Polar M200

نقد و بررسی تخصصی ساعت هوشمند Polar M200

ویژگی های متوسط با قیمت مقرون به صرفه

خصوصیات:

 • همراه با GPS
 • مانیتور ضربان قلب
 • قابلیت دنبال کردن فعالیت ها و ورزش های مختلف
 • ساختار ضد آب ساعت

طراحی آن کمی ضعیف است و نیاز به اصلاح دارد . علاوه بر آن GPS در بعضی از موارد کند کار می کند. اما روی هم رفته ساعت ورزشی Polar M200 نسبت به قیمت مناسبی که دارد یک انتخاب بسیار خوب به شمار می آید.

مزایا:

 • GPS منظم
 • عمر باتری مناسب
 • مانیتور ضربان قلب

معایب:

 • صفحه نمایش قدیمی
 • طراحی ضعیف
 • کند بودن GPS در هنگام روشن کردن

بررسی ساعت هوشمند Polar M200

ساعت Polar M200 با قیمت بسیار مناسب و مقرون به صرفه خود توانسته است بازار ساعت های ورزشی با قیمت پایین را هدف قرار بگیرد و با قیمت $149.95/£129.50/AU$199 خریداری شود.

به صورت کلی ساعت POLAR سری M200  GPS قابل قبول همراه با مانتور چشمی ضربان قلب، قابلیت اتصال به گوشی هوشمند، دنبال کردن فعالیت های بیست و چهار ساعت روز، هفت روز هفته به همراه قابلیت دنبال کردن فعالیت های از پیش تعیین شده ی ورزشی را ارائه میدهد.

سوال اساسی این است که آیا این ساعت نسبت به قیمت آن انتخاب مناسبی برای شما هست و یا نه، علی الخصوص زمانی که با ساعت های ارزان قیمتی مثل Fitbit Charge 2 وGarmin Vivosmart HR+. مقایسه می شود .

بررسی ساعت هوشمند Polar M200

طراحی

 • سبک، مطمئن و راحتص
 • ساده، طراحی ضعیف
 • ابتدایی، صفحه ی قدیمی

از لحاظ زیبایی شناسی ساعت Polar M200 به همراه بند سلیکونی که اطراف آن را پوشانده است، تقریبا ساده است.

بند این ساعت با دوام است و هنگامی که برای مدت زیادی از آن استفاده کنید کاملا احساس راحتی خواهید کرد. در حقیقت، وزن این ساعت تنها 40 گرم است بطوریکه گاهی فراموش میکنید که این ساعت را روی مچ خود بسته اید.

اگرچه ترکیب طراحی ابتدایی بند و وزن ساعت باعث ایجاد سوالاتی از نظر کیفیت میشود، اما M200 کیفیت قابل توجهی خصوصا در مقایسه با گزینه های مقرون به صرفه مثل Garmin Forerunner 235 ندارد، اما منطبق با قرار گیری در بودجه پایین بازار ، آیا نیاز هست که اینطور باشد؟

مسلما، بدتر از چیزی شبیه Garmin Vivosmart HR، برای مثال، به نظر نمیرسد.

در خصوص صحبت از سادگی این ساعت می توان گفت که ، دو دکمه در اطراف صفحه نمایش ، تمامی قابلیت هایی که جهت اجرای لیست ویژگیهای  M200 احتیاج است را فراهم میکند.

دکمه سمت چپ جهت برگشت به منوی گزینه ها ،نشانگر مکث/ایست ورزش همگام سازی با برنامه گوشی هوشمند و یا روشن کردن چراغ پشت گوشی استفاده می شود.

فشار سریع دکمه سمت راست ساعت قابلیت چرخیدن در منو صفحه نمایش را ایجاد میکند، در حالیکه یک فشار طولانی تر دکمه به شما امکان انتخاب گزینه ی مدنظر را میدهد. در ابتدا داشتن عملکردهای چندگانه تنها با دو دکمه کمی مشکل است اما بعد از یک هفته یا به دلیل استفاده منظم شما خیلی سریع با آن سازگار میشوید.

بررسی ساعت هوشمند Polar M200

پورت شارژ Polar M200 روی پایه ساعت قرار دارد. این جایگاه کاملا پوشانده شده است اما شما میتوانید به راحتی با کنار کشیدن ساعت از روی بند به آن دسترسی داشته باشید. سپس ساعت به وسیله ی کابل USB که همراه با ساعت در جعبه ارائه میشود قابل شارژ کردن است.

شاید کمی ناراحت کننده باشد که برای شارژ کردن مجبور باشید ساعت را از روی بند ساعت کنار بکشید مخصوصا با به بازار آمدن مدل های جدید تر مثل Polar M430 که تمام امکانات را دارد و همچنین به راحتی قابل شارژ است خود بند ساعت به وسیله ی قفل فلزی بسته میشود که احساس امنیت را منتقل میکند و همچنین دارای سوراخ های متعدد برای سایز مچ های متفاوت است.

ساعت Polar در پنج رنگ بند مختلف ارائه میشود: مشکی، قرمز، زرد، آبی و سفید. راحتی در تعویض بند ساعت در صورتی که شما مایل به پرداخت هزینه ی بیشتر برای بند های اضافه باشید به شما این امکان را میدهد که بر حسب حالت های مختلف خود آنها را با ترکیب کنید و تغییر دهید .

صفحه نمایش

صفحه ی نمایش Polar M200 با احتساب حجم زیادی که منوی صفحه ی چرخشی به خود اختصاص داده است، تقریبا کوچک است. اطراف صفحه ی نمایش به شکلی طراحی شده است که به کاربر اجازه میدهد به راحتی سطح فعالیت های خود را در یک نگاه کلی در طول روز دنبال و مانیتور کند.

خود صفحه ی نمایش به خودی خود ابتدایی است، بدون داشتن صفحه ی نمایش لمسی و گرافیک و رنگ بالا، و داشتن صفحه نمایش LED نقطه ایی ماتریکسی ) تابلو روان)حس قدیمی بودن را القا میکند.

بررسی ساعت هوشمند Polar M200

اگر به دنبال صفحه نمایش جذاب تری باشید شاید بد نباشد که ساعت Polar M600 را امتحان کنید اما دراین صورت باید آماده به پرداخت هزینه ی بیشتری باشید. ساعت Polar عملکرد خود را در سری M200 آسان ولی در عین حال کاربردی نگه داشته است. در حالی که تجربه ی کلی از استفاده این ساعت تداعی کننده حس بالای کیفیت نیست و در عین حال با پرداخت این مقدار بودجه چیزی بیشتر از این هم انتظار ندارید.

با این حال، چیزی که M200 در سبک ناکارآمد میکند ، بیشتر از آن چیزی است که نسبت به ویژگی هایی که دارد قیمت آن مد نظر باشد.

حافظه، کارآیی و تناسب اندام

 • GPS دقیق است اما به هنگام روشن کردن کند است
 • مانیتور ضربان قلب عالی کار میکند
 • بیشتر مناسب دویدن است تا دیگر ورزش ها

ما متوجه شدیم که GPS منظم ساعت Polar M200 بیشتر مواقع در ردیابی هرگونه فعالیت در فضای باز بسیار دقیق است. M200 همچنین هر توقف متوجه خواهد شد و به طور خودکار فعالیت را برای شما متوقف و سپس هنگام شروع و حرکت دوباره راه اندازی مجدد میکند.

اگر چه، دو یا سه بار در طول آزمایش، سیگنال GPS در وسط دویدن از کار افتاد ، اما تنها فقط برای چند ثانیه با این حال در یک مرتبه دویدن GPS به مدت دو دقیقه از کار افتاد واین بدان معناست که بخشی دویدن ردیابی نشد و داده های دویدن پس از فعالیت تا حدودی درهم شکسته شد و مخدوش شد.

دیگر نا کار آمدی که در هنگام آزمایش M200 دریافتیم بردن زمان زیاد برای برای قفل کردن بر روی GPS قبل از شروع فعالیت بود. این ساعت به شما پیشنهاد می کند که «برای پیدا کردن GPS، کاملاایستاده باشید»، زمانی که می تواند بین چندین دقیقه حتی زمانی که آسمان صاف و بدون ابر باشد به طول بیانجامد.

این بدان معنی بود که هنگام ورزش همراه با دیگران باید از آنها میخواستید برای اینکه GPS شما روشن شود در سرما بمانند و حوصله اشان سر برود. میتوانید بدون روشن کردن GPS نیز به ورزش خود ادامه دهید در صورتی که مسافت طی شده شما در GPS ثبت نمیشود.

با این حال داشتن قابلیت GPS در این محصولات ارزان رایج نیست. برای مثال ساعتFitbit Charge 2 قابلیت اتصال به GPS را ندارد.با این حال بسیار محبوب و رایج است. ما مشکلی در مانیتور ضربان قلب Polar M200 پیدا نکردیم و هنگامی که ساعت سفت به دور مچ بسته میشود به سرعت و راحتی شروع به کار میکند و تا زمان انجام فعالیت مورد نظر فعال است.

بررسی ساعت هوشمند Polar M200

در مقایسه با مانیتور ضربان قلب بند دور سینه سنسور های چشمی ساعت M200 کار آرایی بهتری دارد. این فقط در زمانی اتفاق می افتد که فواصل زمانی کوتاهتری از سنسور های چشمی درگیر میشود و با نوسانهای سریع ضربان قلب ادامه یابد.

ساعت M200 را می توان به راحتی استفاده و اطلاعات را ذخیره کرد. اطلاعات ذخیره شده لحظه ایی را پاک کرد. قابلیت چرخش منو در زمان ورزش هنگامی که قادر به خواندن اطلاعات از فاصله ی دور نیستید را در صفحه ی نمایش خود دارد. اطلاعاتی از قبیل ضربان قلب، سرعت حرکت ،طول مدت و بسیاری اطلاعات مفید دیگر.

همچنین میتوانید گزینه های روی صفخحه نمایش را در صفحه ی وب سایت Polar Flow شخصی سازی کنید و به شما این اجازه را می دهد که گزینه ایی که مایل هستید در هنگام فعالیت خود دنبال کنید را انتخاب نمایید. همچنین گزینه ی auto-lap وجود دارد که آن نیز قابل تغییر و شخصی سازی است. اما هر کیلومتر در هنگام دویدن به خالت اولیه خود باز می گردد.

تنها مشکل کوچک که هنگام استفاده از M200 پیدا کردیم اندازه ی صفحه ی نمایش بود. اگر چه به صورت کلی صفحه ی نمایش واضحی برای خواندن دارد، اما در بعضی از مواقع خواندن اطلاعات در هنگام دویدن با سرعت سریع تر مشکل می شود.

برای مثال هنگامی که به اطلاعات auto-lap نگاهی می اندازیم ممکن است تشخیص بین 4:01 با 4:06 کمی مشکل باشد. این مسئله ی بزرگی نیست اما قطعا آشکار است.

یکی از بهترین ویژگی های ساعت Polar M200 قابلیت دنبال کردن تمرین و برنامه های ورزشی مشخص شده و با برنامه ریزی است. شما قادر هستید که هدفی را برای خود در سایت Polar Flow انتخاب نمایید برای مثال دو 5 کیلومتر مارتن ، و این برنامه را در تاریخ مشخص شده قرار دهید. ساعت Polar به صورت برنامه ریزی شده سری از تمرینات از پیش تعیین شده را در تقویم شما قرار می دهد.

شما می توانید این برنامه ریزی تمرینی را بر روی ساعت و اپلیکیشن خود دانلود کنید و سپس این برنامه را روز به روز دنبال کنید. این یک ویژگی خیلی عالی برای کسانی است که دنبال شروع کردن تمرینی و یا دنبال کردن هدف و برنامه ای باشند .ولی برای کسانی است که اطلاع ندارن چگونه تمرین با برنامه ریزی را دنبال کنند.

بررسی ساعت هوشمند Polar M200

از آنجایی که ما بیشتر ویژگی ها و خصوصیات این سری Polar M200 را مرتبط با ورزش دو بیشتر از دیگر ورزش ها پیدا کرده ایم ، اگر چه قابلیت ها و گزینه هایی برای تمامی ورزش ها ارائه داده است، ساعت M200 بیشتر مناسب ورزش دو است و کارآرایی بهتری دارد و مناسب تمامی ورزش ها از آنجایی که قابلیت تغییر بین دو یا سه دستور در یک ورزش را ندارد، نیست .

برای مثال اگر در یک گردهمایی ورزشی شرکت کنید باید برای شروع هر فعالیت دیگری را خاموش کنید. و گستره ی زمینه های در دسترس برای دنبال کردن بعضی از ورزش ها به اندازه قابلیت های مدل دو پیشرفته نیست. برای مثال اگر چه که ساعت ضد آب است و میتوانید با آن شنا کنید. اما مسافت را در استخر اندازه نمیگیرد.

ساعت Polar M200 همچنین می تواند به عنوان وسیله ایی برای دنبال کردن فعالیت های بدن سازی نیز استفاده میشود. با تنظیم ساعت از همان اولین زمان استفاده می توانید از این قابلیت استفاده کنید. این ویژگی امکانی فراهم می آورد که قاب بزرگ ساعت به چشم بیاید.

هر اندازه به هدف تعیین شده نزدیک تر می شوید. نقطه های کوچکی خارج از صفحه نمایش اصلی پدیدار میشود که میزان درصدی که از هدف خود را انجام داده اید مشخص می کند.

همچنین میتوانید از این ساعت در هنگام خواب استفاده کنید و فعالیت های خواب خود را در رخت خواب دنبال کنید. زمانی که در صبح ساعت خود را با اپلیکیشن همگام کردید می توانید اطلاعاتی از قبیل مدت زمان خوابیدن. کیفیت خوابیدن خود را دنبال کنید. همچنین اپلیکیشن Polar با ارائه دادن جزیتات کارآمد جز یکی از محبوب ترین اپلیکیشن های دنبال کنند خواب است.

بررسی ساعت هوشمند Polar M200

همچنین میتوانید از ساعت Polar M200 به عنوان ساعت هشدار استفاده کنید.به راحتی می توانید ساعت بیدار شدن خود را تنظیم کنید و ساعت را با اپلیکیشن خود قبل از خواب همگام سازی کنید و هنگامی که باید بیدار شوید روی ساعت شما ویبره میخورد.

ساعت Polar M200 با اپلیکیشن Polar Flow که بر روی گوشی های هوشمند است همگام سازی میشود و از طریق بلوتوث اتصال ایجاد میشود.به راحتی با نگه داشتن دکمه سمت چپ ساعت برای مدت چند ثانیه به سادگی میتوان این دو را با هم همگام کرد .به محض اینکه همگام شدند اپلیکیشن اطلاعات بسیاری را ارائه میدهد.

صفحه ی نمایش اصلی روی اپلیکیشن فرم صفحه ی ساعتی را نمایش میدهد که تمام حرکت ها و فعالیت های روزانه را مختصر می کند از جمله ساعت های استراحت تا سر پا بودن ، راه رفتن و ورزش کردن.

همچنین قابلیت کلیک کردن بر روی هر فعالیتی که از قبل ضبط شده است را برای دیدن اطلاعات بیشتر مثل تقسیم کیلومتر،جداول و محدوده های مرتبت با ضربان قلب ، نقشه ی مکان هایی که رفته اید و بسیاری دیگر را نمایش میدهد.

عمر باتری

 • عمر باتری تا یک هفته ادامه پیدا می کند.
 • بسیار سریع و راحت شارژ میشود

عمر باتری ساعت Polar M200 بسیار عالی و فوق العاده است. شرکت Polar ادعا میکند که هنگام استفاده و دنبال کردن فعالیت های ورزشی با روشن بودن روزانه یک ساعت GPS عمر باتری آن با یک بار شارژ تا شش روز ادامه دارد.

در واقعیت، ما برای یک هفته از این ساعت به صورت تمام وقت  هر روز بدون نیاز به شارژ مجدد در هنگام دویدن استفاده کنیم.

بررسی ساعت هوشمند Polar M200

و هنگامی که نزدیک به تمام شدن باتری است هشدارهای بسیاری بر روی اپلیکیشن این ساعت که بر روی گوشی های هوشمند نصب شده است ظاهر می شود که احتیاج به شارژ شده شاعت را از قبل به شما اطلاع میدهد.

از آنجایی که قبلا ذکر شد، شارژ کردن مجدد ساعت Polar M200 با استفاده از پورت شارژ بسیار راحت و آسان است و کابل USB مورد نیاز نیز در جعبه همراه با ساعت ارائه میشود.

در مورد سرعت شارژ دوباره باطری، متوجه شده ایم که در حدود چند ساعت کاملا باتری شارژ میشود که اگر در زمان درست شارژ شود بسیار قابل قبول است.

سخن آخر

ساعت Polar M200 ، یک ساعت مچی مناسب و با کیفیت است

چه کمی در ظاهر ابتدایی به نظر میرسد.اما نسبت به قیمت آن ویژگی های بسیار زیادی دارد.

با داشتن قابلیت GPS مانیتور ضربان قلب ، قابلیت ضد آب و به صورت کلی محصولی است که چیزی برای ارائه تقریبا برای هر کسی دارد .

اما در تمام موارد و فعالیت های ورزشی کارآیی ندارد و برای بعضی ورزش ها مناسب تر از دیگر ورزش ها است.

برای چه کسانی مناسب است؟

با داشتن قابلیت اتصال به تلفن هوشمند و ویژگی دنبال کردن تمرین های برنامه ریزی شده ساعت سری M200 همراه بسیار مناسبی برای ورزشکارانی است که میخواهد شروع به جدی گرفتن تمرینات خود بکنند .

اما با وجود ارائه قابلیت های مختلف برای دنبال کردن تمامی تمامی ورزشها به صورت واضح این ساعت برای دوندگان طراحی شده است .بنابر این اگر ساعت به خصوصی تنها برای یک ورزش مثلا،شنا، میخواهید گزینه های بهتری وجود دارد.

آیا باید این ساعت را خریداری کنید؟

تنها مشکل بزرگ این ساعت در کند بودن GPS آن است. مشکلی که قادر به درست شدن نمیباشد و کم کم شما را خسته میکند. اگر به دنبال ساعتی هستید که تمرینات خود را با آن شروع کنید انتخاب های زیادی با قیمت مناسبی که این ساعت سری M200 ارائه میدهد در اختیار ندارید.

نمیتوان گفت که ساعت کاملی است اما نسبت به بودجه ایی که برای Polar M200 هزینه می کنید این ساعت با داشتن ویژگی های مختلف یک سر و گردن از دیگر ساعت ها بالا تر قرار میگیرد.اما اگر گزینه های دیگری مد نظر شماست میتوانید راهنمای خرید بهترین ساعت های ورزشی و دو مقرون به صرفه را نگاه کنید.

تانی کال

برگرفته از TECHRADAR

ویترینو

insta-tanikal

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *