خانه ورزش اخبار ورزش داورزنی:هیئت مدیره‌‌های پرسپولیس و استقلال تا دو هفته آینده ترمیم می‌شوند

داورزنی:هیئت مدیره‌‌های پرسپولیس و استقلال تا دو هفته آینده ترمیم می‌شوند

0

محمدرضا داورزنی در خصوص اینکه برخی از کاندیداهای انتخابات فدراسیون هندبال با ارسال نامه به وزیر ورزش و با اشاره به انصراف رحیمی پیش از انتخابات، حضورش را به عنوان رئیس فدراسیون خلاف قانون دانسته‌اند، اظهار داشت: این موضوع دیگر موضوعیت ندارد. یکی در انتخابات ثبت‌نام می‌کند و نامه استعفا می‌دهد و در زمان مشخص استعفایش را پس می‌گیرد و دوباره در مسیر انتخابات قرار می‌گیرد. برای همین مشکل خاصی وجود ندارد.

وی افزود: در خصوص نامه انصراف رحیمی  از انتخابات فدراسیون هندبال، اقدام عملی در وزارت ورزش صورت نگرفته و رحیمی استعفایش را پس گرفته بود. وی در پروسه انتخابات قرار گرفت و توانست با رای مجمع به عنوان رئیس فدراسیون هندبال انتخاب شود.

داورزنی تاکید کرد: اگر اعتراضی هم بوده باید همان موقع انجام می‌شد نه اینکه الان نزدیک به سه ماه از آن موقع گذشته و رحیمی با رای اعضای مجمع به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شده است. دیگر این موضوع، موضوعیت ندارد و همه باید کمک کنیم تا هندبال در مسیر ترقی گام بردارد.

وی با اشاره بدهی بیش از ۳ میلیارد تومانی فدراسیون هندبال، گفت: متاسفانه از سال ۸۹ تاکنون فدراسیون بیش از ۳ میلیارد تومان بدهی دارد و ۶۱ هزار دلار بدهی خارجی این فدراسیون باعث شده خطر محرومیت برای هندبال کشورمان وجود داشته باشد. البته رحیمی بدهی‌های خارجی را قسط‌بندی کرده و نزدیک به ۲۰ هزار دلار آن پرداخت شده ولی تا تسویه کامل بدهی، خطر محرومیت وجود دارد. بدهی‌های انباشته در هندبال باعث شده تا کار فدراسیون بغرنج شود و کمی کار برای رحیمی سخت شود.

معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش درخصوص تغییرات در هیئت مدیره‌های سرخابی‌ها به تسنیم گفت: در یکی دو هفته آینده اعضای هیئت مدیره دو باشگاه استقلال و پرسپولیس ترمیم خواهند شد، سپس آنها اگر خواستند تغییراتی در مدیریت باشگاه داشته باشند، آن را اعمال خواهند کرد. مدیران پرسپولیس و استقلال عملکرد خوبی در این فصل داشتند و یکی از آنها تیمش قهرمان شد و دیگری عنوان نایب قهرمانی را از آن خود کرد.

وی افزود: پس از انتخاب اعضای جدید هیئت مدیره‌های استقلال و پرسپولیس، آنها برنامه‌های مدیران عامل دو باشگاه را خواهند گرفت و در مورد مدیران سرخابی‌ها تصمیم‌گیری خواهند کرد.

داورزنی در پایان درخصوص میزان پرداختی‌ها به فدراسیون‌های ورزشی خاطرنشان کرد: دولت مانند سال‌های گذشته برای دو ماه اول سال، تنخواهی را در اختیار وزارت ورزش قرار داده که وزارتخانه طبق برنامه‌های فدراسیون‌ها مبالغی را به آنها داده و مشکلی در مورد کمبود اعتبارات وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *