نینتندو کمپانی عجیب و غریبی است و درست در زمانی که فکر می‌کنید دیگر خبری از حضور این برند ژاپنی در بازار حس نمی‌شود، آنها به طور ناگهانی ظاهر می‌شوند و با عرضه‌ی پوکمون گو، جدیدترین دنباله از بازی افسانه‌ی زلدا و البته کنسول نینتندو سوییچ (Nintendo Switch)، تمام معادلات بازار بازی های ویدیویی را به هم می‌زنند و رکوردهای قبلی را جابه‌جا می‌کنند!

طبق گزارش جدیدی که از نیک وینگفیلد (Nick Wingfield)، خبرنگار روزنامه‌ی نیویورک تایمز و به نقل از رجی فیلس ام (Reggie Fils-Aime)، مدیر تشکیلات نینتندو در آمریکا، منتشر شده است، کنسول خلاقانه‌ی نینتندو سوییچ موفق شده است که رکورد فروش دو روز اول تمام سیستم‌های سخت افزاری در تاریخ نینتندو در ایالات متحده‌ی آمریکا را به خود اختصاص دهد و رقم قبلی را بشکند. این خبرنگار به خصوص بر روی این موضوع تاکید کرده است که موفقیت این کنسول با توجه به عرضه شدن در ماه مارس (به جای فصل تعطیلات که معمولا عرضه‌ی محصولات مرتبط با دنیای بازی در آن بازه انجام می‌گیرد)، ارزش بیشتری پیدا کرده است.

تا این زمان، رکورد فروش در دو روز اول به کنسول بسیار محبوب نینتندو Wii اختصاص داشت که حالا کنسول نینتندو سوییچ با اقتدار و برخلاف بسیاری از پیش‌بینی‌های کارشناسان بازار، موفق به شکستن آن شده است. البته میزان این اقتدار و تفاوتی که فروش کنسول سوییچ با مدل وی داشته است، به دلیل اینکه آمار و ارقام دقیق میزان فروش آنها رسانه‌ای نشده است، هنوز به طور کامل مشخص نیست، اما جالب است بدانید که نینتندو در آن زمان اعلام کرده بود که کنسول وی موفق شده است فروشی ۶۰۰ هزار واحدی را در هشت روز اول عرضه‌ی آن در ایالات متحده‌ی آمریکا به خود اختصاص دهد، بنابراین مدیران این کمپانی ژاپنی علاقه‌ی فراوانی دارند که هر چه سریعتر از آن رقم قبلی عبور کنند؛ کنسول نینتندو وی با فروشی معادل ۱۰۰ میلیون واحد در سراسر جهان، یکی از موفق‌ترین کنسول ها در تاریخ بازی‌های ویدیویی است که در سراسر کشورهای جهان روانه‌ی بازار شده است.

فروش ۲ روز اول عرضه‌ی نینتندو سوییچ در روزهای جمعه و شنبه، رکورد فروش دو روز اول تمام سیستم‌های فروخته شده در تاریخ نینتندو در کشور آمریکا را شکسته است؛ این رکورد تا پیش از این در اختیار کنسول وی قرار داشت.

— Nick Wingfield (@nickwingfield) March 6, 2017

نسخه‌ی جدید بازی زلدا نیز در این افتخارآفرینی همراه نینتندو سوییچ بوده است

کنسول نینتندو سوییچ رکورد فروش این کمپانی ژاپنی را به خود اختصاص داد

بعد از انتشار این توییت، در یک توییت دیگر که آن را در زیر مشاهده می‌کنید، نیک وینگفیلد همچنین تایید کرده است که بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild به عنوان دنباله‌ی جدید این سری بازی افسانه‌ای، موفق شده است رکورد فروش بازی های هنگام عرضه در تاریخ تمام کنسول‌های نینتندو را به خود اختصاص دهد؛ بازی‌هایی نظیر Wii Sports که به صورت باندل شده و به همراه کنسول عرضه می‌شوند، در این رکورد به حساب نمی‌آیند.

این دستاورد بسیار بزرگ نینتندو وقتی جذاب‌تر می‌شود که بدانیم بازی‌هایی نظیر Super Mario 64 در زمان عرضه‌ی کنسول فوق محبوب نینتندو ۶۴ نیز در این رقابت با نسخه‌ی جدید افسانه‌ی زلدا حاضر بوده‌اند و همچنین نسخه‌ی Breath of the Wild برای دارندگان کنسول وی نیز قابل خریداری است.

دنباله‌ی بازی زلدا برای کنسول نینتندو سوییچ ، رکورد پرفروشترین بازی زمان عرضه را در تاریخ نینتندو به خود اختصاص داده است (صرف نظر از بازی‌های باندل شده با کنسول نظیر Wii Sports)

— Nick Wingfield (@nickwingfield) March 6, 2017

گفتنی است که کمپانی سازنده، هنوز هیچ آمار و ارقام دقیقی را از میزان فروش کنسول نینتندو سوییچ و البته دنباله‌ی سری بازی‌های زلدا اعلام نکرده است و مطمئنا با پیگیری این روند، احتمالا شاهد ارائه‌ی گزارشی باورنکردنی و تاثیرگذار بر روی بازار سهام، طی هفته‌های آینده از سوی این برند ژاپنی خواهیم بود.

گجت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *