دستیار صوتی جدید سامسونگ که Bixby نام دارد، قرار است با قدرت هرچه تمام به میدان رقابت پا بگذارد. بنا به ادعای یکی از مسئولان سامسونگ که البته نخواسته نام‌اش فاش شود، این شرکت کره‌ای می‌خواهد شرکت‌هایی را بخرد که در زمینه‌ی هوش مصنوعی فعالیت می‌کنند. اختصاص بودجه‌ی یک میلیارد دلاری در زمینه‌ی هوش مصنوعی می‌تواند دلیل کافی برای تصمیم جدی سامسونگ برای ارتقای فناوری دستیار صوتی هوشمند خود باشد. حالا سامسونگ با ورود به این عرصه، می‌تواند پا را از انتظارات هم فراتر بگذارد و به بزرگی دست پیدا کند؛ موفقیتی که به عنوان یکی از محوری‌ترین تصمیم‌های این شرکت کره‌ای در این عرصه محسوب خواهد شد.

اختصاص بودجه‌ی ۱ میلیارد دلاری در زمینه‌ی هوش مصنوعی می‌تواند دلیل کافی برای تصمیم جدی سامسونگ برای ارتقا فناوری دستیار صوتی خود باشد.

در سال ۲۰۱۶، سامسونگ ۱۰ شرکت تجاری مثل Viv خریداری کرد. شرکت Viv پیش از این، دستیار صوتی سیری را برای اپل طراحی کرده بود. با توجه به این‌ که سامسونگ توانسته شرکت موفقی را در این زمینه خریداری کند، احتمالا شاهد ارایه‌ی امکانات و خدمات بیشتری در این زمینه برای محصولات سامسونگ خواهیم بود. از دیگر معامله‌های بزرگ سامسونگ، خریداری سیستم Infotainment شرکت هارمان بود که ارزش آن معادل ۸ میلیارد دلار است. حتی در سال ۲۰۰۵، سامسونگ فرصت خرید سیستم عامل اندروید را در مقابل از دست داد. شاید اگر سامسونگ این شانس را از دست نمی‌داد، امروز به عنوان اصلی‌ترین مهره‌ی بازی تکنولوژی شناخته می‌شد.

دیجی کالا مگ

insta-tanikal

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *