روز گذشته خبری مبنی بر عرضه نخستین بازی سوپر ماریو برای آیفون منتشر شد که طی آن، به پای گذاشتن این بازی کلاسیک و بسیار قدیمی به دنیای گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های اپل اشاره کردیم. با وجود گران قیمت بودن بازی سوپر ماریو (قیمت ده دلاری)، کاربران زیادی از بدو ورود این بازی به فروشگاه اپل، در حال دانلود و نصب آن هستند. کاربران اندروید و دوست‌دار نوستالژی، که تعدادشان به مراتب بسیار بیشتر از کاربران آی او اس است، با مشاهده عدم توانایی خود برای لذت بردن از بازی قارچ‌خور، بعید نیست برای دریافت آن در تله منابع تایید نشده افتاده و در دام نسخه تقلبی سوپر ماریو ران (Super Mario Run) گیر بیفتند.

نسخه تقلبی سوپر ماریو ران ، چالشی جدی پیش پای کاربران اندرویدی

همراه با ارائه بازی سوپر ماریو ران برای سیستم عامل آی او اس، هیچ خبر رسمی از سوی نینتندو در رابطه با زمان انتشار احتمالی آن برای پلتفرم اول دنیای موبایل اعلام نشد. با توجه به گنگ بودن زمان راه یافتن این بازی به فروشگاه گوگل پلی، از دیروز کاربران زیادی به امید تجربه این بازی دست به دامن منابع مختلف شده و به دنبال راهی برای اجرای سوپر ماریو ران در بر روی گوشی اندرویدی خود می‌گردند. باید اعلام کنیم که بهتر است برای جلوگیری از به دام افتادن توسط نسخه تقلبی سوپر ماریو ران ، کمی صبر پیشه کرده و تا مشاهده آن بر روی گوگل پلی منتظر بمانید.

نسخه تقلبی سوپر ماریو ران

معمولا کاربران امروزی به هیچ عنوان دست بردار نبوده و برای پیدا کردن یک اپلیکیشن مورد نظر، از یک برنامه کاربردی گرفته تا یک بازی مهیج، روش‌های مختلفی را امتحان می‌کنند. همواره دیده‌اید که با مراجعه به فروشگاه گوگل پلی برخی آیتم‌ها غیر قابل دانلود بوده و امکانی برای دریافت آن از مورد تاییدترین منبع نرم افزارهای اندروید وجود ندارد. در چنین مواردی کاربران یا دست به دامن افراد دارای این اپلیکیشن شده و به نحوی فایل نصبی را از گوشی آن‌ها استخراج می‌کنند و یا اینکه با جستجو در گوگل، بر روی لینک دانلود هر وب سایت مدعی عرضه آن برنامه کلیک می‌کنند.

نمونه چنین اتفاقی را حین عرضه بازی جنجالی و انفجاری پوکمون گو شاهد بودیم. در ابتدای ارائه بازی بر روی گوگلی پلی، کاربران برخی از کشورها قادر به دانلود و نصب آن بودند. در ادامه این اتفاق کاربران دارای دسترسی نصب، آن را دانلود کرده و در ادامه فایل نصبی را مجددا ایجاد کردند. با انتشار این فایل نصبی تمامی کاربران کشورهای مختلف توانستند تا پیش از برنامه زمانی مد نظر نینتندو برای عرضه منطقه‌ای بازی، آن را دانلود کنند. اما چرا چنین اتفاقی برای سوپر ماریو ران نمی‌افتد؟

نسخه تقلبی سوپر ماریو ران

موضوع اینجاست که نسخه اندروید بازی هنوز وجود نداشته و مشاهده هر آیتمی با این عنوان به منزله یک نسخه تقلبی سوپر ماریو ران خواهد بود. تفاوتی ندارد که در کدام کشور زندگی می‌کنید، چون در واقع نه تنها این بازی بر روی گوگل پلی وجود ندارد، بلکه هنوز هیچ فایلی به نام سوپر ماریو ران با پسوند apk به منظور نصب بر روی دستگاه‌های اندرویدی عرضه نشده است. مطمئنا وب سایت‌هایی وجود دارند که با مشاهده هجوم کاربران به جستجو پیرامون نسخه اندرویدی، مدعی عرضه فایل apk سوپر ماریو ران شوند. دو حالت بیشتر وجود ندارد؛ یا با باز کردن این وب سایت با صفحه‌ای حاوی متن “به زودی عرضه خواهد شد” مواجه شده و یا با یک لینک دانلود برخورد می‌کنید. این لینک بدون شک برای دانلود نسخه تقلبی سوپر ماریو ران بوده و به احتمال زیاد یک بد افزار مخرب را در دل دارد.

اگرچه شبیه سازهای آی او اس بدون شک در دنیای وب پیدا می‌شوند، اما عملکرد آن‌ها هرگز مورد تایید نبوده و گهگاه با ریسک‌هایی همراه هستند. این دسته از شبیه سازهای آی او اس در واقع فایل‌هایی با پسوند apk و قابل نصب بر روی دستگاه‌های اندرویدی بوده و تنها در منابع غیر قابل اعتماد عرضه نرم افزار موجود هستند. هرگز هیچ وب سایت معتبری چنین چیزی را ارائه نمی‌کند، پس با دانلود و نصب اپلیکیشن مدعی شبیه سازی آی او اس در اندروید، در واقع امنیت گوشی خود را به خطر انداخته‌اید. در ادامه این کار احتمالا مجددا مجبورید تا دست به دامن یک منبع غیر مطمئن دیگر شده و به دنبال نسخه رایگان و تقلبی سوپر ماریو ران بگردید. این همه ریسک آیا ارزش تجربه یک بازی را دارند؟ در نظر داشته باشید منظور از شبیه ساز در اینجا برنامه‌هایی نیست که تنها ظاهر آیفون را در قالب یک لانچر بر روی گوشی شما فراهم می‌کنند.

نسخه تقلبی سوپر ماریو ران

پس از نصب شدن نسخه تقلبی سوپر ماریو ران و وارد شدن یک بد افزار به گوشی، هر اتفاقی ممکن است برایتان رخ دهد. مشاهده لگ‌های متداوم، ریست شدن گوشی و یا زدن تیر خلاصی و از کار انداختن کلی دستگاه از عواقب احتمالی  نصب یک نرم افزار هستند. عواقب جبران ناپذیر به سرقت اطلاعات شما مربوط می‌شود که در واقع هدف اصلی و عمده بد افزارهای مختلف را شکل می‌دهند. بهترین توصیه برای طرفداران این بازی نوستالژیک، پس زدن نسخه تقلبی سوپر ماریو ران و انتظار تا زمان عرضه آن بر روی گوگل پلی است. نینتندو مطمئنا بازار پر سود اندروید را رها نخواهد کرد.

منبع : گجت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *