸۰۰ بار به پیروزی دست یابد، ۱۶۴ تساوی و تنها ۹۳ شکست آماری فوق العاده برای کاتالان ها در ورزشگاه خانگی در رقابت های لالیگا بوده است. بدین ترتیب بارسا ۷۵،۶۸ % از دیدارهای خانگی خود در رقابت های لالیگا را با پیروزی پشت سر گذاشته است.

لازم به ذکر است که بارسلونا در مجموع تمامی رقابت ها ۱۵۱۶ بار در ورزشگاه نیوکمپ به میدان رفته است که ۱۱۳۲ پیروزی، ۲۴۱ تساوی و ۱۴۳ شکست آمار این تیم در مقابل رقبا بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *