خانه ورزش اخبار ورزش حمله برانکو به یک رکورد دیگر پروین

حمله برانکو به یک رکورد دیگر پروین

0
برانکو

حمله برانکو به یک رکورد دیگر پروین

تساوی با فولاد، نتیجه خوبی برای پرسپولیس نبود اما آن‌ها با وجود توقف در اهواز، اختلاف‌شان را در صدر جدول بیشتر کردند و حالا با فاصله‌ای ۸ امتیازی، شانس اول قهرمانی لیگ هستند. پرسپولیس در ۱۶ هفته، ۸ امتیاز با تیم دوم اختلاف ایجاد کرده و افت همزمان رقبا، می‌تواند آن‌ها را به اولین قهرمان ایران با اختلاف امتیاز دو رقمی تبدیل کند.

فصل پیش، پرسپولیس هفته‌های زیادی با اختلاف بیشتر از ۱۰ امتیاز صدرنشین لیگ برتر بود اما قهرمانی زودهنگام و از دست دادن ۵ امتیاز در دو بازی تشریفاتی آخر، باعث شد آن‌ها در نهایت با ۹ امتیاز اختلاف نسبت به استقلال فصل را تمام کنند. اختلاف ۹ امتیازی، بیشترین اختلافی بود که یک تیم لیگ برتری با تیم دوم جدول داشته اما هنوز، رکورد قهرمانی با اختلاف امتیاز دو رقمی دست نیافتنی مانده است.

پرسپولیس فصل پیش در این مقطع از فصل، فقط ۲ امتیاز از تراکتورسازی تیم دوم جدول بیشتر داشت و اختلافش با استقلال، تیمی که در نهایت نایب قهرمان شد ۱۰ امتیاز بود. این فصل آن‌ها ۸ امتیاز، از تیم دوم جلوتر هستند و ۱۴ امتیاز از استقلال بیشتر دارند. استقلال، روی دور افتاده اما بر خلاف آن‌ها فاصله پرسپولیس با سایپا هفته به هفته بیشتر می‌شود و آن‌ها، شانس زیادی برای رقم زدند اولین قهرمانی تاریخ لیگ برتر، با اختلافی بیش از ۱۰ امتیاز را دارند. آخرین تیمی که با اختلاف بیش از ۱۰ امتیاز قهرمان لیگ برتر شد، پرسپولیس پروین بود که در دوران لیگ آزادگان و سال ۱۳۷۸، با اختلاف ۱۲ امتیازی نسبت به استقلال به قهرمانی رسید.

اختلاف امتیاز قهرمان‌های ادوار مختلف لیگ برتر

دوره قهرمان اختلاف امتیاز
لیگ اول پرسپولیس ۱
لیگ دوم سپاهان ۷
لیگ سوم پاس ۲
لیگ چهارم فولاد ۶
لیگ پنجم استقلال ۱
لیگ ششم سایپا ۲
لیگ هفتم پرسپولیس ۱
لیگ هشتم استقلال ۰
لیگ نهم سپاهان ۶
لیگ دهم سپاهان ۱
لیگ یازدهم سپاهان ۱
لیگ دوازدهم استقلال ۲
لیگ سیزدهم فولاد ۲
لیگ چهاردهم سپاهان ۱
لیگ پانزدهم استقلال خوزستان ۰
لیگ شانزدهم پرسپولیس ۹

تانی کال

برنامه نود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *