خانه ورزش اخبار ورزش ماجدی:سبک بازی استقلال مثل تیم ملی جوانان در جام جهانی بود!

ماجدی:سبک بازی استقلال مثل تیم ملی جوانان در جام جهانی بود!

0

به نقل از فارس، میرشاد ماجدی در خصوص شکست سنگین استقلال مقابل العین امارات گفت: استقلال امروز فقط برای حفظ تک گلی که در ورزشگاه آزادی زده بود وارد زمین شد به خصوص در نیمه اول این موضوع کاملاً مشهود بود.

وی افزود: استقلال کاملاً با سبک بازی‌اش نشان داد که چشم به ضدحملات و استفاده از تک موقعیت‌ها دارد. در نیمه اول و بعد از گذشت چند دقیقه از بازی همان فوتبالی را شاهد بودیم که تیم ملی جوانان ما در برابر پرتغال بعد از زدن گل به این تیم از خود نشان داد و صرفاً این تیم فقط در نیمه خود به دفاع پرداخت.

ماجدی تأکید کرد: استقلال نه در دفاع و نه در حمله خوب کار نکرد و به اعتقاد من بسیار ضعیف ظاهر شد. گلی هم که استقلال زد روی هنر فردی یک بازیکن به ثمر رسید و شاخصه‌های مهمی را از بازی استقلال می‌توانیم نام ببریم که این شاخصه‌ها به عنوان نمره منفی در کارنامه این تیم حساب خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: اولین مشکل حضور مگویان در پست غیرتخصصی بود و این بازیکن دقیقاً به شکل موزیسینی بود که در یک ارکستر ساز مخالف می‌زد. این بازیکن هیچ هارمونی با دیگر بازیکنان نداشت و در نیمه دوم هم پاشنه آشیل تیم استقلال سمت راست بود که بعد از دریافت گل سوم کادر فنی به این نتیجه رسید که باید غفوری را از زمین خارج کند.

ماجدی با اشاره به ارزیابی‌اش از دلایل شکست سنگین در این بازی گفت: این شکست ضعیف‌ترین نتیجه تاریخ باشگاه استقلال در جام باشگاه‌های آسیا بود و من از این بابت خیلی متأسفم. این را هم باید در نظر گرفت که نبود بازیکنان شاخص مثل امید ابراهیمی کار را برای العین‌ها راحت‌تر کرد ولی با نگاهی که به فوتبال شب گذشته داشتم اگر امید ابراهیمی هم در زمین بود چون استراتژی استقلال فقط دفاع محض و ضدحمله بود باز هم چنین نتیجه‌ای رقم می‌خورد.

وی ادامه داد: خلاء بسیار زیادی بین دروازه‌بان و مدافعان استقلال شاهد بودیم که این خلاء باعث شد تا دروازه‌بان استقلال استحکام روزهای گذشته را به خصوص در لیگ ایران نداشته باشد. در مجموع فکر می‌کنم استقلال و کادر فنی‌اش آمده بودند که در یک بازی شرکت کنند بدون آنکه توجه داشته باشند چه اتفاقی قرار است بیفتد. البته خستگی ناشی از حضور در سه تورنمنت مختلف در ساق پای همه بازیکنان مشاهده می‌شد و شاید بازیکنان علاقه‌مند بودند هرچه زودتر بازی به اتمام برسد.

سرپرست سابق استقلال در پایان گفت: شاید خیلی از کارشناسان به چیدمان اصلی استقلال ایراد بگیرند ولی فوتبال تمام شده و کار دیگری از دست‌مان برنمی‌آید. ما باید نکته مثبتی در ذهن تداعی کنیم و باید این موضوع را بپذیریم که تیم را نباید براساس لیگ ایران ببندیم و تیم‌های شرق آسیا و غرب آسیا اگر بازیکنان خارجی می‌گیرند بیشتر برای جام باشگاه‌های آسیا و مسابقات بین‌‌المللی چنین نفراتی جذب می‌کنند. متأسفانه تیم‌های ایرانی هیچ برنامه‌ریزی در جام‌ باشگاه‌های آسیا ندارند و به نظر من اگر استقلال تا این مرحله حضور پیدا کرده کار بزرگی انجام داده و هرگز کادر مدیریتی و کادر فنی تیم استقلال به فکر حضور در جام باشگاه‌های‌ آسیا با این شرایط نبوده‌اند. برنامه‌ریزی تیم‌های ایرانی به خصوص استقلال فقط روی لیگ ایران بوده به نظرم فوتبالی که شب گذشته رقم خورد زیبنده فوتبال ایران نیست و ما در امارات تحقیر شدیم.

 

فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *